Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért anyira felháborító az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért anyira felháborító az ötletem és elképzelésem? Nektek mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Most nem úgy álunk anyagilag, hogy egy éven belül esküvőnk lehessen, de én hiszek benne hogy sikerül megvalósítanunk.Nem akarunk nagy lagzit, csak a család (mondjuk ez is kb 60fő)

Apám ma azt mondta hogy 600.000Ft csak a kaj.Én amikor közöltem, hogy persze ha étteremből rendelem akkor enyi.De ha házilag intézzük a 3 fogásos menüt akkor nem!

Lehet hogy rosszúl számoltam, de nekem ilyesmi a kalkulációm:

Leves: kb.30-40l az még ha marha húsból is csinálom megvan 10.000FT

Főétel:Rántot hús, Pörkölt az kb 40.000Ft

köretek hozzá 10.000Ft

a sütemények pedig szintén 20-30.000Ft-ból megvannak!

Az össz.:90.000Ft

Ezen teljesen felháborodott apám, hogy hogy gondolom az, hogy majd mi főzzük a kaját (én, anyósom,anyám).

Szerintetek is gáz, vagy megoldható és esetleg elfogadott hogy nem az étteremből rendelem?

Légyszi ne kiméljetea "hogy ha nincs pénzem minek akarok esküvőt" beszólásoktól!!


2010. febr. 23. 14:08
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
100%
hát érdekes meglátás hogy pont az esküvödre még főzni is te akarsz :S én nem csinálnám. amúgy attól is függ hogy hányan lennének, nem biztos hogy 600E ft lenne a kaja. sztem 200-300-ból már simán megvan.
2010. febr. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
91%
Nézd, ha te magad vállalod, hogy 60 főre (!) főzzél, akkor tedd azt, de a családodat nem biztos hogy terhelni kéne ilyesmivel, ha nekik ez nehézséget jelent. Én legalábis biztosan nem várnék el senkitől ekkora munkát.
2010. febr. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
91%
Anyukád és anyósod az esküvő napján sütne-főzne?Akkor inkább kérnék szakácsot és konyhalányt erre a napra!Van jó nagy konyha?
2010. febr. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
98%
Nem hurroglak le egyáltalán. Te képzeled el jól. Nálunk a falusi lagzikat mindig így oldják meg. Üstökben fő a tyúkhúsleves, és a pörkölt, birka, vagy sertés ízlés szerint.Teljesen elég lenne ennyi menünek, a süteményeket, pogácsát, meg megsüthetné édesanyád, anyós, vagy egy két rokon jelentkező.Nem kell oda nagy felhajtás lényeg az lenne hogy ízletes legyen a kaja. Édesapád bakafáncos(keményfejű) ember, neki is jobb lenne és az egész családnak, ha sokkal olcsóbban oldanátok meg a lakodalmi kaját.
2010. febr. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
98%

Mi nem vagyunk falusiak, mégis így lesz legjobb barátnőm esküvője. Nyáron lesz majd, úgy lett felosztva, hogy ők ketten az anyukájával a húsokat csinálják, leendő anyós a levest, én pedig a süteményeket. Ő mondta nekem, hogy így tervezik, hogy ennyi ételt megrendelni nem tudnának, én pedig felajánlottam, hogy amiben jó vagyok (sütik) azt én nagyon szívesen vállalom. Egyedül a torta lesz rendelve, mert olyan nagyon szépen én tuti nem tudnám megcsinálni, de sütök zserbót, piskóta tekercset, rákóczi túróst. Ezt egy nap alatt bőven meg tudom csinálni. És nem kell ehhez hatalmas konyha, természetesen én ezt itthon fogom megcsinálni, nem náluk, aztán majd odavisszük a szállítmányt.

Még örülök is neki, hogy látom majd a kezem munkáját. Nem érzem úgy, hogy engem befogtak az igába, nagyon szívesen csinálom ezt.

2010. febr. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
98%

mi is igy csináltuk,csak nem én föztem hanem anyám pár barátnöjét megkértük(kaptak 5000ret fejenként)és kész.3an voltak,és igy is olcsobb volt sokkal.ha te igy szeretnéd,legyen igy.ne másokkal foglalkozz.végülis a te pénztárcád.sok boldogságot nektek

(Zsoka)

2010. febr. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
88%

Nyilván, ha ilyen megfordul a fejedben, akkor nálatok ebben semmi hihetetlen nincs. Nálunk is így van, nem falusi paraszt egymás hegyén-hátán élő népség vagyunk, mégis, ha esküvőre kerül a sor, a lehető legtermészetesebb, hogy a család segít, nem kell pirulva kérni, mindenkinek magától értetődő és nem teher, hogy csirke és disznóvágás következik, sütnek, valaki tésztát gyúr stb. Kényelmes stb. de nálunk inkább az a szokatlan, ha valaki egy valag pénzt csak a kajára, meg a felszolgálásra dob ki. Egyáltalán nem nagy dolog kipakolni a sütiket, meg az italokat, meg kivnni egy pár leveses és következő fogásos tálat, amiből mindenki tud szedni magának.

Egy egyszerű vendégség is, ha van nálunk, egyik nagynéném se csak várja, hogy kiszolgáljuk, hanem magától értetődő természetességgel, tálat hoz, önt, szed, vág, leszed, még a vendéglátónak is kiveszi a kezéből, hogy majd ő szívesen.


Akinek nem ilyen a családja, annak nem fog eszébe jutni, hogy ilyet kérjen, akinek meg ilyen, azt miért kell lehurrogni? Nekem sem volt egy percig sem teher, mikor az unokatestvérem esküvőjén besegítettem. Túl misztifikálnak az emberek mindent.

2010. febr. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
85%

Ahogy gondolod...

Egyik közeli barátunk is úgy tett, ahogy leírtad.

Spóroltak, csak épp a saját lagzijukat nem élvezétk, mert hulla fáradtak voltak.

Azt a napot élveznetek kellene és nem beleszakadni a munkába.

Tényleg létszükséglet, hogy már most meg legyen az esküvő? Jövőre "nem ér rá"?

2010. febr. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
100%
14.29 a falusiakat nem lekezelem, lévén, hogy laktam én is faluban, egyszerűen annyi, hogy manapság divatos lenézni azokat, akik maguk csinálják meg az esküvői étkeztetést, mintha valami igénytelen, skót banda lenne.
2010. febr. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
89%

Csak annyit, hogy a legtöbb kaját meg lehet elöre is fözni, és lefagyasztani, akkor sokkal kevesebb, amit frissen kell késziteni. A húslevest a legjöbb elözö nap megfözni, mert úgy finomabb, mint frissen, pörköltet nyugodtan lehet akár hetekkel elötte lefagyasztani, a rántott húst panirozva szintén - akkor csak sütni kell frissen, köritésnek nem tudom, mit gondolsz, de ott is sok mindent elö lehet késziteni.

Szerintem meg lehet oldani, föként ha van segitségetek - esetleg egy-két ismerös, aki szintén beáll a konyhába.

2010. febr. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!