Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha most ősszel, jövőhét...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha most ősszel, jövőhét szombaton szeretnénk esküvőn kinti képeket készíteni, akkor milyen képek készülnének?

Figyelt kérdés

Párom mondta, hogy számoljunk azzal, hogy nem lesz szép zöld a háttérben a táj, s sok falevél lesz a fűvőn. S nem lesz olyan szép, mint nyáron.

A műtermiben gondolkozunk még. Csak nem tudjuk melyikkel járnánk jobban. Ha műtermit csináltatunk, kinti így is úgy is lesz, mert testvérek fotóznának, de ők elég rossz minőségű képeket szoktak csinálni, vagy be remek a kezük vagy több a táj, mint mi, s én kintit mindenképp szeretnék. Ez nekem nem gond, csak párom mindig szóvá teszi, hogy milyen rossz képeket készítenek s tart tőle, hogy nem fog jól sikerülni. Viszont én arra gondoltam, ha van műtermi, az tuti jól sikerül, s nem kell számítani arra, hogy rossz lesz az idő. S kapkodni kell. Ha kinti fotózást választunk, akkor nem lesz műtermi. A műtermi árban 20ezer s benne van 24 kép, 12 beállítással, s a 12 beállításból 2 kép készül.

A kinti kép 25 ezer s 20 db kép 20 darab beállítással készül.

Kérdés, hogy milyen a táj? Műteremmel jobban járnánk? Megkockáztatva ha összejönne a kinti fotózás, nem biztos, hogy profi képek készülnének?


2010. okt. 7. 13:46
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:

Ez nem a legjobb kép, de ez szemléltet leginkább. Ez már a teljesen szétázott állapot, láthatod a hajunkon is. A ruhámnak semmi baja! :) Pedig bemásztunk egy bokorhoz is! :)


[link]

2010. okt. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:

14:31 vagyok

Utólag olvastam a körülményeiteket, igy nyilván más a helyzet, értem hogy nincs rá sok pénz és idő.

Viszont a fotós lehúzásnak tűnik, 12 képért nagyon sok a 20 ezer és hogy az anyagotokért még fizetnetek is kell ha akarjátok digitálisan az is durva, a mi fotósunk azt mondja hogy a képeket nekünk és nem magának késziti, igy természetes, hogy odaadja, ez nem kerül +8 vagy akárhány ezer forintba.

Szerintem októberben nincs nagy esküvői nyüzsi, a helyedben azért tennék még egy próbát hogy más fotós a szertartást és a beállitott képeket mennyiért vállalná, és keresnék olyat ahol nincs mennyiségi kikötés. Mert 12db kép x 2 tényleg nem sok... :( Persze nem tudom mennyi időd van ezzel foglalkozni, nekem a 3 legfontosabb dologban az esküvőmön benne van a fotós, ezért ebben nem ismernék könyörületet. :)

A szabad teret pedig nagyon nagyon ajánlom, döntsetek akár aznap az időjárás függvényében ha van rá mód. Az őszi képek nagyon szépek, az avar is az, nem a koszos járdán félresöpörtre kell gondolni, hanem a füvön 1000 szinben pompázóra... vagy menjetek fel pl a várba, az ottani épületek, helyszinek ősszel is jól fognak mutatni! Itt a gyk-n is rengeteg jó helyszin ötlet szerepelt már, olvasgass.

Sok sikert!

2010. okt. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 A kérdező kommentje:
A 14:45-ös válaszolónak. Mennyire gondoltad komolyan ezt az ingyen fotózást? Az esküvőm 16-án 12:30kor kezdődik Újpesten a polgármesteri hivatalban. Kb. 10-15 perc az egész. Aztán a párommal úgy beszéltük, fél kettőkor mennénk fotóshoz s vagy szabadtéri vagy műtermi. S azt követően akartunk kimenni a Margit szigetre a húgaimmal, akik készítenének rólunk képet. Kivéve ha a szabadtérit válasszuk, mert akkor a fotós készítene rólunk, s mi maradnánk még ott pár saját készítésű erejéig. Ha ez így neked megfelel, akkor a húgaimmal s barátjukkal mindenképp a fotós után mennénk. Csak nem tudok pontos időpontot mondani, hogy meddig is tarthat a fényképésszel a fotózás.
2010. okt. 7. 16:21
 24/41 A kérdező kommentje:

Utolsó. Persze van rá mód, hogy utólag döntsünk, csak bennünk van egy kis félsz, mi lesz, ha időközben elkezd esni Mi ilyen téren nagyon szerencsétlenek vagyunk. Pl. egyszer mentünk több napra nyaralni együtt. Jó idő volt, mire oda értünk szakadt s szakadó esőben pár nap múlva hazajöttünk. Épphogy hazaértünk elállt az eső. De ez ha külön vagyunk, akkor is ez a helyzet. Mindketten vízöntők vagyunk, lehet ez is benne van a pakliban. A pocaklakóm is vízöntő lesz.

Egy másik válaszoló képét láttam. Hát így meg nem szeretnék járni. A kép az jó lett, de engem zavarna az esernyő a képeken, s elázott se szeretnék lenni.

2010. okt. 7. 16:26
 25/41 A kérdező kommentje:

Persze kezdek hajlani a szabadtéri felé, de ezt még este, mikor hazajön a párom együtt döntenénk el. Persze várom a véleményeket, ötleteket. Elvégre is ezért tettem fel a kérdést, hogy könnyebb legyen döntenünk, s párom tanácsolta, hogy kérdezzem ki mások véleményét, s utána döntenénk.

Más fényképész meg jó lenne, így ahogyan másokat hallok, de egy hét alatt nem igazán jönne ki az időből. Ezeket pl azért választottuk, mert láttuk a képeiket, s eleinte csak a szertartásra kellett, de aztán belegondoltunk, ha nem lesz nagy esküvő, s későn jött az ötlete a páromnak is, hogy menyasszonyi ruhám legyen, így vetődött fel az ötlet, hogy akkor legyen fotózás, emléknek, s ha jól sikerülne, akkor elhagyjuk a nagy esküvőt. Ahogy közeledik az esküvő már a nagyot felesleges pénzkidobásnak gondolom. Ja, októberben sok esküvő lesz. Itt Újpesten egész napra be vannak táblázva a hivatalban. Már augusztusban választási lehetőségünk se volt a dátumot illetően. S mikor a menya ruhát is lefoglalóztam, mondta a nő, hogy okt 16-ra 4 menyasszony (kismamák) foglalták le nála a ruhákat.

2010. okt. 7. 16:32
 26/41 anonim ***** válasza:
Én raktam fel a képet. Te tudod. :) Nekünk 800 retusált (!) (bizonyos mértékig) képet 35.000-ért csinálta szegedi fotós!
2010. okt. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:

Szerintem így is szép képek készülhetnek. Ha nem valami olyan háttér lesz, ahol már száradnak a növények, vagy inkább már rohadnak, szerintem igen jó képek lehetnek. Hiszen most, hogy ősz van, tarka a természet. És szerintem egy őszi színekkel tarkított háttér szép lehet.

De ti tudjátok, ez csak egy ötlet. Sok boldogságot!

2010. okt. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 A kérdező kommentje:

A 800 retusált kép nagyon megérte. Sajna én nemrég lakom Pesten, s akit kiválasztottunk fotóst a nagy esküvőnkre, ami jövőre lett volna, az 3 az 1-ben szolgáltatás, s 190 ezerből lett volna a fotós videós s kamerás, csak így hogy polgárink lesz, az már nem érte volna meg. Főleg, hogy nagyon szeretnénk, ha úgy alakulnának a dolgok, ahogy szeretnénk, mert akkor idővel lenne egy nagy esküvőnk is, kb 40 fővel, nemcsak 7-el, s templomival.

Én is soknak tartom az árat, de tegnap tudtam meg, voltunk a hivatalban a szervezőnél, s mondta, h a fotós, akivel beszéltünk valószínű diák volt, s félre tájékoztatott minket, nem előtte való nap kell bejelentkezni, hanem 2 héttel előtte. Szóval annyi időnk nincs, hogy keressünk újat s válogassunk. De azért köszönöm a segítséget. Aki azt írta, h 70 ezerből kijött minden. S sok kép készült, valószínű neki nagyobb esküvője volt. S nekünk nem lenne 70 ezrünk úgy h templomban nem leszünk, s otthon nem akarunk képeket készíteni, mert a mi szobánk kicsi, apósé nagy, de csúnya, de étteremre meg nem akartam költeni, így házban nem készítünk képeket. Nekünk amúgy csak pár képre van szükségünk, ha nem jönne össze a nagy, akkor legyen valami emlék. Mert nem vagyunk hívei a csak polgári esküvőnek, de a körülmények miatt ezt engedhetjük meg magunknak. Itt pesten sajna meg nem tudok olyat, hogy 35ezerért retusált képeket adjon. S ezt a referenciát láttam

2010. okt. 7. 19:02
 29/41 anonim ***** válasza:

Teljesen komolyan gondoltam az ingyen fotózást. Nyilván tisztába kell lennetek azzal, hogy csak hobbifotós vagyok (és persze, előhivni nektek kellene), viszont, mint emlitettem, nagyon szeretek menyasszonyt (főleg) és vőlegényt fotózni. Ilyenkor kivirulnak és olyan szép képeket lehet elkapni...

Nos, én reggel 9-től este 17-ig iskolában vagyok. A közelben viszont van egy park, Gesztenyés Kert a neve, kb 20 perc-félóra kocsival (ha tudtok szerezni) az Újpesti önkormányzattól. Ha meg tudjátok oldani és nektek igy megfelel, akkor nagyon szivesen lefényképeznélek titeket.

A választott fotósotok rendkivül drágán dolgozik véleményem szerint...

2010. okt. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 A kérdező kommentje:
Ja, s kinti képek lennének így is úgy is. Mert család készít. Ugyan úgy kimegyünk a Margit szigetre, csak nem profi fotós által lesznek készítve a képek. Mi arra gondoltunk, ha esik így nem lesz kapkodás, h be a műterembe, s útközben el is áztunk. Így a műtermi biztos, a kinti meg húgaimra s párjukra van bízva. Náluk végül is annyi a gond, hogy rajtunk kívül a táj is elég nagymértékben bent lesz a képben, s nem lesz meg az az egyenlő távolság a talaj s az ég között, mint ahogy a párom szeretné. Ha esetleg van valakinek holnapig valamilyen ötlete, vagy tud olyan profi fotóst, aki 30-40 ezer ft-ból kihozna több képet a műteremben s szabadban, azt szívesen veszem. A szertartás az már le van beszélve, az kerül 10 ezerbe 10 kép, s még holnap 10-ig azt kell eldöntenünk a párommal, hogy akarunk-e szabadban vagy műteremben is képeket.De mondom, ezt mi is tegnap tudtuk meg, s már múlt héten kellett volna lefoglaloznunk, de félre tájékoztattak minket s mivel kismama vagyok, kaptunk kis időt még. De ha holnap nem szólunk, nem biztos h elvállalnának, mert holnap 11:30ig le kell foglaloznunk a fényképészt, s kifizetnünk a terembérletet s minden egyéb dolgot.
2010. okt. 7. 19:10
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!