Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nem fura manapság, az ilyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem fura manapság, az ilyen férjezett név?

Figyelt kérdés
Azon morfondírozom, hogy a leendő férjem vezeték és keresztnevét is felvegyem egy "né"-vel megtoldva. Pl. Kis Lászlóné lennék, ezen gondolkodom. Mert ez kifejezi, hogy mennyire ragaszkodom hozzá, és mennyire büszke vagyok rá, hogy az ő felesége vagyok. De akkor az eddigi nevem egészen elveszne. Arra is gondolok, hogy nem néznének rám furán, ha huszonévesen Kis Lászlóné vagyok, és nem Kisné Virág Flóra? Így megmaradna az is, hogy édesapám lánya vagyok, és mindenki tudná, mi a keresztnevem. Viszont akkor kevésbé tudom kifejezni a nevemmel azt a maximális ragaszkodást, amit érzek a vőlegényem iránt. Mi a véleményetek?
2013. ápr. 16. 19:41
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
64%
33 éves vagyok és én így vettem fel 8 éve. Nem a férjem kérte, én akartam így, mert így tetszett. Nincs alá-fölé rendeltségi viszony, egyenrangúak vagyunk mindenben. Én kifejezetten egy határozott és magabiztos nő vagyok, talán határozottabb, mint a férjem. Nem vesztettem el a személyiségemet sem ezáltal és az édesapám lánya maradtam továbbra is. Egyébként mindenki csodálkozik, hogy így vettem fel a házassági nevemet, senki mást nem ismerek a korosztályomból, aki ezt tette volna. (Talán ez is hozzájárult a döntésemhez, én mindig különcködök) Egyetlen egy dolog miatt meggondolandó, mégpedig amiatt, hogy nem derül ki a nevedből a keresztneved, ami néha kényelmetlen.
2013. ápr. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
52%

1. Nekem az ilyen név valahogy olyan, mintha a tulajdona lennél. Ahogy az első is írta.

2. Azért is irritál, mert bemutatkozásnál elmondja az illető, hogy "Kis Lászlóné vagyok", de ebből nem azt tudom meg, hogy végül is őt hogyan hívják, csak azt, hogy mi a férje neve. Eltűnik a neved.

2013. ápr. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
52%
Nekem sem tetszik, kissé "elavult"...Ez nem is egy rendes név...ez a férjed neve, te meg megkapnád a férjed nevét + egy né-t?
2013. ápr. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem mindenki úgy veszi fel, ahogy szeretné. Ha te így, akkor így. Én biztos nem venném fel így, nem is annyira a "kinek vagyok a tulajdona, oldalbordája" feeling miatt, inkább én öregesnek találom, de ettől még ha neked tetszik, vedd fel így.
2013. ápr. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
50%

Ez hülyeség, régen is volt más lehetőség.

Csak régen sz artak az ilyen dolgokba, felvették így, aztán éltek vígan, nem azon morfondíroztak, hogy most belefér-e az egyenjogúságba, meg elveszti-e az önállóságát.

Ma meg trendinek kell lenni, nem mehetnek olyan egyszerűen a dolgok.

2013. ápr. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat, lehet, hogy tényleg öregesnek hat egy kicsit. A vőlegényem elsősorban rám bízza ezt a döntést, bár sokáig jobban támogatta azt, hogy legyen a nevem Kisné Virág Flóra formátumú. Most már inkább azt mondja, ahogy jól esik nekem.

Szerintem a név nagy jelentőséggel bír, ezért is gondolkodom rajta annyit. Az első verzió valóban régiesebb, bár én amúgy sem vagyok egy túl modern gondolkodású csajszi, inkább olyan konzervatívabb típus vagyok. És hát nálunk a vőlegényem a domináns kettőnk közül, ezért is gondoltam, hogy miért is ne tükrözhetné a nevem is. Csak hát tényleg, akkor gyakorlatilag férfi néven hívnának...

2013. ápr. 16. 20:14
 17/45 anonim ***** válasza:
69%

Az írásodból egyértelműen az jön le, hogy te alárendelt leszel ebben a házasságban.

Függetlenül attól, hogy veszed fel a nevét.

2013. ápr. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
67%

Hányan írják itt, hogy Ők fel nem vennék itt a nevet, mert akkor alárendelt szerepet kapnának, a férjeik tulajdonai lennének. És akkor mi van? Ti ezen gondolkoztok a házasság előtt, hogy nehogy valaki azt higgye, hogy nem Ti vagytok a domináns felek? A kérdező szerelemből, szeretetből akarja ezt választani, Ti meg azzal érveltek, hogy ne így vegye fel, mert akkor mindenki azt fogja gondolni, hogy a férjéé.



Hallgass a szívedre és úgy dönts, ne hagyd magad befolyásolni semmilyen irányba, ez a Te neved, Te fogod viselni, remélhetőleg életeid végéig.

2013. ápr. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
72%

A név kicsit olyan, mint a ruha - illeszkedik az ember személyiségéhez, ezzel is önazonosul. Ahány ember, annyiféle névfelvétel, kinézet (itt nem a genetikaira gondolok, hanem a változtatható részére).


Amikor házasodtunk, nekem két opció volt. Vagy maradunk mindketten születési néven, vagy mindketten kötőjelesek leszünk. A férjem mondta, hogy három érve van ellene:

- hosszú

- macerás lenne iratokat cserélni

- annyira nem tetszik neki a vezetéknevem, hogy felvegye.


Így maradtunk saját néven. Ami vicces, hogy az exfelesége a mai napig Kovácsné Kis Mariska formátumban hagyta a nevét.

Kompromisszumként a leendő gyerek neve lesz kötőjeles.

2013. ápr. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
62%

De fura és nekem pont ezért tetszik! :)

Én Kovács Lászlóné leszek (kitalált vezetéknév, de a magánhangzók egyeznek), semmi ellenérzésem nincsen. Leültem, leírogattam a verziókat egy lapra és ez maradt a szimpatikus.

A lánykori nevemben van 2 keresztnév, és én szeretem mindkettőt, de a világ nem tolerálja, hogy használjam. Régen nagyon bántott...de azzal, hogy felveszem a vőlegényem nevét ez is megoldódik.


Aki a bemutatkozást hozta fel problémának: "Kovács Lászlóné Vivi vagyok." "Kovács Lászlóné Vivien vagyok" "Kovács Lászlóné, de szólítsatok Vivinek" vagy később beolvad "Kovács Vivienné" / "Kovácsné Vivienné"


Mindent meg lehet oldani.


24N

2013. ápr. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!