Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Egy év után házasság, lagzi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy év után házasság, lagzi nélkül. Te mit szólnál hozzá, ha a családban ilyen történne?

Figyelt kérdés

Lassan egy éve vagyunk együtt a párommal, de gyakorlatilag az elejétől kezdve tudjuk, hogy együtt akarjuk leélni az életünket.

Legszívesebben besétálnánk a házasságkötőbe, és csendesen egybe kelnénk, azonban a családban ebből hatalmas botrány lenne!

Viccesen emlegettük a házasság témát, mindenki ezerrel fújta a magáét: Nincs mire, nincs ház, nincs autó, nincs vége az egyetemnek, nem rendeztük a tartozásainkat, és milyen fiatalok, meggondolatlanok vagyunk.

Ami így igaz is, de ha itt toporgunk, soha nem is fogunk egyről a kettőre jutni, a terveinket ettől a ponttól, ahol állunk, csak közösen tudjuk megvalósítani.

A párom külföldön dolgozik, szeptemberben én is készülök utána menni. Szeretnénk, ha addigra összeházasodhatnánk, szépen, csendesen, és úgy indulnánk útnak közösen. Nem mellesleg az adózási rendszer szerint házasként magasabb lenne a fizetésünk.

A család ki van akadva, a fent említett okok miatt főleg, na meg, hogy nem akarunk lagzit, mert mekkora szégyenbe hoznánk a családot (ez az én családtagjaim heppje amúgy), nem hívnánk vissza xy-t a lagzira, és mi lesz, ha elfordulnának tőlünk, mert ez a szokás blablabla.

Megmondom őszintén, utálom még a saját szülinapi bulijaimat is, hátha még 100 ember előtt kéne jópofiznom egész nap. Szépen, csendben, nyugodtan szeretnénk, nem lehet nekünk dönteni?

Mit tennétek ilyen helyzetben, meghajolnátok a család előtt, vagy vállalnátok az esetleges sértődéseket?



2012. máj. 26. 16:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
72%

Én Veled értek egyet.

Mi is párommal a kezdetektől fogva tudjuk hogy együtt akarjuk leélni az életünket, de minket is ugyanezzel piszkálgatnak, hogy mire föl?

Nincs rendes anyagi háttér (együtt lakunk, de a szülimnél), párom nemrégiben diplomázott le, még nincs egy éve hogy elkezdett dolgozni, én meg még egyetemen tanulok.

Én ugyan nem akarok kifejezetten csendesen házasodni (csak nagyonszűk családi kör), de egyelőre erre sincs lehetőség sajnos.

Én a helyedben vállalnám a háborgást, hiszen a Ti életetek, Nektek kell döntenetek erről.

Ha Nektek nem olyan fontos, akkor senkinek sincs joga beleszólni, Ti hogy akarjátok.

Én így gondolom.

Ha párommal már meglennének a lehetőségek, összeházasodtunk volna, akárki akármit mond.

A másik meg kit érdekel? Ha igazán fontosak vagytok egymásnak a családban, nem ezen múlik majd az otthoni béke és szeretet :)

21/L

2012. máj. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
68%

nekem erről az a véleményem, hogy ahhoz,hogy együtt legyetek,nem kell házasság, az csak egy papír, egy jogi kötelék... attól a kapcsolat érzelmileg jottányival nem lesz erősebb


de ha meg akartok házasodni,és a rokonok ilyen faksznisak, akkor én elvonulnék a világ elől és egy kis vidéki faluban,ahol normális a pap megesküdnék.


a rokonságnak meg majd leesik,amikor meglátják a gyürüt a kezeteken...akkor meg mondjátok, hogy szükkörü volt, nem akartátok nagydobra verni...mert hülyeségnek tartjátok erre szórni a pénzt(ha ugyanis nagydobra veritek,akkor a fél várost, falut meg kell hívni,a másik fele a falunak meg besértődik vérig, ezért inkább úgy gondoltátok, hogy senkit.Pont.Két-három hétig háborognak, akár 2-3 hónapig is, oszt jóccakát.Jónapot. El van felejtve az egész.

2012. máj. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
65%
Ha minden a terv szerint megy, akkor mi fél év hivatalos együtt járás után fogunk összeházasodni (igaz, már jóval több ideje voltunk legjobb barátok), huszonévesen (én 21, ő 23), egyetem mellett, két tanúval :D Magatoknak feleljetek meg, ne a rokonoknak! Ha ti így érzitek megfelelőnek, hát rajta :)
2012. máj. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
81%
Barátnőmék hasonló helyzetben vannak. 1 éve jöttek össze, terhes lett (tervezték), polgári esküvő lesz ők + a két tanú + egy fotós (barát). Az egyik fél szülei lagzit és templomi esküvőt erőltetnek, ezért az majd máskor külön lesz megtartva az ő kedvükért... És így talán nem lesz sértődés. Csináljátok úgy, hogy nektek legyen jó! Ne másoknak akarjatok megfelelni!
2012. máj. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
76%

A helyetekben én magasról tojnék mindenki véleményére. Házasodjatok úgy, ahogy szeretnétek, ezen semmi sem fog múlni a jövőben.

Legyetek boldogok :)

2012. máj. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
86%
Ha ti nem akartok lakodalmat, akkor ne tartsatok, megsértődni meg úgyis fognak. Ha szűk körű akkor azért, ha nagy lagzi akkor meg ott találnak kifogást (nem ízlik az étel, nem tetszik a zene, miért nincs ez, miért van az). Nekem olyan esküvőm lesz a nyáron, ahol csak a szüleink és a testvéreink lesznek. Sokan megsértődtek, mert nem hívjuk meg/vissza őket. Van aki hozzám sem szól mióta tudja, persze úgy, hogy kb 1 éve nem találkoztunk...szóval úgy csináljatok mindent, ahogy nektek jó, ahogy ti boldogok vagytok.
2012. máj. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
91%
Maximálisan egyetértek veled, nekünk sem volt lagzink, csak egy nagyon szűk körű ebéd (szülők, testvérek, nagyszülők, a tanúk is közülük kerültek ki). És képzeld, lagzi nélkül is már a 48. évünket tapossuk együtt. De tudod mit, aki ragaszkodik a lagzihoz, az fizesse ki a lagzit és a miatta felmerülő összes pluszköltséget (de természetesen előtte perkálja le azt is, amit eredetileg nektek szánt). És akkor majd elmondhatja: "így mulat egy magyar úr" (vagy úrasszony? mert ezen mindig a rokonság tőtagjai szoktak kiakadni.)
2012. máj. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
84%

Nekünk is ilyen volt. EGyik reggel jött az ötlet, hogy házasodjunk össze, megkávéztunk, bementünk időpontot kérni meg tájékozódni. Én is utálom a nagy felhajtást, ezért szóba se jöhetett nagy lagzi, illetve én a pénzt is sajnáltam rá.


Szüleimnek szóltunk, mert apám évek óta rá volt izgulva, hogy a pici lánya ha majd férjhez megy... oltári botrány lett volna, ha titokban csináljuk. Végül annyit módosítottunk, hogy a szűk család jöhetett (szüleim, férjem szülei, nővére, nővér családja, nagymama, ennyi). Mondtam, hogy itt a vége, unokatestvéreket és egyebet nem hívunk meg, mert akkor nincs megállás. Velük beszéltem, elmondtam, hogy mi a szitu, nem ellenük van, csak szűk családnál húztunk határt. Megértették, sok boldogságot kívántak, kaptam tőlük egy-két jelképes, vicces ajándékot (vicces könyvecskék a házasságról, ostor, stb :)).

A két legjobb barátomat még bele tudta suvasztani a meghívottak közé, mert az egyik a tanúm lett, a másik meg a tanú tolmácsa, mert ő külföldi volt és nem beszélt magyarul.

15 perc volt az esküvő, utána össznépi kajálás egy étteremben (ezt a szülők állták, mert ragaszkodtak hozzá, bár mi is simán ki tudtuk volna fizetni).


Anyósom részéről volt némi próbálkozás, de elvicelődtem és megunta a noszogatást :)

Illetve apám erősködött, hogy nagy lagzi, de a "mi napunk, hadd legyen úgy, ahogy MI jól érezzük magunkat" érv előtt meghajolt. Cserébe megkértem, hogy mondjon köszöntőt az étteremben (30 évig dolgozott olyan munkakörben, ahol nagyközönségnek kellett beszédeket tartania, úgyhogy volt gyakorlata :)), aminek nagyon örült.


A tanúm hazájába mentünk nászútra, ott az ő családja "trükközött" velünk, mert megkértük őket, hogy foglaljanak szállást, de elsumákolták és kész tények elé lettünk állítva: náluk fogunk lakni, amíg ott vagyunk. Szabit vettek ki, körbevittek az országban, felejthetetlen élmény volt, főleg, hogy a családdal élhettünk két hétig. Azóta is jó visszagondolni rá.


Tágabb család nem szólt semmit, sokan felhívtak gratulálni, főleg a rokonság (egy részük 150 fős faluban él), nem volt neheztelés. Pedig sokuk esküvőjén ott voltunk, de teljes mértékben megértették a szitut, senki nem problémázott.


Ja, az étterembe a kutyám is bejöhetett, apám elintézte, hogy teljes legyen a család :) A házasságkötő terembe nem mertük bevinni, mert nem engedték, illetve ha nagyon megilletődik idegen helyen, néha aknásítja a szőnyeget...

2012. máj. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
78%
Bocs a gépelési hibák miatt, kicsit kapkodtam.
2012. máj. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Igen, igaz, az anyai nagyszüleim "sznob" problémái a fent említettek. Habos ruha, nagy lagzi, de az se most, majd öt-tíz év múlva! Meg persze úgy, hogy addigra legyen meg a saját lakásom nőként, ne függjek senkitől, gyereket is max harminc felett vállaljak. Ez mind-mind kifogás... Tudom, hogy azt várták, egy dúsgazdag pasi mellett kötök ki, és majd milyen könnyű életem lesz (volt róla szó rég). Hozzátenném úgy, hogy a mi családunk sem gazdag...

Én nem akarok arcoskodni, nem akarok csak azért még adósságokat a nyakamra aggatni, hogy mutassak valamit a külvilágnak.

Azt pedig, hogy mi lesz, ha elválunk, sem egy, sem öt év múlva nem tudom előre, ilyen alapon soha nem kéne férjhez menjek. Tulajdonképpen ugye korainak is tartják, mert még "gyerek" vagyok. 24 éves lány egyébként...

2012. máj. 26. 16:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!