Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nem fura manapság, az ilyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem fura manapság, az ilyen férjezett név?

Figyelt kérdés
Azon morfondírozom, hogy a leendő férjem vezeték és keresztnevét is felvegyem egy "né"-vel megtoldva. Pl. Kis Lászlóné lennék, ezen gondolkodom. Mert ez kifejezi, hogy mennyire ragaszkodom hozzá, és mennyire büszke vagyok rá, hogy az ő felesége vagyok. De akkor az eddigi nevem egészen elveszne. Arra is gondolok, hogy nem néznének rám furán, ha huszonévesen Kis Lászlóné vagyok, és nem Kisné Virág Flóra? Így megmaradna az is, hogy édesapám lánya vagyok, és mindenki tudná, mi a keresztnevem. Viszont akkor kevésbé tudom kifejezni a nevemmel azt a maximális ragaszkodást, amit érzek a vőlegényem iránt. Mi a véleményetek?
2013. ápr. 16. 19:41
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
60%
Én nem venném így fel a nevem, mert olyan személytelennek érezném magam. Mármint -né-sen.
2013. ápr. 16. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
78%

A vőlegényed felveszi a te teljes neved, hogy kifejezze ragaszkodását?

áá, ne haragudj, nem akarlak megbántani, ha így érzed jónak és szívesen viselnéd, akkor ne ránk hallgass, hanem a szívedre :)

Csak elolvasgattam a kommenteket és mindig meglep, hogy sokan jönnek még mindig a rég múlttal, hogy akkor így volt, akkor úgy volt, és olyankor el szoktam rajta gondolkozni, hogy vajon hallották-e már férfi válaszát arra a kérdésre, hogy felvenné a felesége nevét..?

Nyilván nincs reprezentatív mintám, százalékokat sem tudok mondani, de hallottam már olyat férfitól, hogy na ő aztán nem az asszony tulajdona, dehogy venné fel.. Még kötőjellel sem a saját neve mellé, mit gondolok én, akkor ő hol marad a sztoriban??

Ennek fényében fura nekem, hogy a nőktől mégis olyan természetesen elvárják (tudom, hogy törvényileg nem kötelező, a társadalmi elvárásra gondolok), hogy valamilyen formában, de fejezze ki névfelvétellel is hogy házas.

De kinek hogy tetszik, tényleg nem szurkálódni akartam kedves Kérdező!

Sok boldogságot kívánok a közelgő esküvőtökhöz és még többet az utána következő közös élethez! :)

2013. ápr. 17. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
88%

HA gondolkoztok külföldben akkor ne vedd fel így a nevét. Ezzel nem nagyon tudnának kinn mit kezdeni

Egyébként meg ahogy neked tetszik. Édesanyámat is így hívják "kis lászlóné" de elég ritkán használja, mert valóban zavaró h nem derül ki a keresztneve

2013. ápr. 17. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
77%

Nekem fura, de én az ilyen hozzáállást sem értem. Konkrétan azt, hogy valakinek fontosabb magáról azt közölnie, hogy a férje Kis László, minthogy a saját nevét elárulná. Számomra ez olyan érzés, mintha én nem "valaki" lennék, hanem "valakinek a valakije".


Mintha az lenne a személyimben név helyett, hogy "Horváth Barbara testvére" vagy "Nagy János unokája".

2013. ápr. 17. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
56%

En ugyanilyen okbol kifolyolag szivesen vettem volna fel parom nevet mire o kozolte hogy enelkul is tudja hogy en mennyire ragaszkodom hozza. Meg az anyjat is ugyanugy hivnanak mint engem.

Letettem rola, nem banom, mert elhagytam a csaladnevem az o vezeteknevet veszem fel a keresztnevem megmarad.

Apukamat korrektul megkerdeztem ne

2013. ápr. 17. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
56%
m e bantanam meg, de o azt mondta en mindig az o kicsi lanya maradok ugyanazon a neven..
2013. ápr. 17. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
53%
Láttam egy érettségis tablót a sulinba, előttünk végeztek ők is kb 19 évesek lehettek mint mi, és volt egy csaj aki (pl) Szabó Istvánné volt. Egyáltalán nem volt fura, sőt szerintem aranyos volt, kicsit az osztálytársaim meghökkentek rajta hogy 19 évesen férjhez ment, de a név miatt senki nem szólalt fel
2013. ápr. 17. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
55%

Nekem sem tetszik, ha valaki teljesen felveszi a férje nevét, pl."Kis Lászlóné", valamint nem szimpatikus a Kisné Virág Flóra sem..

Én mindenképpen kötőjelesen fogom felvenni, tehát "Kis-Virág Flóra" -ként, mondjuk nekem nem hangzana ilyen érdekesen a párom vezetéknevével. :)

Így kifejezem azt is, hogy férjnél vagyok, tartozom valakihez, de megmarad a saját nevem is, és szerencsére még jól is fog hangzani. :)

2013. ápr. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem nyugodtan lehetsz Kis Lászlóné. Ha neked ez tetszik, akkor miért is ne. Bemutatkozásnál meg egyszerűen így mondod: Kis Lászlóné Flóra. És akkor egyből tudják, hogyan szólíthatnak.
2013. ápr. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 A kérdező kommentje:
Hú, hát nagyon köszönöm a hozzászólásokat, mindenki mondott valami meggondolandót, még megfontolom egyszer-kétszer, de jó azért látni, hogy a külvilág is hogyan viszonyulna hozzám, ha így vagy úgy használnám a nevem.
2013. ápr. 17. 11:09
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!