Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mit gondoltok a helyzetünkről?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok a helyzetünkről? Halasszuk el az esküvőt?

Figyelt kérdés

Úgy alakult, hogy a páromnak 2 évet Pesten kell lennie, engem viszont köt a dolgom egy 200km-re Pestről levő kisvárosban.

Mindkettőnknek olyan "dolga" lesz az adott városban amit nem lehet megváltoztatni.

Tehát légyszi konklúzióként senki ne írja, hogy hagyjuk a francba a dolgunkat, és költözzünk a másik után.

(Nekem is lehetséges, hogy lesz esélyem Pestre menni, de ez nagyon nem biztos, erre nem alapoznék, és ez csak akkor fog kiderülni, amikor ő már rég ott lesz).


Jelenleg együtt élünk abban a kisvárosban, ahol nekem maradnom kell ameddig Pesten lesz.


5 éve vagyunk együtt, a családnak megígértük, hogy jövőre lesz az esküvő. Igazából szeretnénk is, de pont az esküvő után pár hónappal, neki már mennie kell Pestre.

A kapcsolatunk eddigi alakulása szerint nagyon nem jött be a"távkapcs" jobban mondva az a pár nap amit külön töltöttünk. Valahogy mindig feszültséget generált..

Továbbá nem szeretném a friss házas éveimet magányosan tölteni...


De...

Egyrészt a család már nagyon várja az esküvőt, élen az idős rokonaimmal, a nagymamámmal, aki attól retteg, hogy nem éri meg. Amitől egyébként én is félek...

És nagyon nem szeretném, ha nem lehetne ott. :(

De mégis furcsa lenne csak ezért megtartani.


Mit gondoltok a helyzetről? Mi sajnos képtelenek vagyunk dönteni.. :(


2015. máj. 12. 15:38
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 anonim ***** válasza:
49%
Ezek a karrier dolgok ezek nagyon veszélyesek. Pénzt lehet sok helyről szerezni, a családalapításhoz nem kell 100 millió forint, ha egy erős alapon nyugszik a kapcsolat, de inkább a család, tehát már van egy jól bejáratott házasság, és akkor valamelyik fél kap egy lehetőséget, azt érdemes megfontolni HA SZÜKSÉGES, de szerintem a ti esetetekben bármennyi éve is vagytok együtt, én elég képlékenynek érezném ezt a dolgot. Neki amúgy mi a véleménye erről?
2015. máj. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/61 anonim ***** válasza:
100%
2 év az rengeteg idő tavkapcsolatban élni, főleg úgy, hogy az elmúlt 5 évben ilyen keveset voltatok külön. Megmondom őszintén miután elolvastam amit írtál, az első gondoltom az volt, hogy ennek kb ez a vége s akkor minek elkötelezni magad? Akármennyire szeresse az ember a másikat, ez rengeteg idő. En a helyedben csak a leírtak miatt nem eskuvoznek, az elér 2 év múlva is, ha jövőre terveztetek onnan mar csak 1 evet kell kibirjanak pluszba a rokonok.
2015. máj. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/61 anonim ***** válasza:
100%

Én így biztosan nem házasodnék meg. Ez a két év nagy próba elé állítja a kapcsolatotokat. Ha túlélitek, akkor mehet az esküvő. De megházasodni addig nem érdemes.

"a családnak megígértük, hogy jövőre lesz az esküvő" - ez nevetségesen hangzik, ne haragudj... Mintha csak azért házasodnátok, mert megígértétek, mit szól majd Mari nénikém? Meg megéli-e a nagymamád? Inkább megházasodtok, mert hátha meghal a nagyi, meg mit szól a rokonság, aztán lehet túl sem éli a kapcsolat a távkapcsolatot.

2015. máj. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/61 anonim ***** válasza:
19%

Az a kapcsolat, ahol bizonyos jövőbeli bizonytalan közös tervek ESETLEGESSÉGE elég ahhoz, hogy külön töltsetek két évet, az számomra semmilyen.

Gondolom, valami jó fizetésű állásról van szó. Nos, engem és a férjemet marhára nem érdekelt volna az anyagi része, akármennyire is tudatosan gondolkodunk. Vagy akkor mindketten elmegyünk, vagy a jelenlegi helyünkön boldogulunk, ahogy tudunk. Mi mindenhova együtt mentünk, pedig költöztünk párszor. Elképzelhetetlen, hogy valaha is külön éljünk akár egy hétig is.

Inkább keresünk annyit, amennyit most, és beosszuk azt, félretesszük, és abból alapítunk családot.

2015. máj. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/61 anonim ***** válasza:
40%
Ha 5 éve vagytok együtt és biztosak vagytok hogy egymás mellett szeretnétek leélni az életeteket nyugodtan tartsátok meg az esküvőt. Ha pedig azért vállalta el a párod a "kihagyhatatlan" pesti lehetőséget mert már nem kötődik annyira hozzád, akkor meg ne legyen. Nektek kell érezni. Ha igazán szeretitek egymást esküvővel vagy anélkül is kibírtok ingázva, távkapcsolatban 2 évet. Ha meg nem, mert már most is sok a feszültség, holott még külön se vagytok, akkor valóban felesleges az eskövő. Nektek kell éreznetek mi fontos. 2 év alatt sok midnen történik, én megtanultam, hogy amire van most lehetőség azt nem hagyom ki, sose lehet tudni, nem bánom-e meg.
2015. máj. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/61 anonim ***** válasza:
95%

Èn elev2n nem hàzasodnèk meg olyan kapcsolatbqn ahol ennyire egymàs nyakàn èlünk ès egy hetet sem lehet kibírni a màsik nèlkül úgy hogy ne legyen gond....

Az èlet mèg rengeteg olyan esemènyt hozhat ahol egy kisebb hosszabb időre el kell tàvolodni egymàstól, ilyen összenőtt kapcsolat egyèbkènt sem működne...

Fölösleges hàzasodnotok...

2015. máj. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/61 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"Igen, félek tőle, hogy a 2 év alatt megromlik annyira a kapcsolat, hogy utána már nem lesz belőle semmi. "


akkor nem értem, mi a kérdésed.

2015. máj. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/61 anonim ***** válasza:
100%

Hát össze ne házasodjatok, ha már pár napot sem tudtok külön tölteni... meg amúgy is, minek kell ennyire a másik nyakára mászni? Össze vagytok nőve, vagy mi a szösz?!


De te nem akarsz így házasodni, ez egyértelműen kivehető a szavaidból, csak családi nyomásra menne a dolog.

Ne, nézzétek meg, kibírja-e a kapcsolatotok a külön létet - megsúgom: nem fogja.

2015. máj. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/61 A kérdező kommentje:

Szerintem normális, hogy vannak bennem kételyek atekintetben, hogy mennyire bírnánk a külön töltött időt.

Ez nem jelenti azt, hogy eltemettem a kapcsolatunkat...

Csak annyit jelent, hogy tartok tőle.


A párom az esküvő mellett vokksol, mert már régóta szeretnénk.


Egyébként tanulmányokról van szó.

Ő mester képzésre megy, én pedig a jelenlegi városomban járok egyetemre, nekem az az álmom, hogy elvégezzem ezt a szakot, neki pedig az, hogy elvégezze azt a szakot.

Feladnánk a másikért az álmainkat szerintem, de nincs halálra ítélve ez a kapcsolat. Szóval így nyilván egyikünk se akarja feladni.


Azért nem akartam belekeverni az egyetemet, mert senkitől nem szeretném azt hallgatni, hogy ne házasodjunk míg egyetemisták vagyunk stb.

És hogy ettől függetlenül hallgassak meg véleményeket.


Egyébként 23-25 évesek vagyunk.

2015. máj. 12. 16:38
 20/61 anonim ***** válasza:
És levelező tagozaton nem megoldás ez valamelyikőtöknek?
2015. máj. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!