Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nem fura manapság, az ilyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem fura manapság, az ilyen férjezett név?

Figyelt kérdés
Azon morfondírozom, hogy a leendő férjem vezeték és keresztnevét is felvegyem egy "né"-vel megtoldva. Pl. Kis Lászlóné lennék, ezen gondolkodom. Mert ez kifejezi, hogy mennyire ragaszkodom hozzá, és mennyire büszke vagyok rá, hogy az ő felesége vagyok. De akkor az eddigi nevem egészen elveszne. Arra is gondolok, hogy nem néznének rám furán, ha huszonévesen Kis Lászlóné vagyok, és nem Kisné Virág Flóra? Így megmaradna az is, hogy édesapám lánya vagyok, és mindenki tudná, mi a keresztnevem. Viszont akkor kevésbé tudom kifejezni a nevemmel azt a maximális ragaszkodást, amit érzek a vőlegényem iránt. Mi a véleményetek?
2013. ápr. 16. 19:41
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
68%

Olyan munkahelyen dolgozom, ahol sokszor kell ímélt írnom mindenféle ügyekben ismeretlen kolléganőknek.

Ha tudnád mennyi macera, és mennyi idő elmegy azzal, hogy körbekérdezgetek:

Nem tudjátok véletlenül, hogy Nagy Zoltánnénak mi a keresztneve???


Persze sose tudja senki, mert nagy cég vagyunk, így marad a Kedves Kolléganő!, vagy a még nyeglébb Szia!


Az optimális a Kedves Mária lenne...

2013. ápr. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
48%

Számomra a Kisné Virág Flóra sokkal szimpatikusabb. Én is ilyen módon szeretném majd felvenni a párom nevét.


Ezzel kifejezem, hogy hozzá tartozom, ugyanakkor a nevem is megmarad és mindenki tudja majd, hogy ki vagyok.

Míg ha Kis Lászlóné, akkor nekem is a birtoklás jut eszembe. Nincs akaratom, önálló véleményem, a párom dominál, teljesen elnyom, a nőnek meg a konyhában a helye és kuss a neve.

Nekem tényleg ez jut róla eszembe.


Azért régen ez volt a felfogás. A nőknek nem volt szavazati joguk, nem panaszkodhattak, a férfi volt az úr és ez a név egyértelműen tükrözi azt. A kornak "megfelelő" volt és tényleg nem volt választás.


Ez a Kisné Virág Flóra pedig nagyon szép, jelzi, hogy férjnél vagy, de mégis önálló lény, aki egymaga is megáll a lábán.


Számomra ezt jelenti ez a név.


Én is konzervatív vagyok ilyen szempontból így számomra nagyon visszatetsző a kötőjeles név, vagy hogy fel sem veszi a férje nevét a feleség, és szerintem ez tökéletes megoldás.

2013. ápr. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
63%

19

Nálunk is az ex működik X Yné ként(férjem felajánlotta neki még válásukkor, hogy kifizeti az illetéket, de nem) Legyen vele boldog!:D Én már csak ezért sem így vettem fel, gondolkodtam több verzión végül megtartottam a sajátomat.

2013. ápr. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
58%

Szép lenne, ha ettől szűnne meg valakinek az egyénisége, mert felveszi a férje nevét...agyrém.

Nektek lehet!

2013. ápr. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
53%

Én 8 év és 2 gyerek után is fülig szerelmes vagyok a páromba, de el nem tudnám képzelni, hogy egy "né" legyen a nevem.

Xné Y Krisztina teljesen jó, még akkor is, ha X eléggé elterjedt név.

2013. ápr. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
54%
Hihetetlen, hogy egyes szerelmes emberek milyen szempontok szerint választják ki a nevüket. Ezt választom, mert különben egy elnyomott, gyenge nő leszek, akinek kuss a neve. Gratulálok.
2013. ápr. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
80%
Azért fura manapság ez a verzió, mert úgy van mint régen, hogy a nő otthon ül és házimunkázik, hanem dolgozik, emberekkel kommunikál írásban és szóban és tényleg baromi kellemetlen, ha az ember nem tudja mi a másik keresztneve, így rögtön távolságtartó és zavart a kommunikáció kezdeményezése. Az én munkahelyemen is van néhány XYné, és mikor új voltam borzasztó kellemetlen volt kérdezgetnem mindenkitől, hogy mi is a keresztneve, ami igazából hivatalosan Lászlóné meg Zoltánné, legalábbis gondolom ezt kell beírni a keresztnév rovatba, mikor kitölt egy adatlapot az ember. Egyébként vedd fel úgy, ahogyan neked tetszik, te viseled, csak másoknak kellemetlen néha.
2013. ápr. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 Tubarózsa ***** válasza:
61%

Szia!


Úgy vedd fel a leendő férjed nevét, ahogy neked/nektek jól esik. :)

Nekem hosszú nevem lett. : Kovács Ferencné Tóth Barbara

(kitált név, de pont ilyen hosszú az enyém is.) bár inkább csak ugy használom, h Kovács Ferencné és utána közlöm a keresztnevem is. néha mondom ugy h Kovácsné Barbara. A másik opció a Kovácsné Tóth Barbara lett volna, de a mi nevünkkel ez nekem nagyon nem tetszett, v simán csak Kovács Ferencné, de már anyósómat is igy hivják ezért nem akartam.

A nevét mindenképp felakartam venni, nekem se a kötöjeles nem tetszik, se ha csak vez.nevet vettem volna fel....

üdv 22N

2013. ápr. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
77%
Anyukádhoz nem ragaszkodsz? Az ő neve hol van?
2013. ápr. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
51%
Akkor legyél Nagy Jánosné Balogh Mónika...
2013. ápr. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!