Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nem fura manapság, az ilyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem fura manapság, az ilyen férjezett név?

Figyelt kérdés
Azon morfondírozom, hogy a leendő férjem vezeték és keresztnevét is felvegyem egy "né"-vel megtoldva. Pl. Kis Lászlóné lennék, ezen gondolkodom. Mert ez kifejezi, hogy mennyire ragaszkodom hozzá, és mennyire büszke vagyok rá, hogy az ő felesége vagyok. De akkor az eddigi nevem egészen elveszne. Arra is gondolok, hogy nem néznének rám furán, ha huszonévesen Kis Lászlóné vagyok, és nem Kisné Virág Flóra? Így megmaradna az is, hogy édesapám lánya vagyok, és mindenki tudná, mi a keresztnevem. Viszont akkor kevésbé tudom kifejezni a nevemmel azt a maximális ragaszkodást, amit érzek a vőlegényem iránt. Mi a véleményetek?
2013. ápr. 16. 19:41
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
64%

És ő mivel fejezi ki a ragaszkodását hozzád?


Ez a "Kovács Béláné" verzió nekem tulajdonviszonyt éreztet - "Kovács Béláé". Olyan az üzenete, hogy "nincs önálló akaratom, életem, teljes mértékben alávetem magam a férjem akaratának, mivel sajátom nincs". Tehát erős alá-fölérendelt viszonyt feltételez, semmiképp nem egy önálló, magabiztos nő benyomását kelti.

2013. ápr. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
55%
Nem hiszem, hogy ez a legjobb módja a ragaszkodásod kifejezésének...sőt! Totál elveszne a "személyiséged", nem lenne keresztneved... téged ez nem zavarna?!
2013. ápr. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
45%

Tényleg nem akarok senkit megbántani, de régen miért nem csináltak ebből akkora ügyet? Ma meg ha vki így veszi fel a férje nevét, már egy gyenge nőnek számít.

Értem én, hogy feminizmus, liberalizmus, de azért ennyire nem kéne szerintem.

2013. ápr. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
60%
Én férfin vagyok,de szerintem ragaszkodj saját nevedhez is,nekem úgy sokkal szimpatikusabb.
2013. ápr. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
97%
Ahogy neked jobban tetszik. Nekem a Kisné Virág Flóra szimpatikusabb, én is így vettem fel a nevem, de ha neked a Kis Lászlóné tetszik inkább, akkor vedd fel úgy. Te fogod viselni ezt a nevet és nem mások, azt számít, hogy te mit akarsz.
2013. ápr. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
56%
3# azért, mert régen választásuk sem volt. Ezt lehetett felvenni, slussz-pássz.
2013. ápr. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
74%
Az a bajom a Kis Lászlóné jellegű nevekkel, hogy hogyan szólítsam meg? Laci néni?
2013. ápr. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem annyira mindegy. Vedd fel úgy a nevét, ahogy akarod, de ne ezzel akard már kifejezni mennyire büszke vagy és ragaszkodsz. Ezt baromságnak tartom.

Én is ragaszkodom a páromhoz és nagyon szeretem őt mégse jutott eszembe, hogy majd pont az fogja ezt eldönteni, hogy hogyan viselem a nevemet.

2013. ápr. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
67%
Tudod azért, mert régen nem volt női egyenjogúság..
2013. ápr. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
38%
Párod mit mond egyébként?
2013. ápr. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!