Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Hogy illik megcsinálni az esküvői ülésrendet? Külön-külön a vőlegény- és menyasszonycsalád és külön barátok? Nekem ez az elképzelésem, de jól jönne egy kis segítség, vagy ötlet.
Na ez nekem is épp aktuális, ráadásul én plusz bajban vagyok, mert szüleim elváltak, nem tudom kit hova ültessek ( anya, anya párja, apa...).
Amúgy én úgy láttam azon a pár esküvőn ahol voltam, hogy a szülők ülnek közvetlen a pár mellett két oldalt, aztán rokonok, majd barátok, de nagyjából megosztva, a "fiús" rokonok, ismerősök a vőlegény oldalán, a "lányosok" a másik oldalon.
Szia!
Szerintem úgy lenne jó( vagy legalábbis nekünk így volt),hogy a menyasszony-vőlegény,és az szüleik egyasztalhoz,a többieket meg tetszés szerint ide-oda ültettük.
Ez nekünk két okból volt jó:
1: nem volt senkinek olyan érzése,hogy "ő biztos fontosabb mint én,mert ahoz az asztalhoz ült ahova a menyaszony/vőlegény ült.
2:Jó volt nézni,hogy teljesen idegenek tök jól beszélgetnek,viccelődnek az asztalánál evés közben.
Remélem tudtam segíteni!:)
A mi rokonunk esküvőjén úgy volt, hogy a fiatal pár ült egy hatszemélyes egyenes asztalnál- két oldalukon a tanúk és azok párja.
A családok pedig külön voltak ültetve, mert csak jobb olyannal eltölteni az éjszakát, akiket ismerünk:) A barátok is együtt ültek, külön a családtól.
Az általad vázolt megoldás a legjobb, legkézenfekvőbb. Azért arra, szerintem figyelj, hogy ne szeparáld el a két családot egymástól. A külön, mégis együtt a legmegfelelőbb szerintem.
Én speciel nem támogatom az ülésrendes megoldást. Miért ne ülhetne mindenki oda ahova akar. Vendégként valahogy mindíg sikerült ezt a helyzetet magunknak megoldani. Nem kicsit kényes ügy ez, volt olyan esküvő is, ahol nagyon mentek a kártya cserélgetések.
Nálunk U alakú asztal volt, plusz két sor hosszú asztal.
Az U alakú volt a főasztal, ott ültünk mi a férjemmel, a szüleink, testvéreink és a tanúink a párjaikkal, illetve még egy baráti pár akik szintén nagyon közel állnak hozzánk, a két hosszú asztalnál meg szépen egymás mellett sorban a többi rokon, utána barátok, kollégák, stb.
Így végülis a főasztalon kívül együtt ült mindenki, nem volt sértődés.
Viszont az ültetési rend nálunk kellett, mert más ajándékot kaptak a férfiak és mást a nők odakészítve az a székeikhez, és az ültetők színe is más volt női és férfi vendégeknek.
Az ültetés szerintem azért is jó mert mindenkinek megvan a helye, nem a vacsi előtt kezdenek el egyezkedni hogy egy pl. 3 fős család üljön arrébb legyenszíves mert egy négyfős családnak kell a hely, meg ilyesmi....szerintem fontos hogy szervezett legyen és olajozott. A vacsi után úgyis mindenki feláll, táncol, átül, beszélget, stb.
Én mindenképpen az ülésrendet támogatom.
Nálunk is az volt. Mi úgy oldottuk meg, hogy a főasztalnál ott ültek velünk az én oldalamról: apukám, anyukám, hugom(ő volt a tanum), sógorom; férjem oldaláról, anyósom, anyukája(nincs apósom), apósóm anyukája, apósom apukája.
Megvoltak az én vendégeim asztalai és a férjem vendégeinek az asztalai. És volt egy, ahol a barátaink ültek. A visszajelzések alapján mindenki meg volt elégedve az ültetéssel. Persze sokat szenvedtem vele, mire a végleges kialakult.
Arra figyelj, hogy a családokat ne szedd szét. Tehát attól hogy a "gyerekek" a barátaitok, inkábbb a rokonok asztalához ültesd őket a szüleikkel együtt.
A vacsora után úgyis megbomlik az ülésrend. :) De addig is fontos, hogy mindenkinek jó legyen az asztaltársasága. Nagyon nehéz megoldani, de sikerülhet :)
Ügyes légy!
Nálunk volt egy főasztal - mi, tanúink és párjaik, szüleink, nagyszüleink, koszorúspárjaink (rokonok voltak felkérve)
A többi asztalra nem készítettünk konkrét ülésrendet, hanem beszámoztuk az asztalokat (hosszú asztalok voltak, nem kör) és a bejárathoz tettünk egy táblát, rajta a vendégnévsorral, asztalok elhelyezkedésével, hogy kiket szántunk egy asztalhoz. Barátaink kaptak 2 hosszú asztalt, én rokonaim is kettőt, férjeméké kettőt, szüleink baráti társasága egyet, az ő gyerekeik is egyet, szomszédok is egyet (ennél az asztalnál mindkét szomszédság együtt ült). Így elkerülhettük azt, hogy a közeli barátainknak, szomszédainknak ne jusson a közelünkben hely, viszont adott asztalon belül mindenki odaült, ahová akart. (Tudomásom szerint van egy íratlan szabály arra, hogy ki hol ül - minél közelebbi barát, rokon az illető, annál közelebb ül a főasztalhoz).
Én olyan esküvőn voltam, hogy közvetlenül az ifjú pár mellett a szüleik ültek, majd kinek-kinek a tanúja + tanúk párja. Ez volt a főasztal. A vőlegény oldalán (U alakú asztal) aztán a testvérei majd rokonai és barátai, menyasszony oldalon ugyanúgy. Szerintem ez volt a legjobb megoldás, mert mindenki a megfelelő korosztályba, ill. ismerettségi körbe "pottyant" bele.
24/L
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!