Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért kell egy házasságban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért kell egy házasságban kizárólag közös kassza?

Figyelt kérdés

Úgy vettem észre, hogy itt mindenkit megköveznek, aki nem csak és kizárólag közös kasszán van a férjével. Mert a szemét férfinek van saját pénze és azt miért nem adja be a közösbe.

Nő létemre gondolom azt, hogy nem akarok a férjem pénzével rendelkezni, azt költse magára, a hobbijára, arra amire akarja. A közös kasszába beadunk ugyanannyit és a közös dolgok, kaja, nyaralás, felújítás abból mennek.

Érdekelne, hogy olyan nők is ennyire a 'ne legyen semennyi saját pénzünk' rendszer hívei, akik többet keresnek a párjuknál? Mert legtöbbet csak azt látni, hogy 'a férjem dupla annyit keres, mint én, és miért nem ad bele többet a közösbe".



2020. márc. 1. 18:34
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
37%

Bárki bármit mond, soha nem mennék közös kasszáta. Mindenki a hozott anyagból gazdálkodjon.

21/F

2020. márc. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
94%

Ha van közös gyerek akkor azért fura lenne a külön kassza.

Én a közös kasszát szeretem számottevő különbség nincs a bérünk között de ha én pl gyesen lennék akkor ez változna..

2020. márc. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
27%
*kasszára :D
2020. márc. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
84%

Meg sose értettem meg külön kasszánál ha elfogy a másiknak akkor

Nem adnak neki enni ? Vagy a hűtőben is fel írjak a kaját ki vette?

Nekem ez alberlo tarssal volt nem a párommal 😊

2020. márc. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
33%

50% Neked még saját kereseted sincsen...


Btw én sem vagyok a közös kassza híve.


A kérdést meg egyértelműen férfi tette fel.

2020. márc. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 A kérdező kommentje:

Azon az elven vagyok, hogy legyen közös kassza, ahova elutaljuk a legtöbbet amit tudunk havonta, x része elmegy mindennapi dolgokra, a fennmaradó pedig közös megtakarítás.

Én rosszul érezném magam személy szerint, ha a férjem pénzéből vennék magamnak ruhákat, a férjemnek pedig drága hobbija van és értékelem, hogy ezt a saját pénzéből tudja intézni.

Nem tudom elképzelni, hogy hogy működik az "egyiknek elfogy a pénze, akkor nem kap enni" dolog. Kirúgják vagy gyesen van és nem tud annyit a közösbe adni, mint eddig? Mert akkor persze hogy kisegítem a másikat. De ez speciális helyzet, nem pedig több éven át tartó "probléma".

2020. márc. 1. 18:41
 7/55 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell. Mindenki eldöntheti, hogy akar-e közösködni vagy sem. Nálunk természetes, hogy megosztunk mindent, hiszen egy család vagyunk. Mindkettőnknek volt olyan élethelyzete, mikor nem volt, vagy kevés volt a bevétele: munkahely megszűnése, vagy tartós betegség. Nekünk természetes volt, hogy segítjük egymást. Ettől függetlenül nálunk mindenki annyit költ a hobbijára, szórakozásra, stb., amennyit akar.
2020. márc. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
92%

Gondolom, a gyerekek miatt. Ha akarnék, nekem is fontos lenne, hogy ne az legyen, hogy én és a gyerekek élünk az én fizetésemből, apuka meg hobbizik a sajátjából.


Másrészt, ha nyernék a lottón, vennék egy csomó mindent a páromnak. Elmennénk egy csomó helyre, és nyilván én fizetnék mindent. Mit csináljak egyedül a pénzzel? Üljek rajta, és soha ne menjünk sehova, ne együnk sehol, ne csináljunk semmit, mert jaj, nem 50-50.

2020. márc. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
26%
#5 Szia! "50%" vagyok :) Örvendek, hogy egy ezt egy számból megállapítottad :)
2020. márc. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
96%

Párom keres kb 180 200 ezer között. Én meg 1800 eurót. Közös kasza van.

N27

2020. márc. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!