Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért kell egy házasságban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért kell egy házasságban kizárólag közös kassza?

Figyelt kérdés

Úgy vettem észre, hogy itt mindenkit megköveznek, aki nem csak és kizárólag közös kasszán van a férjével. Mert a szemét férfinek van saját pénze és azt miért nem adja be a közösbe.

Nő létemre gondolom azt, hogy nem akarok a férjem pénzével rendelkezni, azt költse magára, a hobbijára, arra amire akarja. A közös kasszába beadunk ugyanannyit és a közös dolgok, kaja, nyaralás, felújítás abból mennek.

Érdekelne, hogy olyan nők is ennyire a 'ne legyen semennyi saját pénzünk' rendszer hívei, akik többet keresnek a párjuknál? Mert legtöbbet csak azt látni, hogy 'a férjem dupla annyit keres, mint én, és miért nem ad bele többet a közösbe".



2020. márc. 1. 18:34
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
89%
Na de mi van akkor ha az egyik duplaannyit keres mint a masik. X osszeget felre tud tenni a masik meg eppen kijon a pénzéből. És általában nem a rosszabbul kereső életszinvonalahoz fog a masik igazodni. Szerintem keresetaranyosan kell befizetni, ha mar kozos kassza es a kozos dolgok abbol kell hogy menjenek. Gyerek, kutya, lakas, bevasarlas.
2020. márc. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:
60%
Kelleni nem kell. Nőként én se preferálom. Ami van költség, azt el lehet felezni, a többi pénzt mindenki belátása szerint költi. Más pénzét sose költeném, szégyellném magam ha az én keresetemből nem lehetne megélni. Viszont senkinek se engedném az én pénzemet költeni.
2020. márc. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
78%
Ömmm, mert ez a házasság lényege? Tudod biztos rémlik az a fecni amit az anyakönyv vezetőnél írtatok alá. Az nem valami romantikus maszlag, hanem egy polgárjogi szerződés, és azt írtad alá, hogy onnantól ti ketten egy vagyonközösséget alkottok. Ha csak egy lakótársat akarsz, aki néha megdug, az a te dolgod, de ha aláírtad a fentebb említett papírt, akkor ez a fillérezgetés csak egy szánalmas vicc.
2020. márc. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:
75%

"Viszont senkinek se engedném az én pénzemet költeni."


Én sem, de magamtól adnék. A kettő szerintem tök más.

2020. márc. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 anonim ***** válasza:
83%
Senki nem mondta hogy "kell" a közös kassza. Minden pár eldöntheti, mi a megfelelőbb nekik. Nálunk sincs teljesen közös kassza. A párom jóval többet keres mint én. Befizetjük közösen amit be kell, a vásárlást hol én és hol ő intézzük. Akkor fizet ő ha hirtelen valami extra nagy kiadás kell amit én már nem engedhetek meg, pl most egy új mikrót kell vennünk. De a közös dolgokon kívül mindenki gazdálkodik a saját pénzével. Nyilván, ha nekem elfogyna vagy ilyesmi, akkor adna hiszen házasságban élünk.
2020. márc. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 anonim ***** válasza:
64%
Majd egyszer talán neked is megadatik, hogy megértsd. Azért 'kell' a közös kassza, mert házasság után az "enyém-tiéd" ostobaságok megszűnnek, és felváltja a "miénk". És már nem számolgatod hogy ki mennyit fektet bele a dolgokba.
2020. márc. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 anonim ***** válasza:
90%

Egy család vagyunk. Ennyi.

De kifejtem bővebben. Pl. nálunk most az a pálya, hogy a férjem van otthon gyes-en a gyerekekkel, és én dolgozok. Pont azért, mert az én keresetem több, neki pedig lesz ideje tanulni, amíg egy évet otthon van.

Azért nem gond, mert nem én pénzem, te pénzed, hanem a miénk. Csak az fontos, hogy nekünk így 100-200 ezerrel több a havi össz bevétel. Sajnos nem keresünk annyira jól, hogy ne számítson 100 ezer.

Kb. két év, és fordul a kocka. Akkor a férjem vállalkozása (reméljük) beindul, és ő keres majd többet. Ezt mindketten tudjuk, ezért szenved most a tanulással, én meg támogatom. _Nekünk_ lesz jobb.

Ha csak ő lenne, és én, meg a külön kassza, úgy az se állna érdekemben, hogy most én legyek a családfenntartó, és minek támogassam a tanulásban, ha csak ő profitál belőle?

Még szerencse, hogy nálunk közös kassza van.

2020. márc. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 anonim ***** válasza:
9%
#17 ordasnagykamu!
2020. márc. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem ez olyan életszerűtlen. Számomra a külön kassza addig működőképes, amíg nem élünk együtt, utána már valahogy adja magát, hogy mindent közösen fedezzünk. Nálunk amúgy nincs közös számla, mindkettőnknek saját számlára érkezik a pénz, de sosem számolgatjuk, ki éppen mit fizetett, mert végső soron tökmindegy, hogy a jobb vagy a bal zsebedből vetted ki a pénzt, a megtakarítás, ami mindkettőnk számláján ott virít, ugyanúgy közös programokra megy el, szóval teljesen mindegy, hogy melyikünkén szerepel nagyobb szám. Én nem érzem azt, hogy a "férjem pénzéből" van ez vagy az, mert alapvetően nincs ilyen, hogy "férjem pénze", van "mi pénzünk" és kész. A kiadások mind közösek, még ha hobbiról is van szó, alapvetően nem állandó kiadásokról beszélünk, és az is csak a közös jóért van, hiszen a hobbijától boldogabb, elégedettebb lesz az ember, ami a párkapcsolat minőségén is meglátszódik. Szóval nekem valahogy házasságban, együttélős párkapcsolatban nem igazán életszerű a külön kassza, mert akkor minek élünk együtt? A házasság amúgy is vagyonközösséget jelent, és hacsak nem írt az ember házassági szerződést (mi nem írtunk, válás esetén az alapértelmezett 50-50 nekünk teljesen megfelel), csak felesleges feszültség elszámolni a dolgokat külön-külön. Legalábbis szerintem.


Ennek ellenére persze én nem szólok bele, mások hogy csinálják, nekem ez a működőképes, ez a logikus, ez a kényelmes, ha valaki másképp látja, ő tudja, neki hogyan jó, nyilván millió más különbség van kapcsolat és kapcsolat között ezen kívül is, a lényeg itt is az, hogy a te párod, akivel te élsz együtt, akivel te vagy házasságban, ne úgy gondolkozzon, mint én, mert akkor nyilván konfliktus van, de amúgy meg teljesen mindegy kívülállók mit gondolnak.

2020. márc. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 A kérdező kommentje:

Nem kell személyeskedni, a férjemmel megegyezik a dologról a véleményünk, így nem őt vagy magamat akarom arról győzködni hogy hogy kéne csinálni a dolgokat, egyszerűen érdekelt, hogy miért látják mások másképp a helyzetet.

És jó dolgokat írtok, pl ha az egyik dupla annyit keres, akkor az ő életszínvonalához fognak alkalmazkodni.

Szerintem nincs azzal gond, ha valaki szeretné bebiztosítani magát anyagilag, mert egy jó(nak tűnő) házasságban is előfordulhat válás,és olyankor nem a közös kasszába fogunk nyúlkálni. Nyilván nem ez van senki fejében házasságkötéskor, de mint mondani szokás, jobb félni, mint megijedni.

2020. márc. 1. 19:33
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!