Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ujra hozzamegyek az elso...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ujra hozzamegyek az elso ferjemhez. Annak idejen volt templomi eskuvonk es polgari is aztan elvaltunk. Most huszon sok evvel kesobb ujra talalkoztunk es ujra osszehazasodunk. Ervenyes ez a hazassagunk az egyhaz szemeben?

Figyelt kérdés
Egy gond van a katholikus eskuvonket, elfelejtettek, anyakonyveztetni annak idejen igy sehol nincs lejegyezve. Ervenyes igy az egyhazi eskuvonk vagy ujra egyhazi eskuvot kell tartanunk ahoz hogy a szentsegeket ujra fel tudjuk venni?
2012. júl. 10. 05:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ahol megesküdtetek anno,ott kérdezz utána. Ha templomban esküdtetek,akkor azt anyakönyvezték is,így érvényes. Az anyakönyveztetést nem kell kérni,az automatikus.
2012. júl. 10. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
30%
Én úgy tudom a templomit nem anyakönyveztetik. Ha volt templomi és utána elváltatok, akkor elvileg a válási szándékot már le kellett volna jelenteni, mert a válást is a püspöknek kell engedélyezni. De ha ezt nem csináltátok meg, meg akkor a régi eskü érvényes maradt. LEgalábbis én így emlékszem ezt mondta a pap a jegyesoktatáson
2012. júl. 10. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
45%

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__3..


[link]


[link]


szóval igen. Érvényteleníteni kellett volna a házasságotokat a polgári váláskor. De így érvényes maradt az eskü :)

2012. júl. 10. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az anyakönyveztetéssel kapcsolatban:

Minden egyházi esküvőt bejegyeznek az adott egyház anyakönyvébe,minden kérés nélkül. Ahogy a keresztelést is.

Ez független az állami anyakönyvezéstől.

2012. júl. 10. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem nem felejtették el. Egyház előtt mai napig ő a férjed.
2012. júl. 10. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Katolikusoknál csak nagyon kirívó esetekben lesz érvénytelen a házasság ( pl. meghal a házastársad, vagy magad kéred az érvénytelenítést, ám ehhez nagyon komoly érv kell, pl. gyilkos a társad, vagy lenge életmódot élt, sorozatosan megcsalt).

Tehát a katolikus egyház szemében ti még mindig házasok vagytok.

2012. júl. 10. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Katolikus esküvőt csak halál esetén vagy a Pápa engedéllyel lehet felbontani.
2012. júl. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

szerintem is házasok vagytok még


kérdezzétek meg a templomot, ahol házasodtatok, ott tutira feljegyzik az ilyen dolgokat

2012. júl. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen elmentunk az esketo paphoz 2 eve es sajnos valami hiba folytan nem kerult be az egyhazi eskuvonk az egyhazi anyakonyvbe.Ez a kerdesem mi van a szentseggel ha nincs bejegyezve akkor is ervenyes? hiszen a szentseget kiszolgaltattak csak nem jegyeztek le.
2012. júl. 10. 14:52
 10/10 anonim ***** válasza:

A szentséget kiadták, hogy nem írták be az akkor lenne jó, ha mással akarnátok újra templomban esküdni, mert nincs nyoma a templominak.


Egy eskü megerősítés esetleg?

2012. júl. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!