Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mit gondoltok a helyzetünkről?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok a helyzetünkről? Halasszuk el az esküvőt?

Figyelt kérdés

Úgy alakult, hogy a páromnak 2 évet Pesten kell lennie, engem viszont köt a dolgom egy 200km-re Pestről levő kisvárosban.

Mindkettőnknek olyan "dolga" lesz az adott városban amit nem lehet megváltoztatni.

Tehát légyszi konklúzióként senki ne írja, hogy hagyjuk a francba a dolgunkat, és költözzünk a másik után.

(Nekem is lehetséges, hogy lesz esélyem Pestre menni, de ez nagyon nem biztos, erre nem alapoznék, és ez csak akkor fog kiderülni, amikor ő már rég ott lesz).


Jelenleg együtt élünk abban a kisvárosban, ahol nekem maradnom kell ameddig Pesten lesz.


5 éve vagyunk együtt, a családnak megígértük, hogy jövőre lesz az esküvő. Igazából szeretnénk is, de pont az esküvő után pár hónappal, neki már mennie kell Pestre.

A kapcsolatunk eddigi alakulása szerint nagyon nem jött be a"távkapcs" jobban mondva az a pár nap amit külön töltöttünk. Valahogy mindig feszültséget generált..

Továbbá nem szeretném a friss házas éveimet magányosan tölteni...


De...

Egyrészt a család már nagyon várja az esküvőt, élen az idős rokonaimmal, a nagymamámmal, aki attól retteg, hogy nem éri meg. Amitől egyébként én is félek...

És nagyon nem szeretném, ha nem lehetne ott. :(

De mégis furcsa lenne csak ezért megtartani.


Mit gondoltok a helyzetről? Mi sajnos képtelenek vagyunk dönteni.. :(


2015. máj. 12. 15:38
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:
100%

hát figyelj, valamit valamiért.


bár bennem fel sem merülne hogy 2 év ekkora gondot okozzon. ott vannak a hétvégék, szünetek, simán ki lehet bírni.

2015. máj. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom... én éltem távkapcsolatban egyetem alatt. Én Pesten tanultam, az akkori párom otthon (240 km) dolgozott. Nagyon rossz volt... Próbáltam 4 nap alatt lezavarni az óráimat, hogy csütörtökön este már haza tudjak menni, aztán vasárnap az utolsó busszal jöttem vissza. Minden hétvégén. Nagyon fárasztó volt. Semmi életem nem volt így pesten, vásárolni se tudtam elmenni, mert folyton csak rohantam. Nyáron is persze otthon voltam, dolgozni nem akartam, mert akkor még kevesebbet találkozunk. Ezt jól meg is bántam utólag. Hamar vége is lett ennek a kapcsolatnak, 1 évet bírtunk.

Viszont... most is távkapcsolatban vagyunk a mostani párommal, ő egy másik kontinensen, szóval elég nagy a távolság. 1-2 hónapot van távol, aztán 1 hónapot itthon van, olyankor együtt is lakunk. És ez nem annyira rossz, mint az amiről az elején írtam, sokkal jobban bírom. Az okát nem tudom, hogy miért, vagy azért mert már idősebb vagyok, vagy azért mert jobb a kapcsolat... Rengeteget beszélünk, mindig tudjuk hogy épp mit csinál a másik, egyáltalán nincsenek titkok. Másképp nem is lehetne bírni a távkapcsolatot, mert ellenkező esetben borítékolható az eltávolodás.

Szerintem ne esküdjetek még meg, viszont tegyetek meg mindent azért, hogy ne távolodjatok el egymástól. Beszélgessetek sokat.

Teljesen érthető amúgy az aggodalmad.

2015. máj. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 anonim ***** válasza:

Előbb be kell fejezni az egyetemet,addig eldöntitek,h akarjátok-e még a másikat annyira,h összeházasodjatok.

2 évig lesztek külön, össze se szoktok rendesen,inkább elhidegültök egymástól,ahelyett,hogy boldogan élnétek a saját kis ritmusotokban az életeteket.

Összeházasodnátok most és friss házaséveiteket az iskolapadban töltenétek külön????? ..........

2015. máj. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 anonim ***** válasza:

Egy reszt ez a dolog, amit irtal a tavkapcsolatrol, elgondolkodtato. Tekintsunk el attol, hogy volt mar "tapasztalatotok" ilyen teren. A gaz az, hogy eleve mar ugy vagy vele, hogy ha tavkapcs lesz 2 evig, akkor nem is biztos, hogy erdemes hazasodni. Nekem 13 ev utan iden lesz az eskuvom es 13 eves kapcsolattal a hatunk mogott is azt gondoljuk, hogy barmi tortenne, tuleljuk. Az en parom jovo eve is ugy fog kinezni, hogy szinte minden heten kulfoldon dolgozik majd, de kit erdekel? Szeretem es a tavolsag csak megerositi a kapcsolatunkat! Mostanaban mar sokat eljar egy-egy hetekre es ez tok jol felfrissitette a kapcsolatunkat, mert mar baromi reg volt, hogy erezhettuk egymas hianyat.

A nagymama ne befolyasoljon. Tudom, es ertem, hogy szeretned, ha ott lenne, de ne azert hazasodj, mert azt akarod, hogy o meg lasson teged menyasszonyi ruhaban! Nekem mar alig van rokonom, de mit csinaljak? Ahhoz, hogy mindenki ott legyen, akit szerettem, 16 evesen kellett volna hazasodnom....

2015. máj. 13. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 anonim ***** válasza:
Csak a rokonok miatt sosem házasodnék,ennyi.Saját magunk érzéseit és akaratát kell ilyenkor figyelembe venni.
2015. máj. 13. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 anonim ***** válasza:
45%

szóval rokoni nyomásra kell az esküvő? kit érdekel, ők mit akarnak?

ti mit akartok?

2015. máj. 13. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 anonim ***** válasza:
100%
Félút helyett félidő? Egy évvel eltolni az esküvőt,és meglátjátok. Mondjuk ha bírjátok külön, akkor egy év után megfontoltabb lenne a döntés a házasság mellett, és az is kiderülne, ha vége.
2015. máj. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 anonim ***** válasza:
Nem is értem a problémát. Amúgy is csak egy évvel később lenne az esküvő. Akkor már toljátok el egy évvel, és kész. Már ha még aktuális lesz.
2015. máj. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 A kérdező kommentje:

Jövő januárba megy Pestre, 2018 januárjáig lesz ott.

Szóval mindenképp 2 évvel kellene eltolni.

De ez a félidő is jó ötlet! :)

(tehát, hogy minimum 1 évvel toljuk és, aztán meglátjuk)

Köszönöm!

2015. máj. 13. 09:26
 50/61 A kérdező kommentje:
(esküvő 16-ra van/volt tervezve)
2015. máj. 13. 09:27
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!