Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha eltitkolom a pap előtt,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha eltitkolom a pap előtt, hogy elvált vagyok és mással már kötöttem házasságot korábban, akkor ez kiderülhet? Vezet az egyház nyilvántartást erről?

Figyelt kérdés
Pl. volt egy református esküvőm, de elváltam és a párom katolikus esküvőt akar, de nem mondom meg a papnak, akkor megtudja valahonnan?
2013. júl. 2. 09:43
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
Én a helyedben, ha már van kitűzött időpont, megtartanám akkor a polgárit, s ha elváltál a református férjedtől, szűk családi körben megesküdnék templomban is. Ugyanis ha annyira szentfazék a vőlegényed családja, lehet, hogy megemlítik a papnak, hogy már férjnél vagy, ami elég kellemetlen lenne.
2013. júl. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
56%

Szóval akkor a párja se részesüljön az egyházi szentségben? Akkor a hívő mondjon le egy számára fontos dologról?

A református esküvőt a katolikus vallás el sem ismeri, kedves hitbuzgó válaszadók, ezt tudhatnátok... s mivel nem ismeri el, úgy kezeli, mintha nem is lenne, nem tudom, miért olyan fontos ez nektek. Meg különben is, miért is érdekel ez titeket???? Nem titeket "vág át", senkit sem vág át... hiszen a pap szerint nem számít (ugye a katolikus vallás ezt mondja, akkor a pap is), a vőlegény tudja, őt magát nem érdekli, Istent meg nem tudja átvágni...


És a KÉRDÉS SEM AZ VOLT, HOGY MI A VÉLEMÉNYETEK!!!

2013. júl. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
88%
Inkább esküdjetek újra ref. templomban. A katolikusoknál a házasság Szentség, te nem veheted fel. Mivel ref., vagy gyónod sem kell. Aki hazudik, annak nem érdemes templomban házasodni. A papok is komolyan veszik az ilyesmit. Nem ismersz egyet sem, ne mondj róluk véleményt. Az ilyen miért nem elégszik meg polgári esküvővel.
2013. júl. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:

A katolikus házasság feltétele, hogy az egyik fél katolikus legyen, és a nem katolikus nyilatkozzon arról, hogy születendő gyerekeiket is katolikusnak neveli. Ergo: semmi akadálya. S ahogy már előttem is írták, a katolikusok nem tekintik szentségnek a református esküvőt. Sőt, református esküvőt polgári nélkül nem is lehet tartani, míg katolikusat igen.


Ugyanakkor szerintem etikus lenne érvényteleníteni a református házasságot. Ha nem is az esküvő előtt, utána mindenképp.

2013. júl. 3. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
50%

Mondjuk én az megnézném, hogyan érvényteleníttetnéd az előző házasságodat. Nem tudom, hogy tisztában vagy-e vele, de a pápa engedélye kell hozzá. Könnyű úgy dobálózni dolgokkal, hogy az embereknek fogalmuk sincs mivel jár ez az egész. Másrészről jó, ha 1.000.000-ból egy civilnek(értsd így: nem valami ismert, befolyásos, valakinek a valakijének) érvénytelenítik, és minimum jó pár éves folyamat.


A kérdésedre válaszolva: keressetek egy szép református templomot, azzal nem lőhettek mellé.

2013. júl. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, nem tudom, hogy tisztában vagy-e vele, de a pápa katolikus.
2013. júl. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
56%

"Könnyű úgy dobálózni dolgokkal, hogy az embereknek fogalmuk sincs mivel jár ez az egész. "


ezen oooolyan jót röhögtem!!! Érdekes lenne, ha a pápa engedélye kellene egy ref. házasság szétválasztásához, mikor A PÁPA KATOLIKUS!!!! :D :D :D


Na, ebből is láthatod, Kérdező, hogy kik ítélnek el téged! AZ ilyenek véleménye ne érdekeljen!

2013. júl. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
hogy érted hogy kisajátítják a vallást? :DDDDDDD
2013. júl. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
a pápa katolikus??? na ez tényleg meglepetésként ért.
2013. júl. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
35-ös vagyok. Félreértelmeztem a kérdést, azt gondoltam katolikus esküvője volt a kérdezőnek, és katolikus esküvőknél bizony nagyon nehéz az érvényteleníttetés.( A példa mondatot már nem olvastam el, mert nekem anélkül is érthető volt a kérdés.)
2013. júl. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!