Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mit gondoltok a helyzetünkről?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok a helyzetünkről? Halasszuk el az esküvőt?

Figyelt kérdés

Úgy alakult, hogy a páromnak 2 évet Pesten kell lennie, engem viszont köt a dolgom egy 200km-re Pestről levő kisvárosban.

Mindkettőnknek olyan "dolga" lesz az adott városban amit nem lehet megváltoztatni.

Tehát légyszi konklúzióként senki ne írja, hogy hagyjuk a francba a dolgunkat, és költözzünk a másik után.

(Nekem is lehetséges, hogy lesz esélyem Pestre menni, de ez nagyon nem biztos, erre nem alapoznék, és ez csak akkor fog kiderülni, amikor ő már rég ott lesz).


Jelenleg együtt élünk abban a kisvárosban, ahol nekem maradnom kell ameddig Pesten lesz.


5 éve vagyunk együtt, a családnak megígértük, hogy jövőre lesz az esküvő. Igazából szeretnénk is, de pont az esküvő után pár hónappal, neki már mennie kell Pestre.

A kapcsolatunk eddigi alakulása szerint nagyon nem jött be a"távkapcs" jobban mondva az a pár nap amit külön töltöttünk. Valahogy mindig feszültséget generált..

Továbbá nem szeretném a friss házas éveimet magányosan tölteni...


De...

Egyrészt a család már nagyon várja az esküvőt, élen az idős rokonaimmal, a nagymamámmal, aki attól retteg, hogy nem éri meg. Amitől egyébként én is félek...

És nagyon nem szeretném, ha nem lehetne ott. :(

De mégis furcsa lenne csak ezért megtartani.


Mit gondoltok a helyzetről? Mi sajnos képtelenek vagyunk dönteni.. :(


2015. máj. 12. 15:38
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem jó a meglátásotok, ilyen kondíciókkal, felesleges életre szóló esküt tenni. Ne haragudj, hogy ezt írom, de lehet, hogy ti annyira már nem is vonzódtok egymáshoz, mindenesetre hétvégés találkozásokhoz nem kell esküvő...
2015. máj. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 A kérdező kommentje:

Hát köszönöm a választ, azért meglepett.

Nem tudom elképzelni miből vontad le azt a következtetést, hogy "mi már nem vonzódunk egymáshoz".

Ha elárulod, azt azért megköszönöm, mert kíváncsivá tettél.. :)

2015. máj. 12. 15:43
 3/61 anonim ***** válasza:
35%
Tartsátok meg az esküvőt. Mindenkinél feszültséget generál az elején a külön töltött idő. Próbáljátok meg kicsit összeszorítani a fogaitokat, és kibírni, vágülis 2 év nem sok idő, ha szeretitek egymást. Legyetek türelmesebbek ezidő alatt egymáshoz. A halogatásnak nincs sok értelme, sok boldogságot!
2015. máj. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim ***** válasza:
80%

Nem működik a távkapcs. Ebből következik, hogy nem vonzódtok egymáshoz.

Erre gondolhatott az első...

2015. máj. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 anonim ***** válasza:
95%

A távolodás egy kapcsolatnak sem tesz jót, mindenféle tévhit ellenére.


Egy ilyen távolság (200 km) azért elég nagy, tehát gyanítom, maximum hétvégés, vagy szabadságos napokon látnátok egymást.

Te írtad, hogy eddig az ilyen távolsági dolgok mindig feszültségbe torkolltak.


Ezek ellenére mindketten úgy döntöttetek, hogy a saját utatokat járjátok, bár ezt konkrétan nem írtad le mi, vagy mi miatt, de a lényegen nem változtat, úgy voltatok vele mindketten, hogy márpedig ha ez esetleg a kapcsolat végleges megromlásához is vezetne, te akkor is A irányba ő meg B irányba fog menni.


Tehát, végkövetkeztetésként szerintem ti már nem méritek akkora súllyal a kapcsolatotokat, hogy ennek tükrében óvjátok.

2015. máj. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 anonim ***** válasza:
85%
Viszont annyi még érdekelne, hogy most tul.képpen azért maradna el az esküvő, mert még lehetséges olyan verzió is, hogy a 2 év külön töltött idő után megváltozik a véleményetek, és inkább külön folytatjátok, mert rájöttök hogy nem is vagytok egymásnak az igazi? Vagy miért? Mert ha már negatívan álltok hozzá, akkor lehet tényleg nem kéne felhajtás...
2015. máj. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 A kérdező kommentje:

Hát, azt a távkapcs részét nem fejtettem ki igazán, mert ami tapasztalatunk van, az nem hiszem, hogy mérvadó.

Meg nem is nevezném távkapcsnak. Ezért is tettem idézőjelbe.


2x volt eddigi kapcsolatunk során, hogy 1-1 hetet külön töltöttünk (évekkel ezelőtt) az egyik hét során külföldön volt a másik és kommunikálni se tudtunk.

Igazából éretlenebbek voltunk, eléggé összevesztünk.


A másiknál az elején nagyon hiányzott, utána pedig talán érdektelenség volt bennem.

Vagy talán dac.

Hogy miért, azt nem tudom...

Remélem, hogy azóta sokat értem, és már nem ezt érezném.

Lehet, hogy az lenne a megoldás, ha kipróbálnánk milyen is lenne most, mert azért 2-3 év alatt sokat lehet változni.

És azóta nem töltöttünk külön 1-3 napnál több időt.

2015. máj. 12. 15:49
 8/61 A kérdező kommentje:

Kedves 5-ös.


Azért ez szerintem ennyire nem drasztikus. Nem szeretném részletezni, hogy miért (karrier dolgok) muszáj elmennie Pestre.


Nyilván ha megkérném, hogy ne menjen szerintem nem menne. De ilyet sose kérnék tőle, mivel nem szeretném ha miattam nem valósulna meg egy olyan terve ami hosszútávon nagyon jól fog jönni nekünk. (pl.: családalapítás terén).


És őszintén szólva... Igen, félek tőle, hogy a 2 év alatt megromlik annyira a kapcsolat, hogy utána már nem lesz belőle semmi.

Pont a korábbiakban külön töltött időkből származó negatív tapasztalatok miatt.

Én olyan típus vagyok, akinek ha nem mutatják ki nagyon gyakran, hogy mennyire szeretik, akkor képes elhinni az ellenkezőjét. És akkor be is zárkózhatok.

Vagyis azt gondolom talán ez miatt lehet.


Ő magányosabb fajta, szerintem ő bírná a különlétet.

2015. máj. 12. 15:53
 9/61 anonim ***** válasza:
81%
Figyelj, én ha valakivel az életemet tervezem leélni, akkor attól az embertől én csak nagyon súlyos indokkal távolodnék el évekre, de inkább vis mayor kéne hozzá. Sokat segítene amúgy ha megírnád, hogy melyikőtöknek milyen okai vannak arra, amiért nem tud a másik mellett maradni, legalább nagy vonalakban.
2015. máj. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenki alkalmas a távkapcsolatra, ha ti ebbe a kategóriába tartoztok, felelőtlenség lenne esküvőt tartani, inkább várjátok ki azt az időt, igazából ez próbára is teszi majd a kapcsolatotok erősségét, ha működik, utána lehet esküvő, ha nem, akkor meg legalább kiderül.
2015. máj. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!