Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Manapság nem szokás személyese...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Manapság nem szokás személyesen átadni a meghívót?

Figyelt kérdés

Azért merült fel bennem, mert itt mindig annyian szenvednek, hogy jaj hogy írjuk bele, hogy pénz kell például.


Hát miért kell beleírni? Mifelénk mindenki személyesen elviszi a meghívót, és akkor már szépen elbeszélgetnek, és megkérdezik-elmesélik, hogy mit szeretnének ajándékba például.


Csak nekem fura, ha nem személyesen viszik ki a meghívót? Szerintem ez picit olyan, hogy mi a fenének hívsz meg valakit, ha el sem mégy hozzájuk? Ha olyan nagyon messze lakik, az még csak-csak, bár akkor is csak tartjátok a kapcsolatot és találkoztok, ha már meghívjátok nem? Vagy telefon sincs, mikor lehet beszélni, hogy ha esetleg nem is kérdeznek rá, akkor bemondod, hogy ja és menyasszonytánc lesz pénzért..


Vagy miért kell beleírni? Nem kommunikál a pár a meghívottakkal, csak teljes elszigeteltség után egyszer csak jön postán egy meghívó és ennyi azt se mondják fapapucs?


2012. okt. 28. 03:19
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Itt nem az üzleti meg csak illik meghívásokról van szó, bár köszönöm a válaszodat. Hanem arról mikor szervez egy 50 fős esküvőt, és szenved, hogy hogyan írja bele, hogy neki pénzt adjanak, mert nem hogy személyesen nem megy el, de még csak nem is telefonál vagy valami, hogy beszéljen velük, csak úgy hoppá küld egy levelet postán és kész.
2012. okt. 28. 12:55
 12/17 anonim ***** válasza:
31%

Nem azért, de aki nem személyesen kér meg engem (esetleg telefonon, ha messzebb lakik, mint 50 km), akkor annak az esküvőjére egyszerűen nem megyek el.

Tiszteljen meg azzal, hogy tisztességesen meghív, és én is megtisztelem azzal, hogy elmegyek és vele örülök élete legszebb napján.

Az én szülőföldemen legalábbis így szokás évtizedek óta. Lehet, hogy sokan nem értetek vele egyet, de a simán csak postán vagy neadjisten emailben, facebookon küldött meghívó nem meghívó, csak egy "nabammeg gyere te is, aztán hozz valamit" szintű dolog.

2012. okt. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
66%

Utolsó, postán is ugyanazt a meghívót kapod...


Egyébként nekünk is pl elkezdte sorolni a sógornőm, hogy kiket kell majd meghívnunk az esküvőnkre, látva az értetlen fejemet azt mondta, jaj őket nem ismered, majd ha kiviszitek a meghívót...



Hát utólag, nem hívtunk meg olyat, akit akkor ismertem volna meg, de ha olyan nagy lagzit tartottunk volna, biztos postázom a meghívókat. Nincs arra több hétvége egy esküvő megszervezése közben, hogy az ember személyesen utazzon el (nem kevés pénzért) 45-50 akárhány címre, és ott ücsörögjön órákig.

2012. okt. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
82%
Mi a 130 meghívott közül egyedül egy messze lakó családnak adtuk fel postán a meghívót, de ők voltak az egyetlenek, akiket mi nem akartunk meghívni, de a szüleink ragaszkodtak hozzá, azonban őket is felhívtuk telefonon, hogy megkapták-e a meghívót. Mindenki másnak közösen adtuk a meghívót át. Mi nem mondtuk meg magunktól, hogy mit kérünk ajándékba, de ha megkérdezte valaki, akkor megmondtunk, hogy pénznek örülnénk (mondjuk hárman kérdezték csak meg). A vendégek kb. 90%-a mégis pénzt adott vagy ajándékot és pénzt. Sokan megkérdezték a szülőket vagy közelebbi barátokat, hogy szerintük minek örülnénk. És így, hogy nem követelőztünk, az esküvő költségének a dupláját kaptuk vissza plusz ajándékok. Azt hiszem ezzel mindent elmondtam.
2012. okt. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
35%
Kérdező, a kérdésedből elég jól lejön, mi a lényeg neked, ennyi erővel nyugodtan bele is írhatod a meghívóba, hogy mennyi pénzt akarsz.
2012. okt. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
46%

Mi 70 cimből 2-re nem személyesen vittük el, (őket viszont még meghivó nélkül meghivtuk amikor előtte pár hónappaltalálkoztunk,csak még akkor nem volt meghivó).

Pedig volt aki 200 km-re lakott,de azt úgy csináltuk,hogy azt a hétvégéket egybekötöttük kis kirándulással,vettünk ki szobát,elmentünk fürdőbe,stb.

7 olyan család volt akik messzebb laknak mint 1 óra kocsival,azokat a hétvégéket igy töltöttük.

Időben el kell kezdeni.

2012. okt. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

"Kérdező, a kérdésedből elég jól lejön, mi a lényeg neked, ennyi erővel nyugodtan bele is írhatod a meghívóba, hogy mennyi pénzt akarsz."


Ezzel nagyon mellé lőttél, mi eleve nem pénzt kértünk, és a tárgyakat sem konkretizáltuk, hogy ezt és ennyiért, csak úgy kb. hogy ja kávés készletünk az nincs, meg leveses tálas étkészlet sem stb. De ugye ezt kérdezik is felénk, mikor átmegyünk a meghívóval. Mikor hozzánk hoztak mi is megkérdeztük, hogy és mit szeretnétek, és ők pl. azt mondták, hogy igazából van mindenük, pénz lenne a legjobb.

2012. okt. 29. 09:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!