Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » "A házassággal lesz teljes...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

"A házassággal lesz teljes egy család. " Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Egyre többször olvasom ezt érvként. Mintha a házasság egy ipari ragasztó lenne, ami örök életre összeláncolja az embereket.

Szerintem egyrészt önálló döntésen, érzelmi alapokon nyugszik egy kapcsolat házasságtól függetlenül (nem zárja ki, csak nem feltétele). Ha már "lánc", akkor egy közös gyerek szerintem sokkal nagyobb jelentőségű, mint az, hogy van-e papír róla.


A fentieket a nem vallásos nézetűek esetére értem, gondolom aki vallásos, ott templomi esküvőnek más a jelentősége spirituális szempontból.


2012. aug. 2. 10:12
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:

Hát, a polgári (az ezzel járó állami támogatásokat leszámítva) valóban csak egy "papír", "ragasztó" vagy valami ilyesmi, bármikor felbontható, amivel szintén csak az állam keres nagyon jól.

Én katolikus hívő vagyok, nekem az egyházi házasságkötés szentség, tehát ennél sokkal többet jelent, egy elválaszthatatlan szövetséget, amiben a férfi és a nő, akik bár különböznek, mégis egy test és egy lélek lesz Istenben. De ezt úgyis nehéz lenne elmagyarázni annak, aki nem hívő.

2012. aug. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
38%
Inkább az a szomorú, hogy úgy gondolod, ahhoz feltétlenül házasodni kell, hogy két ember leéljen egymás mellett egy életet és közösen oldják meg a problémákat.
2012. aug. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:

#31 Én tiszteletben tartom azt, hogy te vallásos vagy, de kérlek, ne írd azt hogy a polgári esküvő csak papír. Neked lehet, de akkor inkább úgy fogalmazd meg a véleményed hogy neked többet jelent az egyházi. Nem kell azért a mások hitét, életét leminősíteni, csak azért mert az nem egyezik a tiéddel.

Több embert ismerek akik az egyházi esküvő ellenére elváltak, és utólag érvénytelenítették azt, majd újraházasodtak, és ugyanabban a templomba, ugyanaz a pap adta őket össze, csak a férj lett más.

2012. aug. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:

33!

Akkor is az marad a véleményem, hogy csak papír, mert bármikor felbontható, sőt ma már a jogrend sem a házasságot védi, hanem a válást is nagyon leegyszerűsíti. Elég ha csak az egyik fél nagyon erősködik, és a bíróság máris szétválasztja őket.

Lehet, hogy más a katolikus házasságkötés ellenére sokan elválnak (én is ismerek nem egy ilyet), de az

1. nem is igazán hívő, sokan csak a hacacáré miatt mennek templomba

2. egyházjogilag meg akkor sem válik el, mert olyan nem létezik. Komoly kánonjogi per után van lehetőség arra, hogy kimondják, hogy a házasság létre sem jött, de ennek nagyon megalapozottnak kell lennie.

Amúgy azt sem mondtam soha, hogy az egyházi esküvő garancia a jó házassághoz, csak aki igazán hívő, az megbecsüli a házastársát.

2012. aug. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 A kérdező kommentje:

#30 - megtaláltam életem párját, de akkor sem érzem úgy, hogy még jobban életem párja attól, hogy összeházasodtunk. A kapcsolatunkat magával a kapcsolattal értékelem, azzal, hogy hogy érezzünk magunkat egymás társaságában, mennyire számíthatunk egymásra, hogy kezeljük a konfliktust.

Attól, hogy titulust váltottunk (férj/feleség), nem lesz erősebb a kapcsolat.


Ha van kapocs kettőnk között, az házasság nélkül is van. Nem vitatom, hogy sok embernek biztos más jelentéssel bír, számomra az visszatetsző, amikor ezt a nézetet próbálják másra is ráerőltetni.


A templomi részről nem tudok nyilatkozni, nem vagyunk vallásosak, szóba se került templomi esküvő. De gondolom annak sokat számít, aki hisz Istenben - és ezt tiszteletben is tartom.

Mivel én nem hiszek, csak díszletnek nem akartam "egy szép épületet kibérelni gyönyörű ólomüveg ablakokkal".

2012. aug. 2. 18:06
 36/39 A kérdező kommentje:

A "nem szakítunk, hanem válunk" részt pedig nem úgy értettem, hogy válni akarnék. Jelenleg elképzelhetetlennek tartom, hogy ne legyünk együtt, de vagyok annyira racionális, hogy nem jósolgatok bizonyosságot a saját vagy a férjem jellemét illetően a következő 30-40 évre.

Lehet, hogy pont én fogok egy hét múlva vagy 30 év múlva megkattanni és házisárkánnyá változni, akivel lehetetlen együttélni. Vagy ő. Ezt nagy felelőtlenség lenne előre megjósolni, még magamról se merek olyan kijelentést tenni, hogy én aztán soha nem változok meg, csakis jó irányba. Csak remélni tudom, hogy jó ember vagyok és leszek - 20 év múlva is.

2012. aug. 2. 18:08
 37/39 anonim ***** válasza:
én úgy gondolkodom, ahogy te kérdezô. ráadásul még hívô is vagyok, igaz református, nálunk az eskuvô nem szentség. és én ezt nagyon tisztelem a vallásomban. a lelkészunk is épp azt mondta hétvégén, h mitôl lenne szentség? emberek állnak ott, emberek kérnek áldást, tévedhetunk. persze itt az is kôzrejátszik, hogy a ref. templomi eskuvô áldás kérés a polgárira, semmi egyéb. plusz igen, a gyerekek teszik igazán családdá a családot az én gondolkodásmodom szerint is. amíg a párommal ketten voltunk, egy pár voltunk, a gyermekunkkel család lettunk. persze, hha vki nem akar gyereket, az az ô dôntése, attol még család ôk jogilag természetesen, csak az én szentimentális világomban teljesedik ki gyermekkel a család családdá. ez nem a papír, fogadalom, áldás... hatása. azzal a párom a férjemmé válik, én pedig a feleségévé. persze nem mindenki gondolkodik így és attol szép a világ, h 1 dolgot sokan máshogy látunk és ezt értelmesen meg is tudjuk vitatni. persze az is igaz, h a házassággal, eleinte vmi megmozdul az emberben, ad vmiféle pluszt, de szerintem ez késôbb teljesen természetessé válik. míg a gyermekemért minden nap hálát adok.
2012. aug. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:

a kérdésre a válaszom nem! a házassággal két ember között csak házaspárról beszélhetünk ahogy itt már írták.


mi is a férjemmel házasok vagyunk de még nem vagyunk család. akkor leszünk, ha már lesz gyerekünk.


házasság nélkül is lehet boldog családi életet élni, anya, apa, gyerekek, és házasságban is.


nekünk fontos volt hogy összeházasodjunk. az új nevem, karikagyűrű, és az összetartozás hivatalos formája...és hogy ne azt mondjam hogy ő a párom, hanem ő a férjem, s mikor a férjem a feleségeként mutat be .... nagyon jó érzéssel tölt el:)


ja és nem volt habos babos ruhám sem 100 fős lagzink, nem is akartunk, én nem szerettem volna ilyesmit és a férjem sem. kicsi 17fős polgári esküvőnk volt, és egy hangulatos ebéd. ennyi.


26/N

2012. szept. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:

A hazassag eskuvo egy gestus a masik es az ismerosok rokonok fele. Annak felvallalasa hogy igen egymashoz tartozunk most mar es ezt buszken unnepeljuk ezt akar zart korben akar vilagraszoloan kinek amire jut. A papir amit errol kapsz igen az csak egy papir.De az eskuvo emleke osszekot a varakozas a tervezes a keszulodes a ceremonia az lesz az a kapocs ami mint kozos kezdes orokre megmarad akkor is ha a hazaspar elvalik.

Na ez nincs meg egy eleltarsi kapcsolatban ami lehet jo szuper kivallo de mindig megvan benne az ideglenesseg ize. Nincs annal szebb es tisztabb es buszkebb mikor valaki be tudja mutatni a feleseget vagy ferjet egy tarsasagban.Az emberek modernek mondjak magukrol de megis valahol egy elettars az nem feleseg vagy ferj.

2012. szept. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!