Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Segítsen aki tud érdemleges...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Segítsen aki tud érdemleges választ adni! Párom rég elvált volt templomi esküvője. Én is szeretném ha fogadalmunkat megtehetnénk a templomban is. Lehetséges ez? Az írjon aki tud erről valamit.

Figyelt kérdés
Állítólag van valami kompromisszum most az "ökomenikus, egyesülés miatt. Ezt biztos nem jól írtam, de aki bent volt vagy van ebben a helyzetben, az érti.

2012. jan. 28. 09:03
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
71%
Szia. El lehet válni egyházilag is. Párom is megtette, megcsalták öt éz ezért lett vége a házasságnak. Beadtuk a papít kb másfél év múlva lett vége. Semmissé tették a házasságukat. 10ezer Ftba került, ez volt az egyházi bíróság díja. Sk sikert hoźá, mi júniusba házasodunk :)
2012. jan. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Nem azt mondtam hogy hazudjanak, csak azt hogy lehet IGAZ ok, ami miatt a házasságot fel lehetne bontani, utána kell nézni...
2012. jan. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősöm háromszor ment férjhez, mindhárom esküvőt katolikus templomban tartották (ugyanannál a papnál).
2012. jan. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
19%

9.42-es válaszolónak üzenném:


Én vagyok akinek azt írtad butaságokat ír. Kikérem magamnak hogy gyakorlatilag hülyének állíts olyan dologban amit érzésem szerint én jobban tudok mint te, hisz a saját bőrömön tapasztaltam.

De csak hogy értsd:

Hívő ember vagyok, templomba járok rendszeresen, főleg mióta a lányom iskolás lett és az elsőáldozásra készítették fel soha egyetlen vasárnapi misét ki nem hagytunk volna, és azóta sem. Én az a szülő vagyok akire bármikor számíthatnak a tanárok, a hittantanárok,az iskola stb. ha segíteni kell bármiben.

Még bevállaltam azt is hogy megyek az elsőáldozási ruhákat vasalni! Ezt a több mint 100 gyerekből, 5 szülő végezte el! A kispapunkkal nagyon jó a kapcsolatom, vitte a gyerekeket szeptember elején wellnesfürdőbe én is mentem velük segíteni neki annyi gyerek körül. Szóval ennyit arról hogy szerinted haragban lehetnék az egyházról...


Elsőáldozás előtt hittanórán külön megkérték a lányomat hogy adjon át nekem egy szöveget amit majd fel kell olvasnom a templomban a tömeg előtt. Nem vagyok az a nagy szónok, de nem mondtam nemet.

Elsőáldozás előtti főpróbán ott volt az összes szülő és gyerek a templomban. A pap a végén elmondta mikor menjenek a szülők gyónni hogy elkerüljük a tumultust. És ekkor hangzott el az a bizonyos mondat amire felkaptam a fejem és megmondom őszintén szíven ütött: "Az elváltak, és akik 2. házasságban élnek, és azok házastársai- élettársai nem gyónhatnak. Megértésüket köszönjük."

Hirtelen köpni nyelni nem, tudtam csak kérdezgettem a mellettem ülőktől hogy ez komoly? jól hallottam? Ezek szerint az élettársam sem gyónhatna mert miattam ki van rekesztve az egyházból?


És igen! Így van! A lányom osztálytársának az anyukája jött oda hozzám kint a templomudvarban mert látta mennyire feldúlt voltam, és ő mondta hogy ebbe törődjek bele, ő sem gyónhat soha mert a férje már egyszer elvált, ismerte őket a pap és amikor gyónni akart kedvesen de kitessékelte a gyóntatófülkéből... Na ehhez mit szólsz?


Ja igen, és még annyi: amit említettem az elején hogy a hittantanár küldött nekem egy szöveget amit fel kellett volna olvasnom...

AZ ominózus "nem gyónhatnak az elváltak" szöveg után próbaolvasásra ki kellett volna állnom, de előtte megkérdeztem a hittantanárt hogy ha elváltként nem gyónhatok akkor olvasni olvashatok? Erre megrémült mintha én lennék maga az ördög, annyit kérdezett: "Elváltál? Miért váltál el?" Jaj akkor most keresnem kell mást!" És ezzel a lendülettel el is vette a kezemből a cetlit...

Na ehhez mit fűznél hozzá? Azt hogy az én butaságom????


Ezek után azt sem tudtam hogy magyarázzam meg a lányomnak hogy én miért nem tarthatok a többi szülővel a gyónáson? és miért nem én olvasom fel a szöveget?

Az meg hogy miért váltam el, szerintem senkire nem tartozik! De ettől nem hiszem hogy kirekesztettnek kellene lennem. Úgy is éreztem magam megmondom őszintén.

És igen, nem tudhatták rólam hogy elvált vagyok, hisz nem járok a homlokomra ragasztott "ELVÁLT" cetlivel. Kinek mi köze hozzá? Örülhetnének hogy ennek ellenére még mindig vallásosan nevelem a gyerekem.



Kérdező, ne haragudj az offért de felháborít ha valaki tudatlanul "hülyéz" le és állítja hogy butaság amit írok... Muszáj volt ezt leírnom.

2012. jan. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon komoly oknak kell lenni tehát normál ember csak hazudni tud valamit.tényleg sok itt az olyan akinel lövése sincs az egyhazjogról de ki akar oktatni.hogy ó nem irta hogy hazudni kell. Én ezt tanultam. Akkor nyilvánittathatod semmisse a házasságod ha azt mondod nem háltátok el, skrizofén v. Egyéb sulyos elmebeteg egyikötök és nem biztos hogy beszámitható volt akkor a tudata,kényszerített valaki a házasságra. A
2012. jan. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Helló! Az én férjem is elvált volt, mi református egyháznál tettünk esküt, ott engedélyezték.
2012. jan. 29. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Ha katolikus templomban volt esküvője, most lehet pl reformátusban. Ez biztos.
2012. jan. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Sötétség. A Bűnöket Isten bocsátja meg.


1 János 1:9

Ha megvalljuk bûneinket, hû és igaz, hogy megbocsássa bûneinket és megtisztítson minket minden hamisságtól.


Gyónni meg nem "papnak" kell, hanem egymásnak, azaz egy másik kereszténynek.


Jakab 5:16:

Valljátok meg bûneiteket egymásnak és imádkozzatok egymásért, hogy meggyógyuljatok: mert igen hasznos az igaznak buzgóságos könyörgése.

2012. jan. 30. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Az egész attól függ, hogy milyen felekezetű volt az első házassága. Ha katolikus, akkor nem nősülhet újra templomban, csak akkor, ha egyházjogilag kimondták, hogy nem jött létre az az első házasság. Protestáns felekezeteknél lehet válni, és újra megházasodni.

Az "ökumenikus egyesülés" szerintem a vegyesházasságot takarja, mikor az egyik fél protestáns, a másik katolikus, és közösen áldást ad rájuk a protestáns lelkész és a katolikus pap is.

2012. jan. 31. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Bocsánat ez nagyon off,de szeretném érteni...templomi esküvőt hogy tartják nyilván? Honnan tudják,hogy mittudomén Kis Mariska már házasodott templomban?
2012. dec. 31. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!