Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Van erre valami szabályzat?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van erre valami szabályzat? Hol nézhetnék utána?

Figyelt kérdés
Hétvégén beszéltünk a lelkésszel az esküvőnk ügyében, a párom református és katolikus vagyok (ez nem is probléma), viszont a lelkész azt mondta, hogy meg kell bérmálkoznom (vagy konfirmálnom), mert ez van a szabályzatban. Tényleg van ilyen?

2012. ápr. 11. 09:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
Igen tényleg van ilyen. Nálunk a párom református és mivel református templomba lesz az esküvő így neki is le kellett konfirmálnia.Felnőtt konfirmációnak hívják és részt kellett venni 6x egy ilyen 1 órás beszélgetős "órán", de nagyon jó volt nagyon élveztük. Aztán pedig mikor meg volt a 6 alkalom egy vasárnapi istentisztelet alkalmával kb 2 mondatos fogadalmat el kellett mondaniuk. Ennyi volt. De tényleg nem vészes!! Ez Hajdú-Bihar megyében volt. Sok Boldogságot Nektek!!!! :)
2012. ápr. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%

1. vagyok. Most látom hogy rosszul értelmeztem a kérdésed. Bocsi. Szóval amit az előbb leírtam az a párodra vonatkozik, ha ő reformátusként nem konfirmált le.

De, hogy neked miért kéne bérmálkoznod azt nem értem. Én görög katolikus vagyok, de tőlem csak annyit kérdezett a lelkész, hogy meg vagyok e keresztelve(igen), mást semmit.

2012. ápr. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
72%

Elvileg csak úgy esküdhetsz templomban, ha meg vagy keresztelve, voltál elsőáldozó és bérmálkozó.

Aztán mint az előttem író példáján is látszik, ezt nem minden pap veszi ilyen szigorúan.

2012. ápr. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
51%
Nem minden papa veszi teljesen komolyan jól írta az utolsó, én is és a párom is csak elsőáldozók voltunk, bérmálkozni nem kellett, nem tudom miért ilyen vadmarha az a pap, nemhogy örülne hogy ma még akar valaki házasodni.....
2012. ápr. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
79%
Érdekes, nálunk is katolikus a párom, én református, de egyikünknek se kell semmit csinálni. A katolikusokhoz el kell majd járjunk jegyesoktatásra, annyi.
2012. ápr. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Nanamia ***** válasza:
79%

Szüleimnél is az volt, hogy anyu református, apum katolikus. Református templomban esküdtek, de senki nem kérte tőlük, hogy most apum konfirmáljon (bár ő bérmálkozott).

Barátnőmék most fognak esküdni, náluk pl a fiúnak szintén kell konfirmálnia. De ettől függetlenül én is úgy tudom, hogy keresztelés + konfirmálás/bérmálkozás kötelező, mert elkérik a kiállított papírt róla.

2012. ápr. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

már régóta nem kell a bérmálás az esküvőhöz, az elsőáldozást sem mindenhol követelik meg...


nem értem, neked miért kellene, ha a párodnál 'minden rendben van', erre kérdezz rá szerintem még egyszer

2012. ápr. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 jersey-69 ***** válasza:

Én református vagyok, a párom katolikus, református esküvőnk lesz.

Semmit nem kellett csinálnunk, annyit kérdezett a lelkész, hogy meg vagyunk-e keresztelve. Se egy árva papírt, se egy keresztlevelet nem kért. Felajánlotta a konfirmálást, mint lehetőséget, de nem volt feltétel. Azt mondta, hogy az esküvő egyetlen feltétele a négy alkalmas jegyesoktatás. De szerintem ahány ház, annyi szokás. Valahol 8-10 alkalom a jegyesoktatás és szigorúan betartanak minden szabályt, bár a református lelkészek általában lazábbak.

2012. ápr. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Mi mindketten katolikusok vagyunk,de párom nem volt sem elsőáldozó sem bérmálkozó, mégis összead minket a pap. Bár jegyesoktatásra azért el kell járnunk 3x.
2012. ápr. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Azt lehagytam, hogy sztem biztos van vmi "rendje a dolognak",de ez pap függő..kérdés mennyire laza a papotok.
2012. ápr. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!