Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Szülők, ti mit szólnátok, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szülők, ti mit szólnátok, ha a (15-17) éves lányotokat eljegyezné a barátja?

Figyelt kérdés
2010. máj. 14. 11:26
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
58%

szia!

én nem tulajdonítanék ennek túl nagy jelentőséget.Ez még nem esküvő,de már nekik adhat olyan érzést, hogy igen, ez egy komoly nagy és felnőttes lépés volt. Én 16 évesen jegyeztem el magam az akkori barátommal és 3 csodás kamaszszerlmes évet voltunk együtt. szerintem ez csak ártatlan kis gesztus a részükről, mert fülig szerelmesek :)

2010. máj. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
11%
A 15-16 éves kislány hadd játsszon,aranyos dolog lehet mutogatni a gyűrűcskét, kisgyerekek szeretik a fényes játékokat. Anyukát viszont, aki ilyen kérdést tesz fel, még nevelni kellene arra, hogyan is kell nevelni egy 16 éves leánygyermeket. Annak sem örülök,hogy néhány hónap múlva megint az én, és a hozzám hasonló dolgozók adójából kell fizetni a játék gyümölcsének felnevelését, és elétartani mégegy élősködő családot. (Mert a 16 éves kicsike anyukája biztos nem egy jól kereső dolgozó ember, különben azzal foglalkozna, hogy előbb tanuljon a gyerek, legalább egy szakmája legyen.Egészen véletlenül ezt a kérdést nem a kicsike írta ki?Mert a szint kb. megfelel egy butácska 15-16 éves kislányka szintjének.
2010. máj. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 A kérdező kommentje:

Az anyja vayok.Nem a gyerek.

Ne aggódj, az én gyerekem nem fog tizenévesen szülni.Ha végig elolvastad volna írtam, hogy mik a jövőre néző tervei. Kitűnő tanuló gyerekről van szó. Szinte minden versenyt megnyer.Szóval ne aggódj, nem kell a pénzed félteni.

2010. máj. 14. 13:31
 24/49 anonim ***** válasza:
13%
Kedves "anyuka"! Ennek őszintén örülök. Akkor a kítűnően tanuló gyermekedet taníttasd előbb, utána jöhet az eljegyzés és az esküvő. A pénzemet meg igenis féltem, mert ha valóban te vagy az anyuka, nem hiszem, hogy tartod a gyertyát, védekeznek-e a gyerekek, és már így is túl sok ingyenélőt tartunk el ebben az országban. 16 évesen pedig még tanköteles a gyerek, tehát nem hiszem, hogy lehetősége lenne eltartania magát.De "anyuka", mentsd el ezt az oldalt, és 10 év múlva olvasd el újra. Akkor (remélem) , már csak nevetni fogsz magadon, egykor milyen butuska voltál.
2010. máj. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
93%

Kedves utolsó válaszoló!


Szerinted csak az lehet terhes, akit eljegyeztek? Ez eléggé abszurd.


Kérdező:

Szerintem sem kell annyira komolyan venni ezt, ha szeretik egymást, miért ne? Nekem is volt 16 évesen "eljegyzésem", ami azt jelentette, hogy kaptam egy gyűrűt a barátomtól. Azóta már nem vagyunk együtt, de nem is lettem terhes az eljegyzéstől... :-)

2010. máj. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
88%
Utolsó elötti húzzá má a g*cibe :D
2010. máj. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó! Húzok szivesen, csak mutasd az utat,mert én nem tudom, hol van, de te biztos jól ismered.
2010. máj. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
80%
17 vagyok és 2éve vagyok a barátommal. fél éve jegyzett el és jól meg vagyunk. Ez attól is függ hogy mennyire mély aviszonyuk
2010. máj. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim válasza:
96%

Eljegyzés: Az egy komoly döntés,elköteleződés elő kapuja. Nagyon tisztelem hogy eljegyzik egymást! És hogy így mennek neki fiatalon a kapcsolatnak. Nem egy éjszakás kaland és egyebek...stb. Sok fiatal szerintem tehetne így.Hogy megtiszteli a másikat azzal hogy komolyan gondolkodik és viselkedik.Sok tizenéves eljegyzést tudok a környezetemben amely házassággal végződött és a mai napig tart.Ők most 40_50év körül vannak és a fiataljaik is sokan jegyben járnak és most nyáron lesz sok esküvő.

Szerintem örülni és támogatni kellene.Hisz fiatal az ember,úgyan úgy tévedhetnek mint elődeik,de ez a kezdés a számomra mindenképpen pozitív.

Én szülőként mellettük állnék szeretettemmel ,bölcsességemmel.Lehetőleg sokat beszélgetnék a fiatalokkal, hogy lássam,hogy állnak ők? Hogyan látják a jövőt és hagynám, hogy biztonságos mederben szépen kibontakozhassanak.Arra törekednék, hogy amikor kérdésük lenne vagy támaszra szükségük ott legyek.Amikor úgy érzik akkor természetesen oda fordulnak és segítséget fognak kérni.

Nagyon fontos hogy ahogy a gyermek felnő, úgy a szülő is szép fokozatosan megtanulja elengedni.

"Elhagyja anyát és apját és ragaszkodik feleségéhez" ez egy teljesen természetes folyamat. Gátolnunk nem szabad ,de mellettük lenni fontos, szerintem.

És egy 16éves fiatal nő is lehet már kész a házasságra mert ez nem kor függő és egy 40 éves felnőtt is lehet rá alkalmatlan ez nem az években keresendő.

Aggodalmaskodással meg semmi jó nem sül ki.Bizni kell a fiatalokban és szeretni,tisztelni őket,hogy amit addig tanítottunk nekik azok a magok a megfelelő időben megtermik gyümölcseiket. :)

2010. máj. 17. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon sajnálnám ha lányom ilyen fiatalon nem a jövőjét,önállóságát alapozná meg az iskolában,hanem ezen a témán agyalna helyette. Ezek a diák évek megismételhetetlenek.
2010. máj. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!