Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha eltitkolom a pap előtt,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha eltitkolom a pap előtt, hogy elvált vagyok és mással már kötöttem házasságot korábban, akkor ez kiderülhet? Vezet az egyház nyilvántartást erről?

Figyelt kérdés
Pl. volt egy református esküvőm, de elváltam és a párom katolikus esküvőt akar, de nem mondom meg a papnak, akkor megtudja valahonnan?
2013. júl. 2. 09:43
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem nem derül ki, de ha mégis, akkor adsz egy ötezrest a papnak és akkor is összead, ha 28-szor házasodtál már.

Sok boldogságot nektek!

2013. júl. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
62%

A Jóistent nem akarod lefizetni? Megáll az eszem.

Templomban Isten áldását kérem a házasságomra, nekem tökmindegy milyen a pap!

2013. júl. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
89%
A református vallás elismeri a válást. Tehát ha te református vallás szerint esküdtél akkor nyugodtan tudsz esküdni katolikus templomban, felesleges mondani bármit is. Csak a katolikus vallás nem ismeri el a válást. Tehát egész nyugodtan esküdhetsz, az, hogy megmondod-e a te dolgod. A katolikus vallás csak a saját vallásán belüli házasságot ismeri el, ergo a református nem számít.
2013. júl. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
62%

Nem hiszem, hogy kiderülne. De most gondolj bele: Párod vallásos, templomi esküvőt szeretne. Te nem vallásos, nem is hiszel a papoknak, egyháznak. Azért ez két különböző világnézet, ami konfliktusokhoz fog vezetni.

Másképpen látja a dolgokat egy vallásos, és egy nem vallásos. Párod családja is gondolom hívő. Nehéz lesz így beilleszkedned a család mindennapjaiba, ünnepeibe.

Gondold át! A templomi esküvőt is, és ezt a két eltérő világnézetet is.

2013. júl. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
95%

"Azt hogy képmutató vagyok és hazug, kikérem magamnak. Szerintem pont hogy a papok azok. Ők valóban képmutatóak és hazugok."

Kérdező, ezen egy kicsit kiakadtam. Hogy jössz te ahhoz, hogy minden papot leképmutatózz és hazugnak nevezz??? Ismersz személyesen egyet legalább? A bátyám katolikus pap, az ő nevében is kikérem magamnak! Undorító, hogy milyen emberek vannak (szerencsére többnyire csak ez az oldal ilyen rosszindulatú). Elárulom, hogy főiskolát, egyetemet végzett emberekről beszélsz, akiknek az az életük, hogy másokon segítsenek. Eltemessék a barátaikat, a hozzád hasonló képmutató embereket összeadják, és lelki támaszt nyújtsanak híveiknek.


Amúgy azért egyeztél bele az egyházi esküvőbe, mert az olyan szép?

2013. júl. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
95%

"Szerintem eleve érvénytelen az egyházi esküvő, mert a papot nem ruházta fel isten, hogy képviselje őt, így én sem az előzőt, sem ezt nem tartom érvényesnek és nagy ívben teszek rá."


Ekkora baromságot is régen olvastam még itt is. Biblia olvasgatás nem ártana.

2013. júl. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
87%

"Szerintem eleve érvénytelen az egyházi esküvő, mert a papot nem ruházta fel isten, hogy képviselje őt, így én sem az előzőt, sem ezt nem tartom érvényesnek és nagy ívben teszek rá."


Halvány lila fogalmad sincs sem a teológiáról, sem az egyházjogról, de egy sorral lejjebb már fikázod a papokat. Az megy.

Mindegy, azért válaszolok a kérdésre is.

Abban az esetben, ha az első házasság református esküvő volt, akkor egyszerű: lehet katolikus a második házasság, mivel a Katolikus Egyház nem ismeri el a református esküvőt.

Ha katolikus esküvő volt az első házasság, akkor az meg ki fog derülni, mivel a házasságkötés előtt ki kell kérni a keresztlevelet, amiben azt tüntetik fel, hogy mikor milyen szentségekben részesültél, tehát rajta van a házasság is, és akkor nem lehet újból házasságot kötni mással. Ha meg teszem fel, meghamisítod ezt a keresztlevelet, hogy ne legyen rajta, hogy házas vagy, jogilag akkor sem lesz érvényes a második házasság. De ez nem meglepő, a polgári is így működik.

2013. júl. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
34%

A kérdezőt hidegen hagyja az egyház, a férjét viszont szereti annyira, hogy érte "kibírja" azt a fél órát... nem éppen értem, hogy mi a probléma ezzel...


Minek olvassa a Bibliát, vagy érdekelje a teológia, ha egyszer az egész vallásos dolgot - legalábbis, amit a templomban mondanak, képmutatónak tart???

2013. júl. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
Oké de akkor ne is mondjon olyanról véleményt amiről halvány gőze sincs.
2013. júl. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
79%

hazugsaggal felvenni egy egy szentseget olyan mint kakis fenekre huzni a hofer menyasszonyi ruhat.

ha nem hiszel a szentsegben akkor ervenytelen a dolog sajat magad csapod be vele.

A Joisten meg csovalja a fejet mekkora allatkert van.

hagyd az egyhazi eskuvot a hivoknek akik elismerik a kemutato papok szerepet ill az egyhazat

Kulonben a pap csak tanu a hazassag szentseget ket ember egymasnak szolgaltatja ki.(hittan alapok)

2013. júl. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!