Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Miért kell egy házasságban kizárólag közös kassza?
Úgy vettem észre, hogy itt mindenkit megköveznek, aki nem csak és kizárólag közös kasszán van a férjével. Mert a szemét férfinek van saját pénze és azt miért nem adja be a közösbe.
Nő létemre gondolom azt, hogy nem akarok a férjem pénzével rendelkezni, azt költse magára, a hobbijára, arra amire akarja. A közös kasszába beadunk ugyanannyit és a közös dolgok, kaja, nyaralás, felújítás abból mennek.
Érdekelne, hogy olyan nők is ennyire a 'ne legyen semennyi saját pénzünk' rendszer hívei, akik többet keresnek a párjuknál? Mert legtöbbet csak azt látni, hogy 'a férjem dupla annyit keres, mint én, és miért nem ad bele többet a közösbe".
A teljesen közös kasszának semmi értelme. Mindenkinek vannak (jó esetben, érteles embereknél) olyan céljai amikhez semmi köze a kapcsolatának, amiket egyedül el szeretne érni és ami nem a párja anyagi felelőssége.
Én megmondom őszintén, hogy nem láttam még teljesen közös kasszát működni. Előbb-utóbb mindig kibukott, hogy az egyik félnek baromira nem jó ez így és nem tudja megvenni azokat a dolgokat amiket igazán szeretne. Mert egy másik embert is pénzelnie kell és nem futja rá, vagy éppen nem engedi neki a másik mert hülyeségnek tartja, vagy mindig kitalál valami erőltetett "közös" (kicsit sem az) célt amire kell a pénz.
Nyilván valamennyi közös pénz és közös megtakarítás kell amiből a közös dolgokat fedezik, amiből a közös dolgokkal haladnak előre. De ami valakinek a saját, egyéni célja azt fedezze már sajátból. Mindenki a saját sorsának a kovácsa, ha neki nem elég a céljaira a pénz amit keres akkor váltson, ne mástól vegye el.
Mi majdnem 10 éve élünk együtt, sosem volt teljesen közös kassza. Ami valóban közös felelősség, közös cél volt csak az ment közös pénzből. És nem, nem úgy működik, hogy ha a másik megszorul nem adok neki, mind a ketten tartottuk már el a másikat. De ha nincs szükség rá akkor nem veszünk el egymástól. Mind a kettőnknek vannak dolgok amiket el akarunk érni, nem fogjuk a másikat ebben hátráltatni. Ha nehéz anyagi helyzetbe kerül természetes, hogy adunk. De amíg erre nincs szükség addig minek?
Nem lenne ez másképp gyerek mellett sem, bár egyáltalán nem tervezünk. Attól, hogy van egy gyerekünk még ugyan úgy lesznek más céljaink is. Persze, a gyerekre, a megélhetésre menjen a közösből. De emellett mindig is gyűjteni fogunk az egyéni dolgainkra is.
En vagyok a no, es en keresek 200 ezer Ft-tal tobbet. Mivel lakasra gyujtunk, el sem tudom kepzelni, hogy kulon kassza legyen. En koltozok, a ferjem meg marad alberletben? Vagy kiszamoljuk a lakas tulajdonreszet es aszerint fizetjuk a hitelt? Vagy ezt hogyan lehet elkepzelni? Szerintem aki kulon kasszazik, az ne hazasodjon, es most nyugodtan le lehet pontozni. De ahogyan felettem is irta valaki, a hazassag vagyonkozosseg. Es ezt ugy irom, hogy nalunk jelenleg cseppet sem napsuteses boldogsag van. De majd akkor leszunk kulon kasszan, ha nem oldjuk meg a dolgainkat, es elvalunk.
34 N
A házasságban jogilag közös kassza van. Ha gyerekek lesznek, akkor meg nem is lehet máshogy. Nem kötelező házasodni. Rendkívül szánalmas egy házasságban ez a centizés. És ha valamelyik fél beteg lesz? Gyerekek lesznek, bármi történik? Ez inkább olyan lakótárs extrákkal kapcsolat, nem család.
Hagyjuk már ezt dupla annyit keres a férj dumát, mert a statisztika messze nem igazolja, minimális az eltérés a két nem fizetése között.
Amúgy fordított helyzetben is nyilván közös kassza van, mint a környezetemben több helyen, ahol a feleség keres többet.
Az meg aztán a végképpen szánalmas, amikor ilyen 50 ezer Forintokon megy a harc. Nem kötelező a házasság.
Nem 'kizárólag'. Engem zavarna , ha nem úgy lenne, hogy lenne a keresetemnek olyan része , amit csak saját magamra is költhetek, ha akarom. Pl ha megkívánnék egy édességet; vagy vennék valami ruhát , cipőt.
Sőt, külön kell is, hogy el legyen különítve 3 kassza, egy a csávónak, egy a közös, egy a csajnak. Mert akkor lehet, hogy aki nagyon költekezős, tehát hajlamos , hogy annyira belemegy egy költekezésbe, hogy belefeledkezik, és vesz mégegy ruhát; meg satöbbi, szal az nehogy már a családi kasszát élje föl; amit nem magunknak, hanem ha elromlik valami, vagy fel kell újítani, vagy ha már van gyerek, meg még rezsiköltségek is -arra szánunk. Tehát több szempontból is szükséges elkülönített kasszákat tartani. Hogy mindenkinek szépen megvan, hogy a keresetének mennyi részével gazdálkodhat csak saját magára élvezetből, amiket pl nem feltétlen a szükség szült. Pl mondjuk egy-két zacskó csipsz, mondjuk pl egy drága sütemény, meg mittomén. Szal tehát kell az embernek legyen egyrészről egy ilyen egyéni szabadsága is, hogy mondjuk minden keresetéből minden hónapban mondjuk 20-30 ezer forint az övé; amiről nem kell beszámolnia feltétlenül, hogy mire költi, és nem kell előre bejelenteni, hogy "na most elmegyek cipőt venni"; tehát kell egy ilyen szabadság, boldogság is; egy párkapcsolatban ne korlátozzuk már be egymást; meg folyton bűntudata lenne az embernek , ha túlköltekezne véletlenül túlcsúszna a magára szánt kereten, mert mondjuk csak közös kassza lenne; és tehát ez meg lenne a másik dolog, hogy a közös kasszát éli fel, és ha valami elromlik, nem lenne pénz megjavítani.
Tehát szerintem kell:
Saját költésű pénz, kimondottan mindig havonta ugyanannyi elkülönítve direkt erre a célra, hogy mondjuk pl önmagára 30000 Ft-on, ha amúgy nem kellett semmi, csak vásárolni támadt kedve, ezen ne költekezzen túl. Pl van neki elég ruhája, de kedve támad shoppingolni pl az érzés miatt, hogy most szívesen venne pl egy új pólót. Vagy nemtom, mondjuk egy mozi is szerintem ebből menjen; vagy ha kedve támad egy fagyira hirtelen felindulásból, meg ilyenek.
És kell egy közös kassza, amibe élelmiszer pl kenyér, zöldségek, tojás, stb (ebből mindenkinek tehát, szülők, gyerekek, kutya-macska, stb.);
Rezsi mint villany gáz víz
Szappan is mondjuk, fogkrém, kézkrém az pl változó, azt lehet alkalmanként ebből is, alkalmanként sajátból is; pl lehet úgyis,hogy ha van épp nálunk annyi
Meg pl felújítások, javítások, mondjuk benzin ha van kocsi is
*Ja de és alkalmanként, ha pl valamelyik felnőttnek már mondjuk annyira szét van menve a nadrágja, akkor még azért ő is vehet a közös pénzből, tehát, ha pl nem azért kell a cipő, mert most csak úgy kedve támadt cipőt venni, hanem ha azért akar újat, mert szétment, tehát a szükség szüli, akkor időnként, alkalmanként mehet abból is. De pl egy fodrász talán menne saját költségre
Egy nyaralás meg mondjuk a közös kasszából. Akár egész család, akár csak 1 fő only.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!