Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Akik házasságban külön kasszán vannak, azok hogyan oldják meg a közös kiadásokat? És ha már gyerekek is vannak?
Elsősorban az érdekel, hogy ahol az anyuka otthon van kisgyerekkel, azok hogyan osztják meg a költségeket külön kasszán. Vagy ha már nagyobb a gyerek, ki vásárol neki, stb.
Miért döntöttek így? Miért jobb a külön kassza?
Szerintem, átlag keresetnél nem igazán jó.
Mikor olyan szinten van a kapcsolat, ház, gyerek is kéne, közös pénz, közös döntések, a nagyobb kiadásokról. Nálunk, mikor már felnőttek a gyerekek, akkor lett újra külön kassza. Ez is csak azért, mert mindkettőnknek vannak olyan dolgai, hogy most és azonnal kell fél, egy milla. Mikorra megmagyaráznám, miért veszem ki, már nem lenne aktuális.
Gyerek mellett, otthon lévő anyuka, én úgy tudnám elképzelni a külön kasszát, ahol van egy kassza a kiadásokra. Amibe az épen dolgozó fél jóval többet tenne bele, mint az otthon lévő fél. A kassza lazán fedezze az otthoni, gyerekkel kapcsolatos, előre nem látott kiadásokat is.
Azért jobbnak tartom, ha van olyan bizalom, hogy közös kassza van.
"ahol az anyuka otthon van kisgyerekkel, azok hogyan osztják meg a költségeket külön kasszán. "
Külön kassza ilyen helyzetben? WHAT?
Tehát anyuka semmit sem vesz évekig, mert nincs keresete?
Egyébiránt jogilag nincs külön kassza házasoknál. Minden pénz és javadalom, amit a házasság során keresnek a felek, az 50-50%ban megy szét.
Ha anyuka otthon van a gyerekkel, akkor apa fog vásárolni menni, a rezsi az ő számlájáról mehet, stb.
A közös kassza nem 50/50%-os költség elosztást jelent, ezt sokan nem értik meg.
Nem tudom ők, hogyan csinálják. Mi közös kasszán vagyunk, mert a jog szerint így van, házassági szerződést meg nem akartunk írni. Azok, akik szerződés nélkül bohóckodnak szerintem nem értik, hiába van a másik nevén a számla, ami rajta van, akkor is fele-fele vagyon. Természetesen, ami a házasság alatt keletkezett. Ha pedig ők máshogy akarják elosztani a bevételeket, mint amit a jog meghatároz, akkor írjanak szerződést. Mert így az enyém tiéd nevetséges.
Mellesleg, ha két fél egyforma beállítottságú nincs szükség külön kasszára. Ott van a bibi, amikor jönnek a saját kiadások, amiket a másik fél nem tolerál. Viták stb.
Szuleim kulon kasszan vannak. Anym intezi a bevasarlast, apam a szamlakat. Most gondolhatjatok hogy anyam jar jobban mert a kaja nem draga de valojban o az akinek semmi penze nem marad ho vegere pedig nem sokkal kevesebbet kres, apamnak meg meg jut cigire, piara is penze.
Nalunk kozos szamlara megy a fizetes. En egy borondden meg valamennyi penzzel koltoztem el otthonrol es a felesegmnek uyan semmi penze nem volt, de a szulei tamogattak minket hogy ott lakhattunk honapokig, etettek minket hogy ne koltsuk el a sporolt penzemet mialatt munkat keresunk.
Most en keresek tobbet de attol fuggetlenul a kiadasokat megbeszeljuk, nem koltunk felesleges dolgokra es igy jobb mint azon vitatkozni hogy ki melyik szamlat fizeti.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!