Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Akiknek nem egy napon volt a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akiknek nem egy napon volt a polgári és a templomi esküvőjük, melyik napot ünneplitek házassági évfordulóként?

Figyelt kérdés
És miért döntöttetek úgy, vagy miért alakult úgy, hogy nem egy napon tartottátok a kettőt?

2012. máj. 23. 07:17
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Ez engem is érdekelne, mert nekünk pl messze van a 2 időpont egymástól. A polgári most volt, a lagzi meg augusztusban lesz, egy áll polgárival. Az a baj, hogy mi a lagzit direkt erre a napra akartuk, mert ez megismerkedésünk dátuma. Nem döntöttem még, hogy melyik dátumot válasszuk.
2012. máj. 23. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
84%

Az elsőnek írom, hogy szerintem a megismerkedés dátumát.

Bár ez a te döntésed, csak javasoltam.

2012. máj. 23. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk reformátusoknál nem sok vita lehet, a lelkész nem esket, csak megáldja a polgári frigyet. Ezért nem is lehet korábban a templomi szertartás. Nekünk egy napon volt, de ha külön lett volna, akkor is a polgári napját neveznénk évfordulónak. Amúgy minden nap ünnep!


Vannak katolikus ismerőseim, akiknek nem egy napon volt a kettő, volt akinek a templomi volt előbb, volt akinek a polgári. Mindannyian a korábbit ünneplik!


Akik azonban mélyen vallásosak, azoknak a polgári esküvő csak szükséges formaság, ők valószínű, hogy a templomi évfordulóját számolják.

2012. máj. 23. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Ja bocsi, nálunk kicsit más a helyzet, mert nem lesz templomi. De mondjuk nekünk a lagzi fontosabb, mint a polgári volt (az csak 2 tanús volt, de mégiscsak arról van a papír...)
2012. máj. 23. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
tesómék a templomit ünneplik, ami vmi csoda folytán egybeesik a mi esküvőnk napjával :) milyen kicsi a világ... nekik 1 héttel korábban volt a polgári, mert Pécsett laknak, ott voltak a barátok, stb. nem akartak mmindenkit iderángatni, de a polgári itt, a szülővárosában volt. logikát ne keressetek :))))
2012. máj. 23. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

mi a templomit, mert az volt nyilvános, azt tartottuk fontosabbnak.


mert a polgárit csak kötelező rituálénak tekintettük, ide csak a szülőket hívtuk. ennek ellenére mindenki (mi is) nagyon meg volt ott is hatva

2012. máj. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
84%
milyen az az "ál" polgári?
2012. máj. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Mi a polgári esküvőnk napját, az egyházit idén tartjuk vmkor.
2012. máj. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk csak idén lesz, templomi szombat lesz, a polgári előtte csütörtökön. A templomi lesz az igazi évforduló (vallásos vagyok), a polgári csak szükséges aláírás (2 tanús verzió). Azért alakult így, mert a polgári csak hivatali időben ingyenes, és ezért nem akartunk pluszba fizetni még azért is.
2012. máj. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem találtam rá hirtelen jó kifejezést. Szóval azt jelenti, hogy a lagzi napján is lesz egy polgári szertartás, csak nem lesz igazi, eljátszott dolog. Erről tudnak páran, de a többség nem. Tehát ők úgy fogják tudni, hogy az az igazi polgári esküvő.
2012. máj. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!