Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Manapság nem szokás személyese...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Manapság nem szokás személyesen átadni a meghívót?

Figyelt kérdés

Azért merült fel bennem, mert itt mindig annyian szenvednek, hogy jaj hogy írjuk bele, hogy pénz kell például.


Hát miért kell beleírni? Mifelénk mindenki személyesen elviszi a meghívót, és akkor már szépen elbeszélgetnek, és megkérdezik-elmesélik, hogy mit szeretnének ajándékba például.


Csak nekem fura, ha nem személyesen viszik ki a meghívót? Szerintem ez picit olyan, hogy mi a fenének hívsz meg valakit, ha el sem mégy hozzájuk? Ha olyan nagyon messze lakik, az még csak-csak, bár akkor is csak tartjátok a kapcsolatot és találkoztok, ha már meghívjátok nem? Vagy telefon sincs, mikor lehet beszélni, hogy ha esetleg nem is kérdeznek rá, akkor bemondod, hogy ja és menyasszonytánc lesz pénzért..


Vagy miért kell beleírni? Nem kommunikál a pár a meghívottakkal, csak teljes elszigeteltség után egyszer csak jön postán egy meghívó és ennyi azt se mondják fapapucs?


2012. okt. 28. 03:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
41%

Az én környezetemben akárki házasodott, postán küldte a meghívókat, vagy futárral.

Hogy (és miért) menne el az ember 100-150 címre?

Falun pl, vagy kis esküvőknél oké, ott szűkebb a dolog, és akkor biztos van is értelme személyesen kivinni a meghívókat, de én ilyen pici, szűk családi körös esküvőn nem voltam, szóval én azt szoktam meg, hogy természetesen kiküldik, nem kiviszik. És ezek nem csak az utóbbi években szerzett tapasztalataim, már a 80-as években is így ment.

Az meg nem egyértelmű, hogy minden esküvőn van pénzes menyasszonytánc?

2012. okt. 28. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Hogy lenne egyértelmű? Eleve van aki ajándékot kér, van akinek meg mindegy. Van amerre egyenesen koldulásnak tartják a pénzért táncolást, van ahol meg hagyomány.


Egyébként ez enyhe túlzás, hogy 150 címre elmenni, azért ha 150 vendég van, gondolom nem egyesével jönnek, hanem családok, párok stb.


Na mindegy, ezek szerint csak nálunk egyértelmű, hogy csak olyanokat hívunk, akivel amúgy is tartjuk a kapcsolatot, ezért nem külön teher elmenni hozzájuk.


Max. még ha külföldön lakik vagy 500 kilométerre azt megértem, de nekem nagyon fura, mikor nem is találkozol valakivel aztán se szó se beszéd csak odapostázol egy meghívót, amibe beleírod, hogy amúgy pénzt hozzál.

2012. okt. 28. 05:20
 3/17 anonim ***** válasza:
26%

Nem 150 vendégről beszéltem. Jól láttad, 100-150 címről. Nyilván egy címről többen jönnek.

A menyasszonytánc pedig a nászajándékok mellett van, nem helyett. Mifelénk legalábbis.


De nem is érdemes az embernek azon felhúznia magát, hogy máshol másképp van, meg hogy mások másképp csinálják, mint ahogy ő tenné.

2012. okt. 28. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
53%
En meg elbol azt nem ertem miert kene hogy szo essen arrol mit varnak ajandekkent. Jo hogy azt nem mondjatok meg hogy 50.000 ft erteku ajandek v. penz alatt el se menjenek az eskuvore. Az eskuvo nem arrol szol hogy veletek vannak az orom perceiben? En is eskudtem kizarolag a mi anyagi lehetosegeinkhez merten rendeztuk meg, nem terheltuk vele a szuloket. Akik az ebedre is hivatalosak voltak azoknak kulon kihangsulyoztuk hogy ne verjek magukat ktg-ekbe nem ezert hivjuk meg oket. Nemhogy meg kivansag listat irjunk. A menyasszony tancot is keregetesnek tartom!
2012. okt. 28. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
61%

Hát a mi lagzinkra volt,aki 300 km-ről jött, meg az ország több pontjáról. Bajos lett volna mindenkinek személyesen átadni!

Nyilván, telefonon beszéltünk velük, amikor megkapták a meghívót, de mindenkinek szerintem lehetetlen elvinni személyesen!

2012. okt. 28. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha lehetőség van rá,akkor úgy illik persze,de mi például nem tudtunk volna elmenni 3 hét alatt 50 helyre,az ország különböző pontjaira,így elküldtük postán,és mindenkivel beszéltünk telefonon.
2012. okt. 28. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
39%
Sajnos lassan oda jutunk hogy az ilyet is facebook on fogják intézni.ja ha meg neked nincs olyanod akkor meg nem is fogsz tudni róla.nagyon efelé haladunk.
2012. okt. 28. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk ilyenre biztos nem lesz szükség. A szüleink tudják, hogy vélekedünk erről, a rokonoknak meg van annyi eszük, hogy megkérdezzék őket.


A nővéreméket meg én kérdeztem meg..vagyunk annyira jóban, hogy ez ne legyen gáz és ne apumékon keresztül kelljen ezt kideríteni.


Ja, egyébként mi termésetesen személyesen adjuk át a meghívókat, de nálunk az összes rokon 4 helyen lakik, ebből 2 az szülővárosunk. Eléggé csoportosulva van a család. :)

2012. okt. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Nekem is az a fura, hogy ha már elhívod csak vagytok olyan viszonyban, hogy beszéltek az ajándékról.
2012. okt. 28. 09:54
 10/17 anonim ***** válasza:
40%
Szokás, nem szokás, 500 fős esküvőnk volt, az ország és a világ minden pontjáról voltak meghívottaink. Nem volt se időnk, se kedvünk azért egy hónap szabadságot kivenni, hogy mindenhova elkocsikázzunk és elrepüljünk személyesen átadni a meghívót. Kb. 50 négyzetméteres körzetben elvittük, de főleg a közelebbi rokonoknak és barátoknak. Angliába, Ausztráliába, Kanadába, Mexikóba nem ugrottunk át emiatt valamiért. Egyébként a férjem befolyásos üzletember, ezért volt "illendő" meghívni olyan embereket is, akiket esetleg alapból nem hívtunk volna. Persze sokan nem is jöttek el, viszont az üzletben hátrányt jelentett volna, ha még meghívót sem kap. Ez ilyen sajnos. De abból azért nem volt botrány, hogy nem személyesen utaztunk több ezer kilométert az átadás miatt.
2012. okt. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!