Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért kell egy házasságban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért kell egy házasságban kizárólag közös kassza?

Figyelt kérdés

Úgy vettem észre, hogy itt mindenkit megköveznek, aki nem csak és kizárólag közös kasszán van a férjével. Mert a szemét férfinek van saját pénze és azt miért nem adja be a közösbe.

Nő létemre gondolom azt, hogy nem akarok a férjem pénzével rendelkezni, azt költse magára, a hobbijára, arra amire akarja. A közös kasszába beadunk ugyanannyit és a közös dolgok, kaja, nyaralás, felújítás abból mennek.

Érdekelne, hogy olyan nők is ennyire a 'ne legyen semennyi saját pénzünk' rendszer hívei, akik többet keresnek a párjuknál? Mert legtöbbet csak azt látni, hogy 'a férjem dupla annyit keres, mint én, és miért nem ad bele többet a közösbe".



2020. márc. 1. 18:34
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
80%

A külön kassza pont azért értelmetlen, mert ha ugyanannyit keresnek, ezt fele-fele befizetik, (leegyszerűsítve), akkor ott tartanak, mintha közös lenne. Ha nagy különbség, akkor pont azért nem működik.

Sok esetben látni, hogy a pasi annyira félti a pénzét a nőjétől, hogy egyrészt átmegy xarrágásba, másrészt a csaj hagyja magát kihasználni, csak ne érje vad, hogy pénzre megy. Ilyenkor van az, hogy egy szelet csokit kifizettetnek a másikkal, egy ajándék vagy kisebb meghívás nem fér bele a kapcsolatba. Mikor gyerek van, akkor meg jön a java, mert apuka képes kiverni a hisztit, hogy miért nem jó anyukànak a tescós pelenka és a gyógyszertári krém, miközben a közös gyereknek lángvörös a feneke. Minek a két cipő, felesleges pènzkidobás, ő nem ad bele. Stb, stb.

A nagy egyenlőség sok esetben a házimunkánál véget is ért. Ugyanúgy követik a hagyományos felállást, csak a srác nem otthon sörözik, hanem koncerten a haverokkal, a nője meg addig otthon takarít, mert nem volt pénze a jegyre.

2020. márc. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nőként én keresek lényegesen többet a férjemnél. Mindkettőnknek ez a 2. házassága, az elsőben közös kassza volt mindkét családban. Külön gyerekek is vannak. Eleinte külön kasszán voltunk és így gondoltam helyesnek, mert az ex férjem nem tudta kezelni a pénzt és mindig gond volt belőle. Mikor közös gyerekünk lett akkor is maradt a külön kassza. De egyre cikibb volt, hogy számolgattunk, megbeszéltük ki fizet most... Én igazán a csak én gyerekeim miatt akartam a különcködést. Nem akartam, hogy gond legyen mikor mit veszek nekik... Aztán leültettem és tisztáztuk a kérdéseket és válaszokat és én kértem a közös kassza kipróbálását. Azóta jól működik. Tudjuk hol tartjuk a pénzt, ami nincs befektetve és mindenki azt vesz belőle amit akar. Alapvetően spórolósak vagyunk, nem szórjuk a pénzt illetve bőven több jön be, mint ami a megélhetésünkre kell. 1 éve már házasok is vagyunk ☺
2020. márc. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:
27%

Azért elég bátor dolog 70%-os válási ráta mellett, hogy mindenki közös kasszázik.

Én azt vettem észre,hogy ha mind a 2 fél hasonlóan keres,max 50 ezer ft-s különbséggel,akkor ez jól tud működni.

De ha a férj keres 5x annyit, mint a feleség, akkor teljesen jogtalannak tartom a közös kasszát. Válás esetén viszi a felét a feleség annak, amibe ő valszeg egy fillért nem rakott bele. A férj meg tanult, felküzdötte magát a ranglétrán. Egyáltalán nem jogos. Illetve ha valaki keres 200 ezret bolti eladóként, az milyen jogon költi el mondjuk a magánorvos férjének a milliós fizetését? 100 éve mikor a nők még nem dolgoztak, akkor ez teljesen oké volt, de most a nagy egyenlőség meg a feminizmus alatt szerintem ez csak lehúzás. A legtöbb nő belemegy a hazasságba csupasz seggel, keres max 200 ezret pár évig aztán elmegy gyesre a gyerekkel. A gyerekek 3-5 éves koráig meg is történik a válás és az asszony viszi a lakás felét vagy az egészet. Miért is? Mit adott bele? Azt a 2 éves 200 ezrest fizut? Nem, a férj kereste meg rá a pénzt. Nem tudom megérteni ezt a mai aranyásó felfogást,pedig 26 éves nő vagyok. Femináciknak meg lehet lepontozni.

2020. márc. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
87%
Nos utolsó a milliomos doktor bácsi nyilván tudta, hogy kasszás ancika mennyit keres, mikor dugta, mikor elvette feleségül és mikor gyereket csinált neki. Ha a doktor bácsit nem zavarta, hogy ancika keveset keres, miközben dugta, akkor máskor se zavarja. Kereshetett volna mondjuk egy milliomos doktor nénit és akkor nincs ilyen gondja.
2020. márc. 2. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 anonim ***** válasza:
90%
Én ismerek pár jól kereső orvost, és egyéb területen jól kereső férfit, és egyik sem bánja, hogy a kevesebbet kereső felesége költ a pénzéből. Sokszor a nő viszi a hátán a háztartást, gyerekeket, hogy a férj tudjon karriert építeni. Persze a gyakorisok szerint ez nem akkora érték, mint az orvosi fizetés, de lehet, hogy annak a férfinak a családja a legértékesebb.
2020. márc. 2. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem ahol párezer forintokon megy a rugózás (mert valljuk be, azért a többségi társadalomban nem olyan drasztikus a különbség), ott ez annyira szánalmas. Ott, ahol a kasszáslány 200 ezre meg a magánorvos milliós fizetése van jelen, ott meg lehet házassági szerződést írni, és nincsen gond. Megjegyzem, ha az a lány szült két gereket, és vitte a háztartást, akkor nem csak 200 ezret tett bele a kapcsolatba 2 évig, és egyáltalán nem lenne jogos őt arra hivatkozva elküldeni üres zsebbel, merthogy gyesen volt a gyerekekkel. És nem csak arra hivatkozva, hogy milyen megható, adott neki egy családot, hanem már egy millió-másfél millió bruttós fizunál az az adókedvezmény, ami gyerekek után jár, igenis szemmel látható összeg, és ez is csak a férj fizetésébe megy, hiába a feleség szenvedte végig a két terhességet, szülést, esett ki a munkából, satöbbi.
2020. márc. 2. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
100%

#33

Persze ha nincs gyerek. De ha van gyerek es amiatt kiesik a no a munkabol,azert ki karpotolja? A gyerek mindket felnek a 'termese', de altalaban tobbsegeben az anyuka felelossegenek van tekintve. O megy az oviba, marad otthona gyerekkel ha az beteg, o marad otthon szules utan stb. Ezzel sok valtozil karrier szempontból, sok no ezért valaszt rugalmasabb munkahelyet, adotr esetben ahol kevesebbet keres. A ferfi hacsak nem csaladkozpontu (meg ott van a tarsadalmi elvaras h gurizze halalra magat), ugyanugy lepked elore a rangletran.

2020. márc. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:
69%

Mi értelme ide-oda dugdosni a "külön" pénzt, ha az ember úgyis vagyonközösségben él valakivel? Komolyan kérdezem.

Szerintem vicces a házasságban a "külön kassza", vagyis az, hogy sokan azt hiszik, csak azért, mert külön bankszámlán, borítékban vagy párnahuzatban tartják, az már a "külön, saját pénzük".... :))))))))))

2020. márc. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:
100%
A közös kasssza akkor problémás, ha eltérőek a költési szokások és/vagy válás lesz a kapcsolatból és minden közösen megszerzett ingóság feleződik, amihez nem egyenlő mértékben járultak hozzá a felek. Tanulság: óvatosan a házassággal még óvatosabban a gyerekcsinálással....
2020. márc. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
100%

Én annak a híve vagyok, hogy közös kassza a közös dolgokra, külön kasssza az egyéni szórakozásra.

És az utolsó szó a lényeg. Ha az egyikőnk beteg, akkor a gyógyszert nem magának kell fizetnie, az mehet a közös kasszából, ha a lakás bérleti díját kell fizetni, vagy a lakáshitelt, akkor az is a közösből megy. A gyerek dolgai, az élelmiszer mind-mind mehet közös kasszából.

Külön kasszából megy, ha az egyik fél szereti mondjuk a speciális italokat, de a másik nem is iszik. Ha az egyik fél futóbolond és 100 ezer forintos cipőt vesz, azt is vegye meg magának.

Nálunk ez már 5 éve működik, sosem volt semmilyen vita. Igaz, ami igaz 20%-nál nagyobb különbség sosem volt a fizetéseink között. Kivéve most a gyerekkel, de ezt úgy oldottuk meg, hogy a teljes fizetés 60%-a megy egy közös számlára, 20-20%-al pedig mindenki csinál amit szeretne.

2020. márc. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!