Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Szülők, ti mit szólnátok, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szülők, ti mit szólnátok, ha a (15-17) éves lányotokat eljegyezné a barátja?

Figyelt kérdés
2010. máj. 14. 11:26
1 2 3 4 5
 11/49 A kérdező kommentje:
nem aggódok.csak kíváncsi vagyok a véleményekre.ugyan úgy komolyan gondolják, csak nem azt a fajta eljegyzést szeretnék.szóval nem a magyar szokások szerint, h mindketten gyűrűt viselnek, hanem az amerikai szokások szerint csak a lányom viselne gyűrűt.
2010. máj. 14. 11:43
 12/49 anonim ***** válasza:
50%

Nem attól függ hogy mióta vannak együtt hanem attól hogy meddig lesznek együtt. Igaz hogy az eljegyzés nem jár semmiféle kötelezettségekkel és egyszerűen felbontható, de mivan ha a 15-16-17 éves lányod komoylan gondolja és esetleg majd 18 éves korában kitalálja hogy akkor megtartják az esküvőt. Az ilyen fiatalon történő házasságoknak nincs jó vége. Például egyik volt osztálytársamat (17 éves volt) eljegyezte a barátja (a barátja már elmúlt akkor 18) és a csaj szülei beleegyeztek a házasságba. A fiú cigány volt, a csajt elcsalta Erdélybe és azóta ott laknak...persze a csaj nem sokkal később terhes lett és meglett az első gyerekük.

Én mindenképpen beszélnék a lányommal, hogy nem csinál e butaságot ha msot eljegyezteti magát és hogy nem érzi e túl fiatalnak magát ehhez. Mond el neki hogy ha most így szeretik egymást akkor egy gyűrű nem változtat semmin és 10 év múlva is megtarthatják az eljegyzést. Az viszont jó ötlet hogy hívd el a fiú szüleit vacsorázni hogy megismerd őket és kérdezd emg tőlük hogy nekik mi a véleményük az egészről. Lehet hogy közösen rá tudjátok bezsélni őket arra hogy ha igazán szeretik egymást akkor tartsák meg később az eljegyzést.

2010. máj. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
50%

de jókat ír az előttem szóló!

Én is le akartam írni, hogy sajnos ezeknek a korai eljegyzéseknek(netán esküvőknek) gyors teherbeesés lesz a vége. Érdemes a fiú szüleivel is beszélni!

2010. máj. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 A kérdező kommentje:
jó a kapcsolat a fiú szüleivel is. a fiataloknak ez a tervük: eljegyzés, a lányom leérettségizik, mind ketten elvégzik az egyetetmet/fősulit, esküvő, majd ha biztos lábon állnak jöhet a baba a saját lakásba.
2010. máj. 14. 11:50
 15/49 A kérdező kommentje:
beszéltem a fiúval is és tényleg nagyon szeretni a lányomat.mióta eyütt vannak a srác sokat változott a szülei szerint(jó irányba).
2010. máj. 14. 11:52
 16/49 anonim ***** válasza:
77%
Gratulálnék, hadd örüljenek egymásnak :)
2010. máj. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
78%
Én nem tiltanám.
2010. máj. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
61%
gratulálnék, és reménykednék, hogy még pár évig nem leszek nagymama:))
2010. máj. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
85%

Én ebbe a szituba voltam 17évesen.megkérte a kezem ,teljesen váratlanul a szerelmem.anyuék nem tiltottak,hisz ök is azt hitték,ez csak olyan 'tini" szerelem.de nem az lett.azóta házasok vagyunk,van egy kisfiunk is.és tényleg igazi szerelem.

szóval ne tiltsd a lányod,örülj neki inkább,ha mégsem a mostani barátja az igazi,úgyis tovább lép.

(Zsoka)

2010. máj. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
36%
Nos, engem is eljegyeztek 19 évesen. A szülők rosszul álltak hozzá, elvették a kedvemet is az "örüléstől". Aztán mostanra megértem miért. Kedves fiú volt, de mint kiderült nem életem nagy szerelme. Így igazából feleslegesnek tartom és nem is szoktam elmondani az aktuális kapcsolataimban,mert picit feleslegesnek érzem. Megpróbálok úgy tekinteni erre,hogy "megtörtént", de majd amikor az igazi....:) Szóval a válasz, azt hiszem én sem örülnék.
2010. máj. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!