Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért anyira felháborító az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért anyira felháborító az ötletem és elképzelésem? Nektek mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Most nem úgy álunk anyagilag, hogy egy éven belül esküvőnk lehessen, de én hiszek benne hogy sikerül megvalósítanunk.Nem akarunk nagy lagzit, csak a család (mondjuk ez is kb 60fő)

Apám ma azt mondta hogy 600.000Ft csak a kaj.Én amikor közöltem, hogy persze ha étteremből rendelem akkor enyi.De ha házilag intézzük a 3 fogásos menüt akkor nem!

Lehet hogy rosszúl számoltam, de nekem ilyesmi a kalkulációm:

Leves: kb.30-40l az még ha marha húsból is csinálom megvan 10.000FT

Főétel:Rántot hús, Pörkölt az kb 40.000Ft

köretek hozzá 10.000Ft

a sütemények pedig szintén 20-30.000Ft-ból megvannak!

Az össz.:90.000Ft

Ezen teljesen felháborodott apám, hogy hogy gondolom az, hogy majd mi főzzük a kaját (én, anyósom,anyám).

Szerintetek is gáz, vagy megoldható és esetleg elfogadott hogy nem az étteremből rendelem?

Légyszi ne kiméljetea "hogy ha nincs pénzem minek akarok esküvőt" beszólásoktól!!


2010. febr. 23. 14:08
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk ugyan 200 fő volt, de lényegében a régi szokás szerint jártunk el. Közeli rokonok, barátok hoztak tyúkot, tojást, süteményeket. Két nappal lagzi előtt nagynénik, keresztszülők segítettek kopasztani, sütit szeletelni stb. A lagzi a műv.házban volt, amihez tartozik egy hatalmas konyha is. Kértünk fel szakácsot + "konyhás" néniket. Kiszámolták jó előre miből mennyi kell, így a hozott húson felül még vásároltunk hozzá (szerencsére van hentes jóbarát és rokon is). Plusz sütiket is. A felszolgálásban a szüleim baráti köre segített (vica versa), pikk-pakk megvoltak vele. A menü: tyúkhúsleves, pörkölt, sült hús, savanyúság, süti, éjfél tájt svédasztal a megmaradt sültből + saláták, hajnalban juhtúró friss kenyérrel. Szóval házias is volt a kaja (én spec nagyon idegenkedem a "különleges" esküvői menütől), az alapanyagot mi vittük, viszont a családból senki nem dolgozott az esküvő napján. Szerintem ha van néni, bácsi a lakóhelyen, aki szokott főzni ilyen alkalmakkor, akkor kérjétek fel, a ktg-et nem dobja fel nagyon, viszont ti is pihentek lesztek.

Ja, hűtés. Az egyik családi barátnak élelmiszerboltja van, tőle kölcsönöztünk nagy üditőshűtőt a lányos házhoz - abban volt sok ital + süti. Szerintem biztos nálatok is van ilyen megoldás...

2010. febr. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim ***** válasza:
95%

Szia! Szerintem sem hülyeség amit kigondoltál. Egyik közeli rokonom is ilyen lagzit csináltak. Kerestek egy nénit (egyik válaszoló írta, hogy náluk Manci néni...náluk is így hívták) aki már látott nem egy lagzit, és az ő vezényletével ment a konyha. A tyúk levest szintén egy nappal előtte megcsinálták, az ebből a főtt hús nagy részét kisütötték az esküvő napján. (A legtöbb tyúkot a szomszéd nékik vitték ajándékba, mert pl nem tudtak volna a párnak pénzt adni.) A levesbe a tésztát a lány nagymamája csinálta, mert csigatésztát csavargat unalmában. Volt rokon aki a pogácsát volt aki a zserbót vállalta be, ki mihez értett. A szomszédból pár fiatalt megkértek felszolgálni.

Vendégvárásra pici fasírt golyók voltak falatkáknak megcsinálva. (A fasírtok az nap reggel lettek kisütve sütőben, ha pici gyorsan kisül)

A hűtés úgy lett megoldva, hogy egy-két nem irigy ismerős odaadta a fagyasztóládáját.

Amúgy Manci néni 3 kopasztott csirkét kért fizetségül a 2napi főzőcskéért. A segítő asszonyok meg nem kértek semmit, ez az ő ajándékuk volt.

Hirtelen ennyit tudtam leírni, ha eszembe jut még valami fontos részlet még írok. Sok Boldogságot!!!

2010. febr. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:
95%

hát a mi esküvőnkön csirkebőrt, meg csontot tettek a levesbe, aztán jött a felismerhetetlen tepsis krupli és miniatűr rántott sajt ill. egyéb húsok.....30 körül voltunk és ott hagytunk 300-at (két éve), persze a sütit, tortát mi vittük

sógornőmék, 70 főre idén nyáron 1 millát fizettek, szintén nem egy nagy minőség volt, süti, torták nem voltak benne

szerintem üljetek le anyuddal és anyósoddal és beszéljétek meg h kit lehetne elhívni még segíteni, biztos van ötletük.....hidd el a minőség csak jobb lehet, na meg nem utolsó szempont h anyagárban lesz

2010. febr. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:
96%

A mai 14:50-es vagyok. Szerintem nem kerül a kaja 600ezerbe, csak akkor, ha a budai várban lesz a vacsora. (egyik ismerősömnek pár hete volt ott, egy főre 18000Ft volt a vacsora)


Szerintem ha sátras/otthoni esküvőt akartok, akkor se ti dolgozzatok (de ezt már fentebb is leírtam). Erre a napra pont elegendő annyi izgalom, amennyi lesz, nem kell még az is, hogy ti menjetek a konyhába.


Ha majd egyszer eljutok oda, hogy nekem lesz esküvőm, én nem szeretnék túl nagyot. Egy étterembe férjünk el (nem kell a legpuccosabb) legyen egyszerű, s ne dolgozzanak (vagy csak minimálisat) az emberek.


Az lehet, hogy az ital sokba kerül (s a legtöbb helyre csak a süteményt és tortát engedik be), de ha otthon lesz/iskolai tornaterem/faluház/műv.ház stb. akkor az italt nagyker. áron be tudjátok szerezni.


Üljetek le egy asztalhoz és beszéljétek meg, hogy ki mit szeretne.

(a legjobb, ha úgy ültök le a szülőkkel, hogy már egy kicsit utána jártál, papíron ár összehasonlítást végeztél, hogy mi lenne, ha a közeli egy bizonyos étteremben lenne, mi lenne, ha sátras, mi lenne ha egy teremben (műv.ház stb).


Persze ilyenekről sem szabad elfelejtkezni, hogy (legalábbis nálunk ez a szokás) amikor az ajándékot viszik a vendégek, szoktak vinni tortát meg több féle süteményt. Amennyi süteményt visznek, annyival kevesebbet kell pluszba rendelni. Ha van otthon borotok, pálinkátok, akkor abból is kevesebb kell. A mi falunkban például régen volt olyan, hogy csiga csinálás. (a csigatészta, ami a levesbe kerül, azt a rokonság csinálta meg a lagzi előtt)


Sok sikert és ne csak azt nézzétek, hogy melyik az olcsóbb, hanem azt is, hogy ti ne legyetek hulla fáradtak, mert akkor az örömteli nap helyett semmire sem tudtok majd emlékezni.

2010. febr. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt mondom sokkal izgalmasabb, érzelemmel telibb a dolog, meg jó családi buli, ha főznek együtt a közeli rokonok. Mondjuk ezt olyanoknál tudom elképzelni, akiknél, ez Sokkal jobb mint fapofával megérkezni egy lagzira, mert az olyan hivatalos jellegű.


Falun nálunk is ez volt a divat, és én szerettem mikor össze jöttek a rokonok:)


Viszont az unokatesóm kijelentette h nem kell semmi segítség, és olyan hülyén éreztük magunkat, h semmit se tudunk hozzátenni a lagzijához, jó kapott ajándékot, meg pénzt, de mégis! Meg el se tudtuk bucsúztatni a leanyéletétől. Olyan érzés volt mintha nem kéner a segítségünk, mintha nem volnánk neki elég jók.


Ha nekem lagzim lenne, tuti nem egy művázban tartanám. Nekem kell a szép környezet, akkor inkább kisebb lagzi, de étterem. Csak oda vhogy be kell vinni a családi kajákat. Gyönyörű diszitést szeretnék sok virággal, lehetnek egzotikusak is. Én szeretem a modern kajákat, salátákat gyümölcstálakat, de tudom h ezt nem sokan eszik, sőt még egzotikus ételek is jöhetnének. Ezeket külön asztalra tenném h csak azok szedjenek, akik megkóstólják, vagy szeretik.


Sok boldogságot kívánok!

2010. febr. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen megoldható, ez valahol egyes családnak terhes, mások szívesen csinálják. Példa:

A barátnőméknek 2 éve volt a lagziuk, az anya, és az anyós otthon sütöt, rántott húsokat, köreteket csináltak, pörköltet főztek, sütit a többi rokon sütött(keresztanya, unokatesó, én). A helyet bérelték, plusz szerencsére a vőlegény vendéglátásban dolgozott, és tudott kérni a munkahelyéről csévényeket(svédasztalos kajákat melegen tartó edények) Minden nagyon finom volt, a 60 ember jól lakott. Az italokat Tescoban vették, a torta volt csak rendelve. Szóval megoldható, és náluk a szülők így tudtak segíteni, ezt bevállalták. Az egész lagzi 300-400e Ft-ból jött ki, 1-2 extrával(limusin bérlés)Terembérlet 50 e.Ft. Ez Budapesten volt.

Nálunk már nem egyszerű, mert a család hasonlóan állt hozzá, mint a te apukád, hogy erre ők nem hajlandók, így nem is fogom őket terhelni. De tény, hogy egy étterem 10-13000Ft-ot elkér/fő (kaja-italcsomag), ez bizony nagyon sok, ha megoldjátok saját főzéssel, az sokkal kevesebb!

Győzd meg apukádat, ha mindenki más támogatja a családban az ötletedet! Sok sikert, és Sok Boldogságot!

2010. febr. 24. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:
100%

00:38-as vagyok

Csak még annyit, hogy az árakban eléggé otthon vagyok, mert mi is tervezzük, szervezzük. Éttermekben brutális lehúzás megy. Én is voltam vidéki sátras lagzikban, és nem egy előkészületben részt vettem.(isteni a lagzi előtti héten 8-10 asszony, lány, 8-10 férfiember sürög-forog, jó a hangulat, nagy az izgalom, feledhetetlen, szívem szerint én is vidéki lagzit csinálnék, ha lenne hol)

2010. febr. 24. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim ***** válasza:
69%

15:54-es kommentedre reagálva, kedves Kérdező:

Nézd, az esküvőt is ketté lehet bontani. Sajnos ma, Magyarországon nem fogadják el törvényes házasságkötésnek a templomi szertartást, márpedig gondolom, h azt is szeretnétek. Ha csak simán az anyakönyvi hivatalban kérnétek egy időpontot, és a legszűkebb családdal megtartanátok az esküvőt, utána pedig egy álló fogadást, vagy hasonlót, és csak pár hónappal később lenne egyházi szertartás, lagzival, mindenféle hagyománnyal, még az is szép lenne. És anyagilag is kifizetődőbb.

Nem akarok okoskodni, csak mint lehetőség, ez is adott. Ezen még nem gondolkodtál?

2010. febr. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 A kérdező kommentje:

Köszönöm csajok a válaszokat, az ötleteket a jókívánságokat!Ez a Manci néni megoldás, tetszik, és bár nem tudom hogy van e olyan a környékünkön aki szokott lagzikban főzni, de sztem a suli konyhás nénije segítene!Volt hogy írtátok hogy alap hogy lagzi elött disznó-csike vágás, ez is tetszik hogy friss hús!Lenne is aki megcsinálja a szomszédok közül!

Tényleg köszi mindenkinek!Most pedig jöhet a család megkérése és meggyőzése! :)

2010. febr. 24. 08:49
 50/54 A kérdező kommentje:
Templomi esküvőt nem szeretnénk, mert nem vagyunk megkeresztelve és nem is szeretnék megkereztelkedni.Azért is van az hogy ahol csak lehet úgymond sporolnánk a lagzin, mert szeretnénk össze házasodni, szeretnénk ha az évfordulonkon lenne és az esküvőhöz jár, lagzi!Nem akarok nagyot, de az szép legyen!
2010. febr. 24. 10:10
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!