Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha eltitkolom a pap előtt,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha eltitkolom a pap előtt, hogy elvált vagyok és mással már kötöttem házasságot korábban, akkor ez kiderülhet? Vezet az egyház nyilvántartást erről?

Figyelt kérdés
Pl. volt egy református esküvőm, de elváltam és a párom katolikus esküvőt akar, de nem mondom meg a papnak, akkor megtudja valahonnan?
2013. júl. 2. 09:43
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
97%
És azt tudja a párod, hogy volt már egy esküvőd. Mert ha így megy hozzád, akkor valószínűleg érvénytelen lesz a házassága. Mindenesetre ez a "legyen egy jó napja" szöveg meglehetősen lekezelően hangzik. Amit meg a papokról mondasz, csak azt tükrözi, hogy járatlan vagy a katolikus hittanban.
2013. júl. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 A kérdező kommentje:
Persze, a párom tudja hogy elvált vagyok, és azzal is tisztában van, hogy akár érvénytelen is lehet az egyházi része, de ettől a polgári része még érvényes. Amúgy pedig nem hinném hogy a párommal lekezelő lennék, bár lehet hogy az egyházzal szemben igen. Őket valóban nem nézem semmibe, mert szerintem kisajátítják a vallást és istent, és pont emiatt nem csinálunk lelkiismereti kérdést abból, hogy ezt akarjuk. Ők százszorannyira átverik az embereket, mint ezzel az aprósággal mi őket, de ez a világ erről szól. A lényeg, hogy a párommal legyünk egymáshoz őszinték, a többiek meg le vannak ejtve.
2013. júl. 2. 10:19
 13/41 anonim ***** válasza:
89%
Értem én ezt, csak azt nem, hogy ha ilyen ellenérzések vannak bennetek az egyházzal szemben, akkor miért akartok egyházi esküvőt.
2013. júl. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
84%
Na lehet, hogy ha a párod meglátná a hozzáállásodat itt, már nem is akarna ennyire elvenni...visszataszító a személyiséged...templomban akarsz házasodni, de magasról teszel az egészre, a papok hazugok, mindenkit átvernek...komolyan be se tedd a lábad a templomba, szerintem. Nem vagy oda való.
2013. júl. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
73%
Elég nagy takony vagy, már ne is haragudj. Attól, hogy volt már református esküvőd, még lehet katolikus, nem kell hazudnod, nem kell letagadnod.
2013. júl. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
78%

Ha hazudsz, ha nem, nem lesz érvénytelen a házasság, hiszen ha jól tudom, a templomi esküvő nem hivatalos, nem fogadják el sehol házasságnak.

A polgári szertartás az IGAZI esküvő, ha elváltál, nyugodtan újra férjez mehetsz.De ismerek olyat akinek református és katolikus esküvője is volt, nem volt belőle semmi probléma, nem is titkolta.

2013. júl. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
29%

Szerintem nem kellene eltitkolnod. Ha a párodnak fontos az egyházi esküvő, akkor az is legyen neki fontos, hogy szabályosan csináljátok.

Az egyház úgyis a pénzről szól, nem az erkölcsről. Nem véletlen, hogy a katolikus papok nem nősülhetnek.

2013. júl. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
58%

Én is képmutatónak tartom a katolikus egyházat több minden miatt is, szóval megértem, ha negatívan vélekedsz róluk. Így viszont marhára nem értem, miért akarsz ott esküdni?

Mivel én elmarasztalóan vélekedem róluk, hiába vagyok elsőáldozva, bérmálkozva, eszembe sem jutna a párommal templomi esküvőt tartani, mert ha nem értek egyet az elveikkel, sőt megvetem őket, akkor mi jogon akarom betenni oda a lábam?

2013. júl. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
70%
Másik pap, másik templom, másik felekezet. Szerintem nem fogsz vele lebukni, hacsak a násznép nem szól a papnak a "most vagy hallgasson örökre résznél", ami valljuk be: elég ciki lenne.
2013. júl. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
66%
Párodnak se lehet annyira fontos ha képes hazugsággal inditani...vagy a tízparancsolatot nem ismeri??8. parancsolat...
2013. júl. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!