Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Menyasszonyom nem bírja...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Menyasszonyom nem bírja elviselni a nővéremet! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Folyton veszekszünk miatta, mert nem bír lakatot tenni a szájára. Nem szereti a nővéremet, ha meghallja a nevét, már egyből ócsárolja, kifigurázza. A probléma ott kezdődött, hogy amikor mi összejöttünk másfél éve, előtte egy héttel született meg aa nővérem kislánya. Anyukámék és az egész család körülrajongja őket, mindenben őket dícsérik, velük foglalkoznak csak szinte azóta is. Menyasszonyomat ez nagyon bántja, ő úgy érzi, velünk nem foglalkozik senki, nem érdekli a szüleimet mi van velünk, mindig csak nővéremék. Hozzáteszem, ebben van igazság, anyukám, ha tehetné, egész nap velük lenne. (Ezzel egyébként szépen bombázzák is nővérem házasságát.)

Húsvétkor összeült a család, más téma nem is volt, csak a gyerek körülrajongása, a velük való foglalatosság, nővérem kézben ott ült a baba és mindenki őbennük gyönyörködött meg dícsérte őket, na, ettől aztán menyasszonyom úgy kiborult, hogy ő nem vesz részt ebben a "tömjénezésben".

Másik, hogy két hónapja volt az eljegyzésünk, áthívtak a szüleim, hogy együtt örüljünk, éppen elkezdtünk beszélgetni, mikor megjelentek nővéremék is a babával, anyukám és apukám szinte reflex-szerűen a babára vetette magát, minket pedig szépen otthagytak az asztalnál.

Engem annyira nem zavar ez a nagy figyelem nővéremékre, örülök nekik és a babának is, viszont menyasszonyom, aki egyke, nem tud mit kezdeni ezzel a helyzettel. Hozzáteszem, nővérem eléggé zárkózott típus, a családdal szereti csak tartani a kapcsolatot, barátai nem nagyon vannak... Illetve, mennyasszonyomot az is zavarja, hogy ő ugyan sokkal erősebb egyéniség, nővéremet meg állandóan pátyolgatni kell, segíteni mindenben: gyereknevelés, takarítás, bútorvásárlás, ő meg talpraesett, megoldja akár egyedül is. Legutóbb azon borult ki, hogy szüleim megkértek, segítsek még nővéreméknek a kert elrendezésében, mert a férje nem ért hozzá, pedig nálunk már áll a gaz, barátnőm meg nem bírja egydül megcsinálni.

Jogos-e, hogy ennyire ki van akadva?


2016. ápr. 13. 21:42
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%

Fontos esemény volt, jó esetben egyszer van ilyen és akkor is elvitte a fényét más! Nővérednek is lehetett volna annyi esze, hogy mondja hogy most ne a gyerekekkel legyenek a szülők elfoglalva, a gyerekek mindig ott lesznek, egy napig ki lehet bírni. Én is kiakadnék, az esküvőn is ez lesz vagy rosszabb? Még ő lesz lecseszve ha megkéri valaki a tesód hogy menjen már ki a síró gyerekkel a templomból, mert az IGEN-nél sír a gyerek.

Ráadásul valószínű érzi, hogy ha ő fog szülni, akkor is le lesz tojva, mindig másodunokák lesznek! És igen, ő megoldja ahogy sokan mások, látja a tesódban, hogy mennyire elesett mindenhez és jó eséllyel van egy kis rájátszás is. Roppant idegesítő tud lenni, ha nincs más téma, jópofát kell hozzá vágni, egy idő után az lesz hogy a szüleid egyedül maradnak velük. Nem normális hogy egy felnőtt nőnek csak a családtagok vannak, egy-két barátnő elkélne és néha más téma is. Nem a gyerekek körül forog a világ 0-24.

Nálunk is van egy ilyen pár a rokonságban, akik körül vannak ugrálva, mit csinál a család azon fele akik emiatt vannak elhanyagolva? Nem mennek ha megkérik őket hogy segítség kell, mert olyankor jók. Majd az aki ajnározza őket megoldja!

2016. ápr. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:

Közben sikerült átbeszélnünk a helyzetet, megkért rá menyasszonyom, hogy először az itthoni dolgokkal (kert, festés, bútorok beszerzése) legyünk készen, utána ha nővéremnek van valamilyen óhaja, megbeszéljük együtt és együtt eldöntjük, hogy mennyire fér bele a közös időnkbe.


Az, hogy anyám hogy fog viselkedni, már másodlagos - vele is beszéltem, azóta kicsit jobban "bedobta" magát, segít az esküvő megszervezésében is. A lényeg, hogy menyaszsonyom és köztem ne legen vita, a szülők meg nővérem meg ellesznek nélkülünk is.

2016. ápr. 20. 14:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!