Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Házasságban élő felnőtt férfiak, akik leadjátok az
összes pénzeteket az asszonynak, hogy Ő gazdálkodjon
vele. Aztán kaptok zsebpénzt, annyit amennyit a feleség
jónak lát odaadni, nem érzitek ezt megalázónak?
Alárendelőnek, mintha gyerekek lennétek?
Sztem nincs az a hülye, aki mindent lead, már bocs.
2016. ápr. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
Szerintem ilyen csak a filmekben van.
2016. ápr. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
Lol wut? Kozos kassza kene
2016. ápr. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
Az igen komoly lenne, ha annyi pénzt kizárólag magamnál hordanék... A pénzt betesszük egy széfbe, ahonnan én is és a férjem is kiveszünk annyi pénzt, amennyire épp szükségünk van. Nyilván vezetjük, hogy x összeg volt a bevásárlás, x a számlák, x meg egyéb más, így nincs az hogy "eltűnt" a pénz. Ha nagyobb kiadás van azt meg nyilván megbeszéljük hogy megengedhetjük-e magunknak.
De hát aki még agyilag egy önző gyerek, az nyilván sajnálja a másiktól, de azzal nem is lehet közösen tervezni. Tapasztalat.
2016. ápr. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
A legtöbb családban közös számla van társkártyával, nagyobb kiadások pedig megbeszélve.
2016. ápr. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
Szüleimnél amíg nem voltak olyan jók a fizetések, addig minden pénzük bement a közösbe és be volt osztva, mert tényleg épp hogy csak kijött az 1 hónap belőle.
Mióta jobban keresnek, azóta faterom kifizeti az összes rezsit, a maradékot magánál tartja. Anyum pedig a kaját fizeti. Így kb ugyanannyi pénzük marad "zsebpénzként". Bármikor bármire kell pénz itthon, nincs belőle vita. Ugyanúgy közös a náluk levő pénz, csak nincs az, hogy "uhh adj már lécci".
Fateromnak is könnyebb pl így ajándékot vennie, hisz nem kell lebuknia előre.
2016. ápr. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
A legtöbb helyen így megy csak nincs kimondva. Kamu "közös kassza" van amiből a nő magára költi a nagyrészét, van egy kis közös a férfi meg a nagy semmit.
2016. ápr. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
8/16 A kérdező kommentje:
Aki szingliként egyedül gazdálkodott, annak miért jó odaadni a pénzt amit megkeres? Itt most kimondottan az olyan "hagyományos" családokra gondolok ahol az asszony a pénzügyminiszter, mert hát Ő jobban tudja. Szerintem a családok fele még most is így működik.
#8: nem hinném, hogy így működik. Eleve ki az, aki az egész fizuját leveszi a számláról, hogy aztán dunsztos üvegbe tárolja otthon.
2016. ápr. 11. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
Nálunk a kapcsolatunk kezdete óta összerakjuk amink van!Mi ahogy összejöttünk együtt ėlünk!Van egy pėnztárca amibe mindkettőnk berakja a fizetėsėt,különvesszük a rezsire meg albėrletre valót,kifizetjúk ės a többi marad egyben!Akinek kell kivesz belölle!Az elöttem szólónan mondanám hogy lehet másnál ugy működik h a nő elb.assza a pėnzt a pasinak nem marad,de nálunk nem!Nem vagyok igėnytelen,de ėn pontazon vagyok hogy minnėl több madadjon!Nem veszek felesleges vacakokat,nem járok ėsz nėlkül vásárolgatni!Nálunk a fėrjem az aki tudja magáról h nem tud a pėnzel bánni!Arra kėrt olyan helyre tegyem el a pėnzt h ő se tudja hol van!Mondtam hogy ez nem valami jó ötlet mert ha nem vagyok itthon ės gáz van,honnan vesz pėnzt ha nagyobb összeg kell!Mára már megtanulta beosztani!Nálunk ez nagyon jól működik!
2016. ápr. 11. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
Kapcsolódó kérdések: