Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Menjünk külön szobába? Mi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Menjünk külön szobába? Mi lenne jó megoldás?

Figyelt kérdés
Lassan 1 éves kislányunk van. Eddig is velünk aludt egy szobában helyhiány miatt, mostmar hely van de nem hallanám meg ha sírna így is nehezen hallom meg a fáradtságtól. Beindult nagyon a fogzás így kb 2 hete 8-10x kel éjjel. Nagyon fáradt vagyok már így teljesen a mi ágyunkhoz húztam a kiságyat így csak átnyúlok. A gond az hogy férjem telefonja 5 órától csörög ráadásul kishangszórón, tehát nagyon hangosan. De ő nagyon nehezen ébred fel így is csak én és a gyerek... Kezd elegem lenni, hogy alig elaltatom ettől újra ébred. Sehogy sem tudunk kompromisszura jutni. Már arra gondoltam, hogy átmegy külön szobába vagy nem tudom. Ő egyszer sem kel a kislányhoz és nekem így 0-24-ben azért nagyon fárasztó, segítségem semmi. Nem tudom mi lenne a jó megoldás.
2019. aug. 22. 23:20
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
69%

“Eltorolnem az osszest megemelnem a fizukat kicsit es mindenki tartsa el abbol a saját gyereket!”


Mélységesen egyetértek.

2019. aug. 23. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
78%
Gyerek mehet masik szobaba, berakni egy bebiort es maris hallani fogod, o meg nem ebred fel az ebresztoitekre.
2019. aug. 23. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
62%

Az a durva, hogy az itt okoskodó emberek nagy részének gyereke sincs,fogalmuk sincs mivel jàr ez az egész. Aztàn mégis okoskodnak...


Teljesen igazad van kérdező, a gyerek nevelése és gondozása mindkettőtök feladata!

Ès most lehet jönni hogy hàt a férfi dolgozik hogy legyen pènz, az anyuka meg CSAK otthon ül ès babàzik.

Ez nagyon nincs így. Az anyasàg az egy 0-24-es munka. Nem csak 8-17 ig tartó feladat.


Èn teljesen megértem a problémádat ès jogos a feltevéséd.

Az első és legfontosabb, hogy beszélj a pàroddal őszintén, hogy ez így nem mehet tovàbb!

Nem kell rögtön vàllni.


A bébiőrös megoldás lenne a legjobb szerintem.

2019. aug. 23. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
100%

Én azt javaslom, hogy ébresztőt és a bébimonitort mindketten tegyétek mondjuk egy okoskarkötőre, amit alváshoz viseltek a csuklótokon, a riasztás pedig rezgés.

Én nagyon le tudok menni alfába és olyankor a hang egyszerűen nem jut el a tudatomig, hanem meg kell böködni esetleg rázni, hogy felébredjek, de mivel egyedül élek, ezért megesett, hogy elaludtam. Nekem egy mi band 3-as oldotta meg a problémám, amit ajándékba kaptam, de újonnan sem egy horibilis összeg. Próbáljátok ki, hátha nektek is segít a kelésben és egymás ébresztőjével sem zavarjátok egymást.

33/f

2019. aug. 23. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
82%

Ha most kezdődött a szepa, akkor kelhet attól is. Megébred, csekkolja, hogy ott vagy, vissza alszik. Erre a babaöböl is jó megoldás. Mi meg együtt alszunk a gyerekkel, nekünk ez vált be. Ő is van, hogy este megébred, közelebb bújik valakihez (általában hozzám) és alszik tovább. Nem ébred fel teljesen ő se, én se, gyorsan visszaalszunk, reggel pihenten kelek.


Ami nálatok a gyerek iskolás korában is gond lesz, az az, hogy a férjed nem tud felkelni. Ha egyedül lakna, hogy oldaná meg? Ebben neki kell alkalmazkodnia a családhoz. Te se rúgod mindig oldalba, valahányszor felkelt a pici, hanem hagyod aludni. Hagyjon ő is téged!

Erre lehet tényleg jó megoldás, ha másik szobában alszik. Lehet, hogy így párszor elkésik. De felnőtt férfi, tudjon már kikelni az ágyból anélkül, hogy tízszer nyom szundi gombot. Ez utóbbi amúgy is rettentő buta és kàros szokás, csak azt garantálja, hogy még fáradtabban kel fel.

Furán hangzik talán, de nekem a korán kelés könnyebb, ha 15-30 perccel előbb ébreszt a telefon. Így van idő kicsit nyújtózkodni, kènyelmesen kàvézni, átbogarászni a híreket, tusolni, elkészülni. Sokkal hamarabb megélénkülök, mintha sietek a buszhoz, és van 10 percem mindenre. Hiába alszok fél órával tovább, ilyenkor mèg délben is olyan vagyok, mint a chemotoxos légy.


A gyerekkel foglalkozásra: Nem a te gyereked, hanem tiétek. (Anyóst csókoltatom! Ti is miatta fogtok válni.) Még egy bő év, ha megy bölcsibe, és onnantól te is ledolgozod a magad 8 óráját. Akkor neked se kell azon kívül csinálni semmit? A gyerek felneveli magát, a házimunka megoldódik magától?

Ha most ebbe szokik beke a férjed, hogy neki nincs dolga a gyerekkel, akkor ez a következő 20 évben így marad. Te meg munka mellett fogsz megbolondulni, hogy minden rád szakadt. Akkor is kell este kelni, mert hol beteg, hol rosszat álmodott, vagy szomjas, vagy pisilni kell, stb. Akkor meg a te munkahelyed nem kerül veszélybe, ha fáradt vagy és hibázol?

Gondolom, nem az a terv, hogy a férjed eltart a gyerek 18 éves koráig, neked meg más dolgod nincs, mint otthon tartani a frontot.

Vigye el munka után sétálni egy órára, hogy tudj pihenni. Ha nem hajlandó, akkor a külön alvást megoldhatja a segítőkész anyósnál. Ugyanúgy csak a pénzt adja oda (gyerektartás), te csinálsz egyedül mindent, csak fele annyi lesz a házimunka.

2019. aug. 23. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
77%
Annyit tudnék hozzáfűzni hogy bírom a gyerek utàló,nő gyülölő megmondokat,akiknek soha sem neveltek gyereket.Vàlj el,hagyd sírni,de ő dolgozik te meg otthon vagy. ..stb "tanácsok".Igenis a gyerek kb 1 éves koráig kin szenvedés minden,mármint éjszakàzni minden nap,fogzàs,hasfâjàs.És ez minden éjszaka így megy.Majd megsajnalom a férjét is persze,ha lesz időm.Ledolgozik 8-10 órát,haza megy es pihen.Míg a nő egész nap a gyereket pesztralja,mos,főz,takarit,de meg legyen mellé Nő is és keljen fel 5-6 alkalommal.Igenis nem segítség kell a férjtől mert ketten csinàltak az a gyereket,és nem hiszem el hogy a 6 felkelésből 2 őt ne tudna àtvàllalni.
2019. aug. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 The pale emperor ***** válasza:
30%

"Szeparációs szorongás"


Ez is egy újabb 21.századi baromság. Egy gyerek olyan lesz amilyenné teszed. Ha az egyetlen dolog amivel le tudod foglalni az az, hogy kézben tartod akkor üvölteni is fog mindíg. Nyilván ha valami baj van akkor más. De az, hogy te ébren vagy nap közben teszem azt 12 órát abból 11et a gyerek a kezedben van nem normális dolog. Kertes házban meg végképp nem. Egy gyereknek van szobája, ágya. Igen is rá kell szoktatni, hogy ott aludjon. Kínszenvedés pár napig mindenkinek ez igaz de aztán beáll a rend. Egy gyereknek a nyugodt élethez fontos a rendszer és a szabályok, hogy tudja mit meddig lehet. Amit te csinálsz az nem normális dolog.

És kövezzenek meg de igen is az anya dolga felkelni éjjel. Apa meg ha hazajön fürdessen vagy játszon a gyerekkel, vigye ki a kertbe játszani.

1 éves a gyerek. Ha most nem kezded el külön ágyba szoktatni 10évesen is mindent ki fog hisztizni. Egyébként meg ebben a korban én a gyereket a konyhaban beraktam játszószékbe vagy babakocsiba magam mellé és úgy főztem. Vagy néztünk a szobában mesét amíg pakoltam vagy vasaltam.


Sokan olyan burokban nevelik a gyereküket..eszméletlen. Nem egészséges felnőttet hanem egy hisztis, akaratos, önállótlan embert nevelnek.


És félreértés ne essék a szabalyok, korlátok nem azért kellenek mert én vaslady vagyok, hanem mert egy gyerek így érzi biztonságban magát. Ezt nem én találtam ki hanem neves pszichologusok.


Vegyél neki olyan játékokat amivel tud játszani ha körülötted mászkál amig teszel veszel.


Az alvasról meg annyit, hogy ha nap közben rendszer van akkor a gyerek délután alszik és te is tudsz vele együtt. Fogzasra meg 12 éve is volt rengeteg dolog gondolom a fejlődés nem állt meg.


Nehéz ilyen kicsi gyerekkel én sem kezdeném újra, de ennyire nem. Csak meg kell tervezni a napokat és rendszerezni kell a gyerek életét. És akkor megnyugszik akkor is ha nem napi 14 órát "szorongatod"

2019. aug. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
27%
29-es, a szeparációs szorongást is a pszichológusok találták ki...
2019. aug. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
64%

#29 És kövezzenek meg de igen is az anya dolga felkelni éjjel.


Nagyon jókat írtál, de mi az hogy az anya “dolga”? Nem tudom ti milyen férfiakkal vagytok körülvéve, de ha az én férjem ilyet mondana, biztos nem szülök neki. Az a gyerek ugyanannyi részben az övé, mint az enyém, de én viseljem minden terhét? Én hordom ki, én szülök, szoptatok, vagyok vele egész nap, az én testem megy kárba, nekem esik ki 3 évi igen komoly bevételem, és akkor arra sem képes, hogy éjjelente legalább egyszer-kétszer ő keljen hozzá? Vagy akkor hétköznap aludjon, de hétvégén ő kel és én alszok. Szülne a franc ilyen hálátlan embernek, te milyen világban élsz? A munkával ellentétben a babát nem lehet 8 óra után kikapcsolni és pihenni menni. Erre mondjuk figyelemmel kéne lenni.

2019. aug. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
76%

Azt mindenki elegánsan figyelmen kívül hagyja, hogy a kérdezőt a férje SEM hagyja aludni. Ez a fő kérdés, hogy lehetne megoldani, hogy neki hajnalban ordít a telefon és már mindenki felkelt, csak ő nem.

Erre ez a rezgős megoldás is jó lehet. A külön szoba is.

De ha nem akartok a következő 50 évben külön aludni, akkor csak az a megoldás marad, hogy a férjed erőt vesz magán, és felkel első csörgésre.

2019. aug. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!