Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha eltitkolom a pap előtt,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha eltitkolom a pap előtt, hogy elvált vagyok és mással már kötöttem házasságot korábban, akkor ez kiderülhet? Vezet az egyház nyilvántartást erről?

Figyelt kérdés
Pl. volt egy református esküvőm, de elváltam és a párom katolikus esküvőt akar, de nem mondom meg a papnak, akkor megtudja valahonnan?
2013. júl. 2. 09:43
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
98%
Református esküvőt nem hiszem, hogy megtud, de én a helyedben inkább őszinte lennék vele.
2013. júl. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
53%
Isten előtt nem tudod eltitkolni.
2013. júl. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
75%

Ha igazán fontos neked vagy a párodnak a templomi esküvő, akkor miért nem tartjátok be szabályokat?


Ha meg nem fontos, akkor minek? Rongyrázásnak, hogy kicsit tovább szerepelhess a tömeg előtt?

2013. júl. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
91%
Ha nem katolikus templomban volt az első esküvőd, akkor esküdhetsz másodszorra katolikus templomban is.
2013. júl. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
77%
Még ha nem is derül ki, és mégha látszatra össze is ad titeket a pap: az a házasság érvénytelen. Kit akarsz becsapni? A papot? A násznépet, Istent?
2013. júl. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
71%
Nem valószínű, hogy kiderül, de mi értelme van az egész Isten előtti színjátéknak, ha hazugsággal indítasz?
2013. júl. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
79%

Nem tudom a reformátusoknál hogy van, de a katolikusoknál le kell adni a keresztlevelet és abban benne van, ha már házasságot köttél katolikus templomban.

Amúgy komolyan... Hogy akarsz így nyugodt szívvel az oltár elé állni?

2013. júl. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
81%

Ha más vallású templomban akarod tartani, akkor lehet, hogy nem derül ki.

Nem tartozom egyik felekezethez sem, de mélységesen megvetem a nézőpontodat... Igen, átvághatod a papot, de akkor mit keresel a templomban, Isten színe előtt? Képmutató vagy és hazug.

2013. júl. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:

Nekem nem fontos, a párom szeretné.

Szerintem eleve érvénytelen az egyházi esküvő, mert a papot nem ruházta fel isten, hogy képviselje őt, így én sem az előzőt, sem ezt nem tartom érvényesnek és nagy ívben teszek rá. De ha a párom akarja, akkor legyen neki jó napja.

2013. júl. 2. 10:05
 10/41 A kérdező kommentje:

Azt hogy képmutató vagyok és hazug, kikérem magamnak. Szerintem pont hogy a papok azok. Ők valóban képmutatóak és hazugok.

Istent pedig nem verem át, mert kvázi érvényteleníttethetném is az esküvőt, hiszen átvert az exem, csak nem akarom vigigcsinálni ezt a feleslegesen hosszú procedúrát egy olyan szervezetnél, akiket én nem fogadok el isten képviselőjeként, mert amit tesznek, az alapján eleve nem lennének méltók rá.

A párom, tudja, hogy nekem ez nem jelent semmit, és meg is érti, ezért is gondolkodunk ezen.

2013. júl. 2. 10:11
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!