Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mit gondoltok 16 évesen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok 16 évesen eljegyezni egymást? (lent)

Figyelt kérdés

vallásunkbol fakadóan, de szerintem még erkölcsileg is normális dolog ha már a két ember együtt is lakik stb. akkor illene házasodni, de ahoz fel kéne nőni :)

A kérdésem az volna hogy fiatal korban eljegyezni egymást menyire normális dolog? mit gondoltok?


2012. aug. 16. 23:30
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
75%

Jó nagy butaságnak gondolom! 16 évesen még rengeteget változik az ember. Amikor összejöttem az első barátommal 16 körül lehettem, azt hittem a miénk lesz a nagy életünk végéig tartó boldog szerelem, később pedig házasság, gyerekek meg minden. Hát nem így lett, kb. 1.5 év után szakítottam vele...


Jelenleg 22 éves vagyok, lassan 4 éve tart a mostani kapcsolatom ami teljesen más mint a 16 évesen tökéletesnek képzelt kapcsolat, mondjuk úgy, hogy pont az ellenkezője. :)


Mi már együtt is élünk viszont az eljegyzés még mindig korai lenne, nem sietünk sehova, ráérünk vele később is, nem azon múlik a boldogságunk, hogy van-e gyűrű a kezünk vagy éppen még nincs..

2012. aug. 17. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
80%

Nagyon korai. még szinte azt sem tudjátok h mi a szerelem és mi az élet. Lehet az is h most eljegyezne aztán 1 év mulva v hamarabb azt mondja h ő kég nem élte ki magát és elhagy. És ez esetben sajnos igazat kéne adnom neki. Még nem éltetek, még nem láttatok semmit. Nem tudom mióta lehettek együtt, de annyira nem lehet ez véresen komoly. Mondjuk én azt sem értem h a szüleitek hogy engedhették h ilyen fiatalon összeköltözzetek.

Persze lehet az is h sokáíg együtt maradtok v talán örökké, de azért hagyjatok még magatoknak 1 kis időt.

2012. aug. 17. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
83%

Igazából teljesen tök mindegy, hogy mi mit írunk ide, mert valószínűsítem, hogy nem ez alapján fogjátok meghozni a döntést.

Viszont nekem volt egy általános iskolai osztálytársam, aki (ugyan még így is késöbb mint 16évesen) 18 évesen férjhez ment. Ugyanez vallási okokból na hát muszáj volt, ha akartak valami mást is a kézenfogáson kívül. Mindketten megbízhatóak voltak becsületesek, de mint kiderült ez a nagy vallásos valami a fiúnál nem játszott akkora szerepet mégsem mint ahogy mutatta mert a lány 19 évesen már elvált volt. Annyit tudok, hogy megcsalta a fiú, hát a hátterét nem lehet tudni lehet, hogy nem illettek össze szexuális téren.


Tudom, hogy erkölcsileg elég hülyeséget mondok, de én azt vallom, hogy igenis ki kell próbálni hogy működik-e a dolog, mert ezen elég sok minden elcsúszhat.


Végül pedig 16 évesen eljegyezni egymást nagyon korai. Szerintem ezt a felnőttséget akkor kéne erőltetni, ha a másik része is megvan hozzá, mármint dolgoztok, együtt éltek, és nem pedig anyuci tart el, mert úgy baromira könnyű játszani a felnőttet.

2012. aug. 17. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
47%

off:

"Valamelyik este egy amerikai filmben anyu a 12 éves kislányának akart feliratni fogamzásgátlót. Mint kiderült, egy 14 éves fiúval rendszeresen együtt aludtak (anyu tudtával), persze késő volt, a kislány terhes lett... Gyerekek így akarnak túl korán felnőttek lenni."


Mi ennek a filmnek a címe??

2012. aug. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
11%
ki pontozza le az összes választ?
2012. aug. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Iszonyat nagy baromság.

Lehetsz akármilyen vallású,16 évesen gyerekfejjel házasodni..

Szerintem fogalmatok sincs milyen felelősség a házasság. Nem menekülni akarsz otthonról véletlenül? Ha igen annak nem ez a módja egyrészt,másrészt túl korai. Most ősztintén,mit veszíthettek ha vártok még 3-4-5 évet? Miért nem használjátok ki a fiatalságot,és éltek a korotoknak megfelelő kapcsolatban? Együttélés meg házasság omg . Nem véletlenül 18 évesen lesz felnőtt JOGILAG az ember,de más szempontból még akkor is gyerek,nemhogy 16 évesen.

vagy jegyezzen el a barátod ha annyira akarjátok,de a házassággal jópár évet várjatok még,persze tudom most mi vagyunk a gonosz rossz felnőttek akik nem értenek meg téged,gondolom te is érettebb vagy akorodnál mint itt minden 16 éves :D

2012. aug. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
én is azt gondolom, hogy korai. Ebben a korban sok minden múlandó. Lehet gyűrűt venni, a sógornőm is kapott, de köze nincs az eljegyzési gyűrűhöz, és persze hivatalos eljegyzés sem volt, így nem sok értelmét látom, de szép gesztus. Szerintem kb. 2-3 év múlva fognak megérni egy eljegyzésre, pedig 20-18 évesek. Ti még fiatalabbak vagytok, legalább ti is várjatok 2-3 évet az eljegyzéssel szerintem.
2012. aug. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Ez korai és egy vicc. Egy 16 éves még saját magát sem ismeri. Azt gondolom, hogy vannak dolgok, amelyekhez először fel kell nőni. Lehet felnőttes testben, lehet felnőttes gondolkodású is egy 16 éves gyerek, de ettől még nem felnőtt. Ahhoz idő kell. Ezért hiheti magáról a legjobbakat, hibázni fog, ha 16 évesen dönt a jövőjéről (feltételezzük, hogy komolyan veszi a házasság intézményét és nem csak szórakozik vele, és az eljegyzést a házasság előszobájának tekinti és nem egy vacak bizsunak, ami holnap kidobható). Ha valaki stabil párkapcsolatot akar kialakítani, annak először saját magával, az igényeivel, vágyaival és nem utolsó sorban elvárásaival kell tisztában lennie. Amíg az ember heti szinten változik, mint 16 éves korában (1 éve még mást szeretett, ami ma már ciki, jővőre meg vállalhatatlan), addig ez nincs meg. A párkeresés (normális, felnőtt párkapcsolat kialakítása) csak ezután következik. Még ha baromi mázlijára jól be is választ elsőre (ami iszonyat ritka), akkor is kell idő, mire megismeri egy picit a másikat, kialakítanak egy közös ritmust, megszokják egymást. Ez sem 1-2 hónap, de még csak nem is 1 év! Felnőtteknél talán lehet kevesebb idő, mint 2-3 év, de erősen kétlem, 16 éves korban pedig teljesen kizárt. És ahhoz, hogy valaki felelősséggel el tudja dönteni, hogy nem játszom a másik érzéseivel, nem kockáztatok, hanem tudva tudom, hogy Ő kell nekem, egy életre... na az meg végképp nem 16 éves korban jön el. A hormonok játékát, a szűk gatyát és napi 24 óra gerjedelmet ne keverjük össze a felnőtt párkapcsolatban hozott életre szóló döntéssel.
2012. aug. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Már bocsi, ha valamit félreértettem, de nekem elég fura, hogy olyan vallásosak vagytok, aztán meg együtt laktok...

Pláne 16 évesen.

Én 22 múltam, lassan 2 éve leszünk együtt a barátommal, de még bőven várunk az eljegyzéssel. A házassággal önálló család leszünk, amihez legalább egyikünknek önálló kereset is kéne, az meg még odébb van, mert még tanulunk.

Tehát nektek is azt javaslom, hogy várjatok ezzel. 16 évesen nekem még barátom se volt soha, nem hogy eljegyzés!

2012. aug. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
19. Sztem ott a vallási bibi h nem kefélhetnek házasság előtt és már nagyon viszket nekik
2012. aug. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!