Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » "A házassággal lesz teljes...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

"A házassággal lesz teljes egy család. " Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Egyre többször olvasom ezt érvként. Mintha a házasság egy ipari ragasztó lenne, ami örök életre összeláncolja az embereket.

Szerintem egyrészt önálló döntésen, érzelmi alapokon nyugszik egy kapcsolat házasságtól függetlenül (nem zárja ki, csak nem feltétele). Ha már "lánc", akkor egy közös gyerek szerintem sokkal nagyobb jelentőségű, mint az, hogy van-e papír róla.


A fentieket a nem vallásos nézetűek esetére értem, gondolom aki vallásos, ott templomi esküvőnek más a jelentősége spirituális szempontból.


2012. aug. 2. 10:12
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%
én is férjhez mentem, de nem ezért. Bár bennem is volt egy olyan, hogy csak férjemnek szülök, de nem ezért mentem hozzá. Nekem valahogy így teljes a kapcsolatunk, de a család nem azért család, mert férj és feleség az apuka és anyuka. A kapcsolatunk miatt volt fontos, nem a család fogalma miatt.
2012. aug. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
60%
Nem az a lényeg, hogy kapsz egy papírt. Én akkor is megházasodtam volna, ha egy fecni se jár érte. Ez egy olyan kötelék, ami - jól mondod - örök életre összeláncol egy párt. Számomra ez egy gesztus volt, amivel kifejeztem, hogy életem végéig a férjemmel szeretnék maradni, mivel ő számomra az igazi, nem kell tovább keresgélnem. Az én szememben akik nem házasok, azt az érzetet keltik, hogy most ez így oké, de nem 100%-ig biztos, hogy ő az igazi és még várnak, hátha találnak jobbat.
2012. aug. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
56%
Igazat adok neked a leírtak alapján. Mégis azt gondolom, hogy valóban a házassággal lesz teljes a CSALÁD. Nem fogom fel láncként. A szeretet ami összetart és nem a papír. De valamiért számomra az élettársi kapcsolat nem tekinthető családnak.
2012. aug. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
88%

Úgy nőttem fel, hogy anyám a feleség, és apám a férj. Nekem elkötelezettséget jelent, hogy nem csak párom van,hanem férjem. Sokkal jobban bízom a kapcsolat tartósságában, és ez nem egy papír, ez a tudatalattim...

Mert tudatosan én is tudom, hogy csak papír.

2012. aug. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:

Házasként mondom, hogy nem gondolom, hogy erősebb összetartó erő lenne. Akkor nem szakítunk, hanem válunk, ha úgy alakul.

Amikor összeházasodunk, mindenki kérdezte, hogy milyen házasnak lenni, én meg minden alkalommal bután néztem, hogy pont olyan, mint nem házasnak.

2012. aug. 2. 10:27
 6/39 anonim ***** válasza:
52%

Én veled értek egyet, kérdező, pedig az én szüleim is házasok.

Hány olyan családot látok, ahol csak egymás mellett élnek, de nem együtt! Teljesen függetlenül attól, hogy házasok-e a szülők vagy sem. (Sajnos még a tévében is látok erre rengeteg példát, sose szerettem például a Rém rendes családot vagy a Family guy-t, tipikus egymás mellett élő családtagokról szól.)

2012. aug. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
51%
Nekem is biztonság érzetet adna, ha tudom, hogy valaki engem akar egy egész életre és ezt a "Magyar állam előtt" meg is fogadja!
2012. aug. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
49%

"Házasként mondom, hogy nem gondolom, hogy erősebb összetartó erő lenne. Akkor nem szakítunk, hanem válunk, ha úgy alakul. "


Egyetértek. A körülöttem lévő párkapcsolatokon azt látom, hogy semmit sem jelent a papír, élettársak is élnek együtt több mint 10 éve boldogan, nevelik szépen a gyereket és házasok is marakodhatnak.

2012. aug. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
90%

A házasság nem kötelező. Ezzel a modern felfogású emberek tisztában vannak. Én most, 29 évesen jutottam el oda, hogy házasodni akarok. Eddig nem volt megfelelő személy. De a menyasszonyom olyan nő, akiről még álmomban sem gondoltam volna, hogy egyáltalán szóba áll velem. Számomra ő a tökéletes nő, igaz fiatalabb, mint az eddigi barátnőim(21 éves), de sokkal-sokkal érettebb, és tapasztaltabb. És a tapasztalatot nem szexuálisan értem. Lelkileg sokkal többet tapasztalt már, mint én. Tudtam, hogy őt akarom feleségnek és a gyerekem édesanyjának. Engem nem érdekel se a papír, se a templomi esküvő, csak az a tudat, hogy úgy mutathatom majd be valakinek életem szerelmét, hogy "igen, ez a nő a FELESÉGEM...", ez minden vágyam. Számomra ez egy fontos dolog. Nem vagyok sem vallásos, sem spirituális katyvaszokban otthon, de nekem fontos mind a polgári, mind a templomi esküvő. Szeretném a Mindenemet gyönyörű menyasszonyi ruhában látni. Nem tudom, hogy a házassággal lesz e teljes a család sokaknak, de az biztos, hogy sok ember élete kiteljesedik a házassággal. Én így gondolom. Lehet, hogy kicsit nyálasra sikerült a mondandóm, de azt hiszem leírtam, amit akartam. :)


29/F

2012. aug. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
92%
Én nem értek egyet ezzel a mondással, Sőt pont fordítva van. Szerintem a házassággal kezdődik a család. Attól, hogy két ember összeházasodott, még nem család, hanem házaspár. Akkor lesznek család, ha gyermekük is születik. De nekem a két ember plusz a gyermek akkor is család, ha a szülők nem kötöttek házasságot. Mi 47 éves házasok vagyunk, nekünk bejött. De sajnos ez nem általános. De szerintem nem kell ahhoz sem papír, sem egyházi áldás, hogy két ember békességben, egyetértésben és szeretettel éljen együtt és nevelje fel a gyermekeit. Ők egy család, még akkor is, ha nincs róla papír.
2012. aug. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!