Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért anyira felháborító az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért anyira felháborító az ötletem és elképzelésem? Nektek mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Most nem úgy álunk anyagilag, hogy egy éven belül esküvőnk lehessen, de én hiszek benne hogy sikerül megvalósítanunk.Nem akarunk nagy lagzit, csak a család (mondjuk ez is kb 60fő)

Apám ma azt mondta hogy 600.000Ft csak a kaj.Én amikor közöltem, hogy persze ha étteremből rendelem akkor enyi.De ha házilag intézzük a 3 fogásos menüt akkor nem!

Lehet hogy rosszúl számoltam, de nekem ilyesmi a kalkulációm:

Leves: kb.30-40l az még ha marha húsból is csinálom megvan 10.000FT

Főétel:Rántot hús, Pörkölt az kb 40.000Ft

köretek hozzá 10.000Ft

a sütemények pedig szintén 20-30.000Ft-ból megvannak!

Az össz.:90.000Ft

Ezen teljesen felháborodott apám, hogy hogy gondolom az, hogy majd mi főzzük a kaját (én, anyósom,anyám).

Szerintetek is gáz, vagy megoldható és esetleg elfogadott hogy nem az étteremből rendelem?

Légyszi ne kiméljetea "hogy ha nincs pénzem minek akarok esküvőt" beszólásoktól!!


2010. febr. 23. 14:08
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
48%

14:39

Az első 14:29-nek vagy a másodiknak szólt a kommented?

Melyikünk néz le és kit?

A második én vagyok és semmi lenézés nincs bennem, csak egy közeli tapasztalatot osztottam meg.

2010. febr. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem annyira rossz az elgondolás, esetleg téged kiválthatna valaki, anyukád barátnője?....neked nem ezzel kéne foglalkoznod, lesz ott elég dolgod.....biztos vannak még mozgósítható emberek
2010. febr. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
98%
Anyukám szakács. A tesóm esküvőjére felfogadtunk 1 másik szakácsot, hogy megfőz 3 konyhalány társaságában. Reggel benyögte a szakács hogy neki nem jó, nem főz bla bla bla Mit volt mit tenni, örömanya felvette a kötényt és nekiállt főzni. Mondjuk az esküvőre anyukám szabta ki mennyi alapanyag kell, mennyi pénz lesz, ő rendelt mindent. De váratlanul érte hogy neki is kell főznie. Keress egy olyan embert aki mindent ki tud számolni. Mennyi költség jut egy főre stb.. És az ő irányítása alatt meglehet főzni. Össze kell fogni. De szerintem neked nem lesz időd főzőcskézni aznap,meg abban is van valami, hogy nehogy már az esküvődön főzz hajnaltól akkor csak úgy elmegy , elmarad a várakozás izgalom. Vagy kérjetek kölcsön addig pénzt, és amit kaptok adjátok vissza rögtön. Kérdés mennyire pénzes a vendégsereg. Benne van a pakliban hogy nem adják össze a kölcsönkért összeget.
2010. febr. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs benne semmi kivetnivaló, egyébként is, az esküvő a házasulandó párról szól, nem pedig az apósról, vagy apáról... Miért a szüleid akarják eldönteni, h mit hogyan szervezzetek?

A házilag készült menüsorral sincs semmi gond, sőt, szerintem még finomabb is lehet, mint egy éttermi... Van, amit rendelhetsz, mert egyszerűbb (sütemények, torták, pogácsa), de amit házilag elkészíthetsz, miért ne lenne jó? A helyszínt is gondolom tudnátok ehhez igazítani. Én voltam már ilyen és amolyan esküvőn is, szerintem az is nagyon szép lehet. Egyik legjobb barátnőm esküvőjén pl házi sütemények voltak, meg svédasztal a nem közeli ismerősöknek, barátoknak, a szűk körnek (család, pár közelibb barát, rokon) pedig egy zárt körű rendezvény vidéken, ahol szintén házilag készült ételeket szolgáltak fel. A különbség csak annyi volt, h ott direkt felkértek erre embert, aki segít főzni.

Másik barátnőméknél meg a szakács kikötése volt, h nem fogad el érte pénzt, tekintsék úgymond nászajándéknak a segítséget.

Lehet, h a 90 ezer forint még így is kevés egy kicsit, de maga az ötlet szerintem egyáltalán nem rossz.

Szóval ha ti főzni nem akartok, de az éttermet meg drágának találjátok, akkor kérjetek meg vkit, aki segít.

És spórolni nem csak a koszton lehet. :)

2010. febr. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:
100%

anya testvérének a lagzijára nagyim főzött,meg nagyi testvére,anyáékkal mi meg sütitgyártottunk,csak a torta lett rendelve.

kb 80an voltunk,huslevessel,pörkölttel,rántotthus törtkrumpli rizzsel,sütikkel együtt kb 100-120 ezer volt össz,és sok kaja megmaradt,pedig lett csomagolva is a vendégeknek kaja is süti is

és messziről se falusi párrol van szó...

600ezret kajára 60 vendégnek hülyeség...

2010. febr. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem azért ne fagyaszd le a kajákat előre. Hívj 3 emberrel többet és legyen friss az étel, mégis csak 60 embernek lesz főzve. Én nem adnék ki előző napi húslevest és hetekkel korábban megfőzött fagyasztott pörköltet. Ez 1-2 embernek elmegy de nem 60 nak.
2010. febr. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:
100%
Kell a szakember legalább a kiszámolásnál mert így nem marad meg a rengeteg kaja.
2010. febr. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem csak úgy valósítható meg, ha nem családtagok főznek és szolgálnak fel, különben csak erre fognak emlékezni. A család ilyenkor ünnepel, ebben sajnos apukádnak van igaza. De maga az ötlet nem meglepő, régen is ilyen volt az esküvő.

De szerintem kicsit alábecsülted a költségeket is, és az italt, ami nagy tétel, kihagytad. Meg a terembérletet is, amit el fognak kérni, ha nem tőlük veszed a kaját. Ha meg sátrat bérelsz, akkor asztalokat, székeket, tányérokat is kell.


Ha annyira fontos az esküvő, miért nem tartjátok 2 tanuval a polgárit most, a templomit lagzival meg akkor, ha lesz rá keret? (Csak egy ötlet.)

2010. febr. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Örülök hogy nem én vagyok a hülye, hanem apu a vaskalapos.Én is úgy gondoltam, hogy amit lehet, azt előre elkészíteni!Természetes hogy nem akkor álunk neki szépruhában.

Igazából a nagy menyiség sem okozna gondot, főleg anyósomnál, mert ő egy vasárnapi rántothúsnak is úgy ál neki hogy 30-40 szelet, pedig csak ketten vannak már, de hozzá szokot!

Persze a 90000-ben még nincs benne a rezsi, de az nem tesz hozzá plusz 100E-eket.

A hűtés kérdés, az tényleg necces, de azt is meglehet oldani sztem.

2010. febr. 23. 15:02
 30/54 anonim ***** válasza:
100%

a 2. 14:53-as vagyok, még egy kis hozzátoldás:

persze a házilag készült süteményt is meg lehet oldani, ha megkérsz egy pár lelkes barátot, ismerőst, h segítsenek, szóval mindent lehet, csak akarni kell. Csinálhatod felesben. Nem tudom, mennyi süteményre számoltál, de ha nagyobb mennyiségű, akkor még meg is felezheted: fele bolti, fele házi.

Aztán ami még eszembe jutott: a nászajándék-listára (ha van olyanotok, mert azt úgyis hetekkel/napokkal előre elkérik) felírhattok ilyet is: sütemény az esküvőre, és 1-2 vendég bevállalhatja, nem tudom, ez mennyire bevett szokás, de miért kell a konvenciókhoz ragaszkodnunk???

2010. febr. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!