Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Miért kell egy házasságban kizárólag közös kassza?
Úgy vettem észre, hogy itt mindenkit megköveznek, aki nem csak és kizárólag közös kasszán van a férjével. Mert a szemét férfinek van saját pénze és azt miért nem adja be a közösbe.
Nő létemre gondolom azt, hogy nem akarok a férjem pénzével rendelkezni, azt költse magára, a hobbijára, arra amire akarja. A közös kasszába beadunk ugyanannyit és a közös dolgok, kaja, nyaralás, felújítás abból mennek.
Érdekelne, hogy olyan nők is ennyire a 'ne legyen semennyi saját pénzünk' rendszer hívei, akik többet keresnek a párjuknál? Mert legtöbbet csak azt látni, hogy 'a férjem dupla annyit keres, mint én, és miért nem ad bele többet a közösbe".
A külön kassza pont azért értelmetlen, mert ha ugyanannyit keresnek, ezt fele-fele befizetik, (leegyszerűsítve), akkor ott tartanak, mintha közös lenne. Ha nagy különbség, akkor pont azért nem működik.
Sok esetben látni, hogy a pasi annyira félti a pénzét a nőjétől, hogy egyrészt átmegy xarrágásba, másrészt a csaj hagyja magát kihasználni, csak ne érje vad, hogy pénzre megy. Ilyenkor van az, hogy egy szelet csokit kifizettetnek a másikkal, egy ajándék vagy kisebb meghívás nem fér bele a kapcsolatba. Mikor gyerek van, akkor meg jön a java, mert apuka képes kiverni a hisztit, hogy miért nem jó anyukànak a tescós pelenka és a gyógyszertári krém, miközben a közös gyereknek lángvörös a feneke. Minek a két cipő, felesleges pènzkidobás, ő nem ad bele. Stb, stb.
A nagy egyenlőség sok esetben a házimunkánál véget is ért. Ugyanúgy követik a hagyományos felállást, csak a srác nem otthon sörözik, hanem koncerten a haverokkal, a nője meg addig otthon takarít, mert nem volt pénze a jegyre.
Azért elég bátor dolog 70%-os válási ráta mellett, hogy mindenki közös kasszázik.
Én azt vettem észre,hogy ha mind a 2 fél hasonlóan keres,max 50 ezer ft-s különbséggel,akkor ez jól tud működni.
De ha a férj keres 5x annyit, mint a feleség, akkor teljesen jogtalannak tartom a közös kasszát. Válás esetén viszi a felét a feleség annak, amibe ő valszeg egy fillért nem rakott bele. A férj meg tanult, felküzdötte magát a ranglétrán. Egyáltalán nem jogos. Illetve ha valaki keres 200 ezret bolti eladóként, az milyen jogon költi el mondjuk a magánorvos férjének a milliós fizetését? 100 éve mikor a nők még nem dolgoztak, akkor ez teljesen oké volt, de most a nagy egyenlőség meg a feminizmus alatt szerintem ez csak lehúzás. A legtöbb nő belemegy a hazasságba csupasz seggel, keres max 200 ezret pár évig aztán elmegy gyesre a gyerekkel. A gyerekek 3-5 éves koráig meg is történik a válás és az asszony viszi a lakás felét vagy az egészet. Miért is? Mit adott bele? Azt a 2 éves 200 ezrest fizut? Nem, a férj kereste meg rá a pénzt. Nem tudom megérteni ezt a mai aranyásó felfogást,pedig 26 éves nő vagyok. Femináciknak meg lehet lepontozni.
#33
Persze ha nincs gyerek. De ha van gyerek es amiatt kiesik a no a munkabol,azert ki karpotolja? A gyerek mindket felnek a 'termese', de altalaban tobbsegeben az anyuka felelossegenek van tekintve. O megy az oviba, marad otthona gyerekkel ha az beteg, o marad otthon szules utan stb. Ezzel sok valtozil karrier szempontból, sok no ezért valaszt rugalmasabb munkahelyet, adotr esetben ahol kevesebbet keres. A ferfi hacsak nem csaladkozpontu (meg ott van a tarsadalmi elvaras h gurizze halalra magat), ugyanugy lepked elore a rangletran.
Mi értelme ide-oda dugdosni a "külön" pénzt, ha az ember úgyis vagyonközösségben él valakivel? Komolyan kérdezem.
Szerintem vicces a házasságban a "külön kassza", vagyis az, hogy sokan azt hiszik, csak azért, mert külön bankszámlán, borítékban vagy párnahuzatban tartják, az már a "külön, saját pénzük".... :))))))))))
Én annak a híve vagyok, hogy közös kassza a közös dolgokra, külön kasssza az egyéni szórakozásra.
És az utolsó szó a lényeg. Ha az egyikőnk beteg, akkor a gyógyszert nem magának kell fizetnie, az mehet a közös kasszából, ha a lakás bérleti díját kell fizetni, vagy a lakáshitelt, akkor az is a közösből megy. A gyerek dolgai, az élelmiszer mind-mind mehet közös kasszából.
Külön kasszából megy, ha az egyik fél szereti mondjuk a speciális italokat, de a másik nem is iszik. Ha az egyik fél futóbolond és 100 ezer forintos cipőt vesz, azt is vegye meg magának.
Nálunk ez már 5 éve működik, sosem volt semmilyen vita. Igaz, ami igaz 20%-nál nagyobb különbség sosem volt a fizetéseink között. Kivéve most a gyerekkel, de ezt úgy oldottuk meg, hogy a teljes fizetés 60%-a megy egy közös számlára, 20-20%-al pedig mindenki csinál amit szeretne.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!