Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért kell egy házasságban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért kell egy házasságban kizárólag közös kassza?

Figyelt kérdés

Úgy vettem észre, hogy itt mindenkit megköveznek, aki nem csak és kizárólag közös kasszán van a férjével. Mert a szemét férfinek van saját pénze és azt miért nem adja be a közösbe.

Nő létemre gondolom azt, hogy nem akarok a férjem pénzével rendelkezni, azt költse magára, a hobbijára, arra amire akarja. A közös kasszába beadunk ugyanannyit és a közös dolgok, kaja, nyaralás, felújítás abból mennek.

Érdekelne, hogy olyan nők is ennyire a 'ne legyen semennyi saját pénzünk' rendszer hívei, akik többet keresnek a párjuknál? Mert legtöbbet csak azt látni, hogy 'a férjem dupla annyit keres, mint én, és miért nem ad bele többet a közösbe".



2020. márc. 1. 18:34
1 2 3 4 5 6
 51/55 anonim ***** válasza:
73%
Egyáltalán nem biztos hogy azért van két fél fizetése között hatalmas különbség, mert az egyikük nem tanult, nem dolgozott stb. Édesanyám tanár, 6 évet volt otthon három gyerekkel, utána küzdött, még két diplomát szerzett, most igazgatóhelyettes, a mestertanári projektjén dolgozik. Sokszor éjszakába nyúlóan fenn van és dolgozik. Apukám mérnök, többszörösét keresi, mint anya, mégse gondolja senki hogy ő olyan pénzét költi, amit nem keresett meg. Egy tanár egyszerűen sosem fog annyit keresni mint egy mérnök, még akkor sem ha három diplomája van, mint anyukámnak. A szüleim nem is úgy álltak anno a házassághoz hogy úgyis elválunk, legyen külön kassza. Együtt dolgoztak meg mindenért, anya a munka mellett a háztartást is viszi. Nincs egy forint sem amit ne jogosan költene, még ha nem is keresnek ugyanannyit.
2020. márc. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/55 anonim ***** válasza:
100%
Épp ma reggel mondta,a férjem, h letiltja a bankkártyámat ( közös a számla). Én csak pillogtam, hogy mi baja van. Voltunk külön kasszán, gyerek előtt, de most kettő is van! Mind a kettőnek most lesz esedékes komplett ruhatárcsere, pedig én aztán a kék rugit is ráadom a kislányomra. Mondtam neki, hogy oké, de kérem a sajat számlara a 2x20.000 adókedvezményt, a családit és a kisfiam utan a gyest is, a kislanyom utan jaró cseddel ez cirka 250 ezer, több, mint az ő fizetése. Valahogy így már nem tetszett neki.
2020. márc. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/55 anonim ***** válasza:
42%

#50 azért a helyedben elásnám magam. Magasan az átlag fölött keres a férjed, ellenben veled, és te veszed ki a kezéből a saját pénzét? Nem engeded, hogy megvegye amit szeretne, holott ő kereste meg a rávalót?

Ritka gusztustalan nőszemély lehetsz.

2020. márc. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/55 anonim ***** válasza:
37%
53-as attól, hogy valaki sokat keres, nem biztos, hogy tud bánni a pénzzel. Érettségre és megfelelő önismeretre utal, ha valaki belátja, hogy ő ilyen és átengedi olyannak a pénz kezelését, aki képes rá. Hány meg hány olyan ember és család van, akiknél fizu után megy a habzsi-dőzsi, minden szart összevásárolnak, aztán hónap végén számolgatják az aprót meg kölcsönkéregetnek. Utána meg megy az irigykedés azokra, akik nem b_sszák el a pénzt, hogy szép házuk van, új kocsijuk van, meg elmennek két hétre nyaralni.
2020. márc. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/55 anonim ***** válasza:
72%

Mi 23 éve vagyunk együtt - NEM házasok:) - és az első másodperc óta közös kassza van:). Ennyi idő alatt már mindenféle felállás megesett,. hogy épp melyikünk keres többet, de spec az anyagiakon ez idő alatt 0 db vitánk volt.

Talán, mert mindketten ilyesmit vallunk: "Az enyim, a tied mennyi lármát szűle, Miolta a miénk nevezet elűle." (Csokonai)

2020. nov. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!