Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért anyira felháborító az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért anyira felháborító az ötletem és elképzelésem? Nektek mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Most nem úgy álunk anyagilag, hogy egy éven belül esküvőnk lehessen, de én hiszek benne hogy sikerül megvalósítanunk.Nem akarunk nagy lagzit, csak a család (mondjuk ez is kb 60fő)

Apám ma azt mondta hogy 600.000Ft csak a kaj.Én amikor közöltem, hogy persze ha étteremből rendelem akkor enyi.De ha házilag intézzük a 3 fogásos menüt akkor nem!

Lehet hogy rosszúl számoltam, de nekem ilyesmi a kalkulációm:

Leves: kb.30-40l az még ha marha húsból is csinálom megvan 10.000FT

Főétel:Rántot hús, Pörkölt az kb 40.000Ft

köretek hozzá 10.000Ft

a sütemények pedig szintén 20-30.000Ft-ból megvannak!

Az össz.:90.000Ft

Ezen teljesen felháborodott apám, hogy hogy gondolom az, hogy majd mi főzzük a kaját (én, anyósom,anyám).

Szerintetek is gáz, vagy megoldható és esetleg elfogadott hogy nem az étteremből rendelem?

Légyszi ne kiméljetea "hogy ha nincs pénzem minek akarok esküvőt" beszólásoktól!!


2010. febr. 23. 14:08
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem is teljesen megoldható. Én amiatt nem csinálnám, mert így akkor egész nap az ételek körül forogna a figyelmem, óhatatlanul az válna a legfontosabbá. Egyébként éttermi kaja is simán kijön 300-350-ből 60 főre. Sütit meg úgyis hoznak a meghívottak, mi egy darabot sem vettünk vagy készítettünk anno. Minden esetre sok sikert hozzá!
2010. febr. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 anonim ***** válasza:
88%

Igaza van az utolsó válaszolónak, csatlakozom!

Én biztos nem csinálnám/csináltatnám a saját esküvőmre az ételt. Amit pedig számoltál, az bizony csak alaphangon 90.000 Ft! Hol van a felhasznált víz, villany, gáz, energia, mosogatás, hogy oldod meg a tárolást, hűtést? Az italokról pedig még nem is beszéltünk... Te tudod, ez is csak egy vélemény!

2010. febr. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó ötlet, csak annyi,h aznap te már ne főzz, előtte nap még besegíthetsz,de az esküvőd napján ne:) Egyébként régen minden sátoros lagzit így oldottak meg:)
2010. febr. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 anonim ***** válasza:
(14:35-ös vagyok, és a 14:29-esre gondoltam, aki másodiknak írt 14:29-kor.)
2010. febr. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg lehet próbálni! Amit megtudtok csinálni előtte nap, azt érdemes! Azonkívül biztosan van olyan rokon, vagy ismerős, aki segítene ebben, hogy ne neked kelljen! Egyébként a mi családunk is ilyen bevállalós! Vágj bele! Nem kevés pénzt meg lehet vele spórolni!
2010. febr. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
96%
régen minden lagzi így volt :) még lehet finomabbak is lesznek a kaják, mint az éttermi :) de aznap már tényleg csak magaddal foglalkozz :)
2010. febr. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
97%

Én se aznap se máskor nem foglalkoztam a főzéssel pedig én voltam a menyasszony. Van egy anyám meg egy anyósom, egy rakás nénikém, nagyanyáim, ilyen néni olyan néni, szomszédok mind a helyzet magaslatán volt és rendesen élvezkedtek a tömeges főzésen. Ezt nem úgy kell elképzelni, hogy 3 szerencsétlen asszonyság rabszogamunkát végez még aznap is.

Mondjuk a mi családunk sosem volt olyan sültgalamb várós család, akármilyen összejövetel van, mindenki megfogja a munka végét, és nincsenek felháborodva.

Emlékszem annak idején a ballagásomra is vidékről jöttek fel a rokonok, és belenyúlkáltak mindenbe, meg segítettek, senki se csak leült az asztalhoz, hogy hozzátok a kaját, aztán hordjátok el a tányért és mosogassatok.

Persze, akinek nem ilyen a családja, annak ez nem alternatíva.

2010. febr. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:
97%
nem felháborító, de mivel sok segítségre lesz szükség, ezért szépen meg kell kérned őket a segítségre. nem utolsó sorban neked is nem sok plusz energia lesz. ezeket kell átgondolni. egyébként nem felháborító az ötleted. lehet gondolkodni esetleg hidegtálon is. hátha egyszerűbb kivitelezni,mint a 3 fogást
2010. febr. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:
100%

Az ötleted nem rossz,és mint már írták mások is,amit menünek összeállítottál,azt már előbb is meg lehet főzni,így nem kell aznap mindennel foglalkozni.Szerintem az esküvőn nem azt kell nézni,hogy honnan van a kaja rendelve.Érezze mindenki jól magát,felejthetetlen legyen a buli.A nászúton majd kipihened magad az esküvői előkészületek fáradalmaiból.

NAGYON SOK BOLDOGSÁGOT KÍVÁNOK !

2010. febr. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 anonim ***** válasza:
96%

Biztosan van egy - két jó szomszédja a szüleidnek, idősebbek, akik értenek a tyúk koppasztáshoz, s láttak már lakodalmat a konyha felől is. Nálunk (falun) az a szokás, ha valaki ilyen esküvőt szeretne, s nem éttermest, hogy megkérnek egy asszonyt (nálunk Manci néni) s ő elmondja, hogy miből mennyit kell venni. Megvásároljuk, s ő megfőzi. Persze kell segítség, így vagy fogadtok fel mellé még kb.4 embert, vagy a rokonságból (szomszédságból) vállalja ezt valaki. A felszolgálás pedig az esküvőre hivatalos fiatalokból kb. 10 fő.

Így csak annyival lesz drágább az esküvő költsége, hogy kifizetitek a szakácsot és a segítségeket (szerintem a szakács olyan 20ezernél nem szokott többet kérni, a segítségeket nem tudom, de szerintem olyan 5000 lehet fejenként)


Ha étterembe mentek, akkor kb. 5-8000 Ft-ot számoljatok egy főre + ha kell a teremért bérleti díjat fizetni.

2010. febr. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!