Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mit gondoltok a helyzetünkről?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok a helyzetünkről? Halasszuk el az esküvőt?

Figyelt kérdés

Úgy alakult, hogy a páromnak 2 évet Pesten kell lennie, engem viszont köt a dolgom egy 200km-re Pestről levő kisvárosban.

Mindkettőnknek olyan "dolga" lesz az adott városban amit nem lehet megváltoztatni.

Tehát légyszi konklúzióként senki ne írja, hogy hagyjuk a francba a dolgunkat, és költözzünk a másik után.

(Nekem is lehetséges, hogy lesz esélyem Pestre menni, de ez nagyon nem biztos, erre nem alapoznék, és ez csak akkor fog kiderülni, amikor ő már rég ott lesz).


Jelenleg együtt élünk abban a kisvárosban, ahol nekem maradnom kell ameddig Pesten lesz.


5 éve vagyunk együtt, a családnak megígértük, hogy jövőre lesz az esküvő. Igazából szeretnénk is, de pont az esküvő után pár hónappal, neki már mennie kell Pestre.

A kapcsolatunk eddigi alakulása szerint nagyon nem jött be a"távkapcs" jobban mondva az a pár nap amit külön töltöttünk. Valahogy mindig feszültséget generált..

Továbbá nem szeretném a friss házas éveimet magányosan tölteni...


De...

Egyrészt a család már nagyon várja az esküvőt, élen az idős rokonaimmal, a nagymamámmal, aki attól retteg, hogy nem éri meg. Amitől egyébként én is félek...

És nagyon nem szeretném, ha nem lehetne ott. :(

De mégis furcsa lenne csak ezért megtartani.


Mit gondoltok a helyzetről? Mi sajnos képtelenek vagyunk dönteni.. :(


2015. máj. 12. 15:38
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 anonim ***** válasza:

Vannak, akiknek megy, két év nem olyan hosszú idő. Milyen gyakran tudnátok találkozni?

Viszont szerintem előtte próbáljátok ki, hogy kibírtok-e egymás nélkül mondjuk egy hetet (=hogy heti egyszer találkoztok hétvégére).

2015. máj. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/61 anonim ***** válasza:
Azért az, hogy 5 év alatt egy-egy hetet külön töltöttetek nem hasonlítható ahhoz, ha 2 évig csak hétvégén fogtok találkozni. Ne legyen még esküvő, főleg ne azért, mert megigertetek a családnak. Majd ha együtt éltek, akkor. Addig semmi de semmi ertelme
2015. máj. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/61 A kérdező kommentje:

Sajnos olyan szerencsések vagyunk, hogy egyikőnk képzésén sincs levelező.

Bár lenne...

Az sok mindent megoldana. :)

2015. máj. 12. 17:06
 24/61 anonim ***** válasza:
7%

Én nem hiszek a távkapcsolatban. Eddig minden olyan párocskáról, ahol váltig állították a felek, vagy legalábbis a nő, hogy minden oké, ott közben vagy az egyiknek, vagy mindkettőnek szeretője volt egy idő után. Vagy szimplán eltávolodtak egymástól, és nem volt már értelme folytatni. Nem hiszek a mesékben.


Az meg egy orbitális baromság, hogy majd a távolság fogja összehozni őket, vagy erősíteni a kapcsolatot. Akik nem szakadnak el egymástól, azok nem azért teszik, mert nem bírják, hanem mert nem akarják. Nagy különbség. És miért ciki egyesek szerint - itt is olvasni- ha valakik TÉNYLEG nem tudnak a másik nélkül eléldegélni hónapokig, sőt évekig? Nagyon tudom sajnálni az így gondolkodókat, mert nyilvánvalóan sosem voltak olyan emberrel, aki nélkül nem tudnának élni.

2015. máj. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/61 anonim ***** válasza:
26%

Gyakorlatilag még tanultok, és nappalin. Így mire házasodnátok? Végezzetek az iskoláitokkal, nem kell a rokonságnak megfelelni.

Komolyan FRISS HÁZASKÉNT akartok különköltözni? Ez abszurd! Igaz, egy kolléganőm megcsinálta a férjével, épp akkor házasodtak, amikor távol kezdett dolgozni a csaj. Az volt csak a "jól sikerült" házasság. Hol a csaj k*rt félre, hol a srác, aztán mikor mindketten lebuktak, gyerekkel akarták helyrehozni, ami hála égnek, nem fogant meg, aztán el is váltak pár hónap múlva. Házasok voltak 2-3 évig, miközben együtt sem éltek. Egy vicc volt az egész.

2015. máj. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/61 anonim ***** válasza:

A ti helyetekben nem házasodnék.

A távkapcsolat nehéz műfaj (tapasztalat), sok lemondással jár, és nem való mindenkinek. Ennek ellenére, ha tényleg szeretitek egymást, nagyon is működőképes lehet, és sokat tanulhattok belőle magatokról és egymásról is.

2 év nem sok, még akkor is fiatalok lesztek, házasodjatok akkor, ha újra együtt lehettek (ha akkor még akartok...)

2015. máj. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/61 A kérdező kommentje:

Hát köszönöm a válaszokat!

Elgondolkodtatóak.


Légyszi azokat a válaszokat hagyjuk, hogy egyetemistaként ne házasodjak... Arról a részéről nem kértem ki senki véleményét.


Annyit hozzátennék, hogy lehet, hogy átvesznek a pesti intézménybe ahol van az én szakom.

De mivel csak évvégén lehet beadni a kérvényt fogalmam sincs, hogy egyáltalán átvennének-e.

Az eredeti felállás ez volt.

Mármint, hogy beadom a kérvényt a pesti egyetemre (hogy tudjam folytatni a jelenlegi szakomat) de azontúl, hogy nem biztos az átvétel, hallottam olyan jellegű rémhírekről, hogy egy csomó tárgyat nem fogadnak el ilyenkor.

És ha azokat a tárgyakat se fogadnák, amiken itt is nagynehezen szenvedtem át magam, nem mennék el abba az említett másik intézménybe.

És mivel egyre közelebb van ez a dolog, egyre kevesebb esélyt látok arra, hogy én is pestre menjek.


Bár lenne levelező legalább az egyikőnk képzésén. :(

2015. máj. 12. 17:26
 28/61 anonim ***** válasza:

kolisok vagytok?

mert ha nem, akkor költözhetnétek valahova ami félúton van. van aki többet ingázik egyetem miatt :)

2015. máj. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/61 A kérdező kommentje:
Jelenleg albérletben lakunk (mióta a jelenlegi városban élünk kb. 3 éve)
2015. máj. 12. 17:35
 30/61 A kérdező kommentje:
Nem is rossz ötlet ez a félút!!! :)
2015. máj. 12. 17:35
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!