Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Segítsen aki tud érdemleges...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Segítsen aki tud érdemleges választ adni! Párom rég elvált volt templomi esküvője. Én is szeretném ha fogadalmunkat megtehetnénk a templomban is. Lehetséges ez? Az írjon aki tud erről valamit.

Figyelt kérdés
Állítólag van valami kompromisszum most az "ökomenikus, egyesülés miatt. Ezt biztos nem jól írtam, de aki bent volt vagy van ebben a helyzetben, az érti.

2012. jan. 28. 09:03
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
61%
Nem lehetséges
2012. jan. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
93%

Ha a párod katolikus egyház szerint házasodott templomban anno, akkor semmi esélyetek az újabb templomi esküvőre.


Tudom... én is elváltam és szeretnék újra férjhez menni, de az egyház ugyebár nem engedélyezi a templomi esküvőt. Egy esetben lehetne, ha érvényteleníttetem a templomi esküvőnket, pápai engedéllyel. Ez mindenféle hercehurca, az illetékes püspöki hivatal meghallgatna engem is, exem is, gyakorlatilag mint egy bíróság hogy miért akarjuk és mik az okaink... felteszem itt csak olyan ok lehet hogy pl. nem háltuk el a házasságot stb.

Évek telnének el mire érvényteleníttetnék, ha egyáltalán sikerülne.

Mert bár én vallásos vagyok, de tudom ez az egyház mennyire fafejű nézeteket vall.

Én pl. elváltként nem is gyónhatok, gyakorlatilag úgy érzem magam mintha kitaszított lennék, csoda hogy a templomba be engednek lépni...

2012. jan. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
76%
Lehetséges, de elég hosszadalmas és bonyolult eljárás.Egyik rokonom újraházasodott templomban, de valamilyen pápai engedély kellett hozzá, (talán a váláshoz), és alapos indok, kérdezd meg a lakóhelyed szerinti templomban, hogy mi a menete, mintha most már elég lenne püspöki engedély is.
2012. jan. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Nem, de lehetne rá okot találni.pl. kényszerítették stb.
2012. jan. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
De hazudni meg mi értelme? Akkor szintén nem lesz érvényes a házasság
2012. jan. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. állítólag van most valamilyen lehetőség,hogy a Református vagy Evangélikus megoldást nyújt erre a kérdésre erről nem hallott valaki??
2012. jan. 28. 09:35
 7/21 anonim ***** válasza:
54%
az evangélikus simán megy- menjetek oda
2012. jan. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
22%

Ahogy már előttem írták, katolikusoknál pápai engedély kell hozzá. Egy ismerős megkapta.


A keresztény házasok a Biblia szerint csak akkor válhatnak el jogosan, ha valamelyik fél megcsalja a másikat, ez ugyanis házasságtörés. Ekkor, a Biblia szerint az a fél, AKIT megcsaltak elválhat, és újraházasodhat. Ez azonban nem kötelező. Jobb, ha megbocsátanak egymásnak, és inkább a házasság megmentésén dolgoznak.

2012. jan. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
29%

#2-esnek üzenem, ehhez képest külön lelkigondozást tartantak a kat. templomokban több helyen az egyedülállóknak és elváltaknak.

Ha nem vagy ellenséges a kat. egyházzal, megtalálod ezeket, és nem mondasz butaságokat.(pl. "nem gyónhatsz" ilyet)

2012. jan. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
A reformátusoknál semmi akadálya nincs. A férjem is elvált anno, nekik is volt templomi esküvő, s nekünk is volt. Szóval ott semmi herce-hurca nincs.
2012. jan. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!