Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért anyira felháborító az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért anyira felháborító az ötletem és elképzelésem? Nektek mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Most nem úgy álunk anyagilag, hogy egy éven belül esküvőnk lehessen, de én hiszek benne hogy sikerül megvalósítanunk.Nem akarunk nagy lagzit, csak a család (mondjuk ez is kb 60fő)

Apám ma azt mondta hogy 600.000Ft csak a kaj.Én amikor közöltem, hogy persze ha étteremből rendelem akkor enyi.De ha házilag intézzük a 3 fogásos menüt akkor nem!

Lehet hogy rosszúl számoltam, de nekem ilyesmi a kalkulációm:

Leves: kb.30-40l az még ha marha húsból is csinálom megvan 10.000FT

Főétel:Rántot hús, Pörkölt az kb 40.000Ft

köretek hozzá 10.000Ft

a sütemények pedig szintén 20-30.000Ft-ból megvannak!

Az össz.:90.000Ft

Ezen teljesen felháborodott apám, hogy hogy gondolom az, hogy majd mi főzzük a kaját (én, anyósom,anyám).

Szerintetek is gáz, vagy megoldható és esetleg elfogadott hogy nem az étteremből rendelem?

Légyszi ne kiméljetea "hogy ha nincs pénzem minek akarok esküvőt" beszólásoktól!!


2010. febr. 23. 14:08
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim válasza:
96%

SZia!

Én csak a saját esküvömet tudom leirni. Mi 40en voltunk, termet ingyen kaptuk. Saját magunk föztünk, ketten a férjemmel. Eszméletlen fáradtak voltunk, és szörnyü rossz volt másnap korán menni pakolni, és nem nászútra készülődni. A 40 embernek a leves nélküli 3 fogásos kaja (2 föétel +desszert) és a menyasszonyi torta (csak 40szeletes, nem volt nagy) 180 ezer forintra jött ki. Az italok nagyon megnyomták. Nálunk azért sok minden is maradt. Én is és a férjem is megbánta, hogy nem vártunk 1 évet még és nem lett egy igazi, éttermi lagzi.

Nem akarlak lebeszélni, de nekünk nem volt jo, nem élveztük annyira, mintha semmi gondunk nem lett volna. Ráadásul a felszolgálással is nekünk kellett foglalkozni.

AZért sok boldogságot elöre is!

2010. febr. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 anonim ***** válasza:
96%

15:12: gratulalok a meghivottaitoknak -_-%

Nekunk hasonlo volt a meghivottak szama, mindent hazilag csinaltunk meg, es vagy 10-en a 40-bol folyamatosan segitettek. Szoval, a kerdezonek: siman megoldhato, csak akkor olyan vendegek is kellenek, akik ugy gondoljak, rolatok kelle hogy szoljon a nap, nem pedig a "es mit lehet enni?" kerdesrol. -_-!

2010. febr. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 A kérdező kommentje:

A költségben csak az ételről volt szó, nem az egész lagziról!Persze ehez jön a pia, a helyhez a bérlet, a ruha stb.!A lényeg az hogy apám szerint CSAK A KAJA 600E, sztem pedig az egész lagzit ki lehet hozni kb enyiből ruhástúl, gyűrűstűl mindenestül.

El lehetne halasztani az esküvőt, de nem szeretnék.Persze ha nem megy, akkor nem megy!

Egyelőre azért keztem el foglalkozni a témával hogy tisztába legyek az anyagiakkal.

Én a menyiségeket és ez alapján az árakat úgy számoltam, hogy a szakácskönyvemben benne van, hogy személyenként milyen ételből menyi egy adag, azt sacper dupláztam a repeta miat.De valószinü, ha oda kerül a sor kérek tanácsot hozzá értőtől.Az hogy nem a legjobb ha fagyasztva van az étel, tény de az éttermek 50% (legaláb) nagyon sok mindent előkészít és lefagyaszt tehát ilyen téren tök8.

Nem csak az ételen lehet spórolni, az tény és nem is csak azon akarok, sőt igazántiból nem akarok semmin spórólni de számomra semminél nem mindegy az hogy 100e vagy 600e.!

2010. febr. 23. 15:24
 34/54 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem nem lenne fair erre kérni édesanyádat és az anyósodat. Valószínűleg így az esküvő előtti és az esküvő napját is végig főzéssel töltenétek. Ez azt jelentené, hogy nem lenne időtök fodrászhoz, kozmetikushoz menni és semmi mást sem intézni. Gyakorlatilag ezzel számotokra teljességgel élvezhetetlenné tennéd az esküvőt. Igen, saját magad számára is. Nem hiszem, hogy miután 2 napot végigfőztél/sütöttél, utána még lenne kedved saját magadnak frizurát, sminket, stb.-t csinálni és felöltözni mintegy fél-egy órában mert kb. ennyi időd maradna.

Ez az otthon főzés teljesen elfogadott, ha a szülők (ez esetben az édesanyák) ajánlják fel. De itt ugye nem erről van szó. Nekik eszük ágában sincsen főzni (amúgy maximálisan meg tudom érteni őket), csak te akarod ezt mindenáron rájuk testálni. Légy egy kicsit türelmesebb és spórolj! Egyébként garantálom neked, hogy 60 főre egy marhahúsleves nincs meg 10.000 Ft-ból. Az az általad kiszámolt 90ezer forint az lesz 150.000 Ft is mert ha már esküvői menüről van szó, akkor megfelelő mennyiségű hússal kell készülni és minőségi hússal. Ha valamikor, akkor az esküvőd napján nem szabad garasoskodnod. Egy év az már nem oszt, nem szoroz. Vagy attól félsz, hogy a párod egy év múlva már nem lesz sehol? Nem értelek...

2010. febr. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 anonim ***** válasza:
81%
Egyébként ez a menü amit leírtál, egyáltalán nem esküvői menü. Nézzél nyugodtan körül, de ez egy sima vasárnapi ebéd szerintem. Esküvőre valami különlegesebbet szoktak készíteni vagy pedig több fogás van.
2010. febr. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim ***** válasza:
96%

Az utolsó kommenteded elolvasva kérdező azt kell mondajam: igaza van édesapádnak.

Egy esküvővel nem lehet úgy számolni, hogy 60fő = 60adag!

Mi 80-an voltunk és ugyan étteremben és már piával együtt fizettünk 840ezret. Terem bérlet nem volt, és a kaját is "akciósan" kaptuk, mert bátyám haverja a tulaj.

A 80emberre min. 85 adagnyi kaját kell számolni.

A kaja nálunk 4500ft/főre jött ki + a pia, ami általában megduplázza. Számoljatok gyorsan utána egy szakértővel, aki jártas ezekben, mert a számításod alapján (és ne haragudj rám) csúnya buktát vagy hullafáradt jegyespárt+örömszülőket jósolok a lagzira.


Mégvalami, nem tudom milyen korkülönbség van közted és édesapád között, illetve Te mennyi idős vagy, de néha nem árt az idősebbre hallgatni, a nagyobb élettapasztalatával. Ezt bizony én is a saját bőrömön tanultam meg.

2010. febr. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 anonim válasza:
82%

Szerintem csinald ugy, ahogy te gondolod. Apukad persze, hogy nem örül, több okbol is:

1.,normal esetben a mennyasszony csaladja allja az eskit, es igy latszik, hogy ö ezt nem tudja biztositani a szamodra.persze, hogy ciki neki.

2.,nyilvan nem örül, hogy anyukadnak, anyosodnak ekkora embertömegre kell föznie.


Viszont, ha az elöbb leirt falusias modon csinalod, akkor az biztos klassz buli lesz. De ha ferjhez akarsz menni, es minel elöbb, akkor hagyd ezt az egesz lakodalmas dolgot. Csak annyit hivjatok meg, amennyit ki tudtok fizetni. Vagy ugorjatok el Daniaba, es akkor a naszuttal egybekötve megvan az eskit, igaz, hogy csak ketten lesztek ott, de ez a TI NAPOTOK! Es Dania meg a naszuttal (1het) egybekötve is olyan 300.000 Ft.

De teljesen mindegy, hogy döntesz-döntötök, arra gondolj, hogy ti mit szeretnek, es hogyan. Sok sikert kivanok

2010. febr. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 anonim ***** válasza:
95%

Szia!


Nekem van egy ötletem! Látom nagyon szeretnéd már az esküvőt és ez érthető is. Szóval mi lenne, ha egyszerűen fognátok és kicsípnétek magatokat, bementek a polgármesteri hivatalba és két tanú segítségével összeházasodtok. Utána pedig lehet spórolni a nagy és hivatalos esküvőre, amit aztán úgy tarthatsz meg ahogy csak szeretnél! Az már akár templomi és lehet vagy egy réten is tarthatod hivatalos pap nélkül, mert már házasok lesztek és akkor már nem a papír fog számítani. Na mit szólsz hozzá? Én ezt az egy megoldást látom, ha most azonnal esküvőt szeretnél!

2010. febr. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 A kérdező kommentje:

Én azt írtam, hogy úgy számoltam hogy vettem a könyv által számolt menyiséget és megdupláztam!60fő=120adag nem pedig 60fő=60adag!

Nem anyira fontos az esküvő, főleg nem a lagzi!

Csak amikor anno szóba került az esküvő akkor eldöntöttük hogy évfordulónk napján lesz, és az idén eskik szombatra, márpedig általában szombaton szokás esküvőt(lagzit) tartani!

Gondoltam már én is erre a bemegyünk 4en aláírunk és kész, csak a családunkat ismerve azonnal kitörne a 3VH! :D

Eszünkbe sem jutott ilyen, hogy a család fizesse az esküvőnket, nem pedig mi!De apám ha megnyerné az 5lottót sem fizetné :S

2010. febr. 23. 15:54
 40/54 anonim ***** válasza:
47%

Aki azt írta,hogy előző nap főzzétek meg a levest,annak igaza van.Minden tapasztalt,jó szakács háziasszony tudja,hogy kell a levesenk egy nap,hogy az ízek összeérjenek.

A menü pedig tökéletes egy esküvőre.Ha nagyon akarod bővíteni,akkor a rántott húshoz sültet is süthetsz.

Egy vidéki kisvárosban lakom,de nálunk is többnyire otthon főznek.A felszolgálást pedig a család fiataljai végzik.Nem csak olcsóbb így,de jobb is a kaja,mint az étteremben.Ami megmarad,azt szét lehet osztani a segítők,vendégek között.Volt néhány család,aki vendéglőben főzetett.Vitték az alapanyagot,és a vendégek sem laktak jól,és még annyi kaja sem maradt,ami az ifjúpárnak másnap ebédre elég lett volna.

Aki azt írta,hogy esküvőre különlegesebb kaja kell: csak az újgazdag sznobok tálalnak különleges kajákat.A vendégek egyrésze nem is szeretii ezeket,de sokkal drágábbak,mint egy jól megfőzött,rendes étel.

2010. febr. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!