Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Tanácstalan vagyok. Ti igent...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tanácstalan vagyok. Ti igent mondanátok?

Figyelt kérdés

A barátommal 1 éve vagyunk együtt, és tegnap este megkérte a kezem. Elég rendkívüli volt.


Előállat azzal, hogy tudja, nemrég ismerjük egymást, de neki már sok barátnője volt, mert a mai lányok nagy része csak kalandot akar, illetve fogalma sincs, mit akar illetve, hogy a legtöbb pasi is ilyen. És sajna igaz.

Elmondta, hogy nagyon szeret engem, bár nem szerelmes, viszont úgy érzi, az egész életét le tudná élni velem.

Jó a szex, nem veszekszünk, jól megvagyunk, és szerinte jól ellenénk életünk végéig. Majd megkérte a kezem, és azt mondta, annyi gondolkodási időt kapok, amennyit akarok, de fontoljam meg, szerinte jó ajánlat,megérné....


2010. aug. 12. 13:45
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
67%

A jó és tartós házasság alapja a kölcsönös szeretet, tisztelet és a lelki összepasszolás. A szenvedélyes szerelem sokkal több fájdalmat okoz (játszmázások, őrült nagy veszekedések, féltékenység, egymás kontrollálása stb.), mint örömöt - ezt nem lehet évtizedekig bírni. Mindkét érzést megtapasztaltam. Azt mondom, egy párnál az a legfontosabb, hogy lelki társak legyenek. A kézremegős, izzadós, szívdobogós szerelem nem jó alapja egy házasságnak - mert ez úgyis elmúlik, és ha nincs mögötte mélyebb érzés (mert szerintem a szenvedélyes szerelem nem elég mély érzés egy házassághoz), akkor utána nem marad SEMMI. Én igent mondanék a helyedben. Figyelj, akkor is elválhattok és akkor is megcsalhat, ha nagy szerelemként indult a kapcsolat. Sőt a statisztikák meg a pszichológusok szerint az ilyen hősszerelmes házasságok sokkal gyakrabban végződnek válással, mint a megfontoltan kötöttek - és itt most nem anyagiakon alapuló érdekkapcsolatra gondolok természetesen. Írod azt is, hogy jó a szex vele, tehát ez se lehet akadály. És még ami megfontolásra érdemes gondolat: a szerelem önző érzés, mert birtokolni akarod a másikat, a szeretet viszont önzetlen. És egy önzetlen érzés jobb alap egy élethosszig tartó kapcsolatra.


29/n

2010. aug. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
100%
Szerelem nélkül nincs értelme összeházasodni. Elég, ha barátok lesztek.
2010. aug. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
100%

igaza van az utolsónak.

Tény h elmúlik a szerelem egy idő után, de nem mindegy hogy mikor...

Ha egy házasság után 5 évvel mondja neked h nem szerelmes, akkor rendbe, de így belevágni az egészbe... hogy az elején nincs meg a szenvedély, a tűz, a gyomorba a pillangók... szerintem nincs értelme

2010. aug. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
33%
Túl sok romantikus filmet néztetek :D Egy 50-60 évig tartó jóban-rosszban kapcsolatnál tök lényegtelen, hogy az első 1-2 évben voltak-e pillangók a gyomrodba vagy nem. A házasság sokkal több ennél. A pillangókat bárki által érezheted, aki szexuálisan felizgat.
2010. aug. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
100%
A házasság több ennél mível?JA az jo hazásság ahol már az esküvő ellőtt sincs szerelem csak megszokás.Menj hozzá használd ki.Aztán előbb utóbb ugyis szerelmesek lezstek csak nem egymásba akkor meg elváltok,ahogy irtad az se nehéz.Szánalom.
2010. aug. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
77%

szerintem ha elfogadod a gyűrűt attól semmi nem fog megválttozni,, nem kell azonnal hozzámenni semmi kötelezettséggel nem jár.

és ki tudja lehet h pár hónap múlva belédszeret..

2010. aug. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:

nem válik a szerelem szeretetté. átváltozik, de nem "csak" szeretet lesz belőle...! szerelem marad, csak más, nyugodtabb, erősebb, elfogadóbb, de szerelem.


apukám 10éve ugyanúgy viselkedik a barátnőjével, az emberek azt hinnék, egy hete vannak együtt... és ez a normális. látszik, hogy szerelmesek, nem "csak" szeretet. a szeretet az más.


én nem mondanék igent olyannak, aki nem szerelmes belém, sőt, inkább szakítani kéne és várni az igazira. akit húsz év múlva is a legszexibb/legokosabb/legjobb pasinak fogsz gondolni a földön!!


kivéve persze ha mondjuk 50évesek vagytok, akkor oké..de akkor se.. egy év után perzselnie kéne a szerelemnek meg elolvadni a másiktól, szerintem.

2010. aug. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
Nálam ez volt a szitú. Előállt azzal 2 hónap után (de hozzá teszem, gyerekkorunk óta ismerjük egymást), hogy miért nem vett észre évekkel ezelőtt. Így hogy elkezdtünk beszélgetni, rögtön éreztük, Ő az igazi, bár nekem gyerekkorom óta tetszett. 2 hó után felhozta, hogy Ő le tudná élni velem az életét. S nálam is jött az a beetetős duma, hogy egy lányt se ismer olyat, amilyen én vagyok, örökké tudna szeretni s ezen semmi sem változtat. Nem olyan lány vagyok int a többi. A 2 hó eljegyzést kitoltam volna kb 8 hónapra, de fél év után nagyon sietette a dolgokat. Már az eljegyzés előtt egy nappal kezdödtek a gondok. Eljegyzés után, s összeköltözés után minden megváltozott. Feladtam érte az álmom, hagytam magam rászedni, ha lemondok egy jó munkáról, betartja h tényleg szerez nekem, mert folyamatban van s apóssal nem kell élnünk, csak anyja halála miatt maradjunk vele. Pedig már a kapcsolatunk elején kijelentettem én nem érzem magam szabadon, ha szülővel kell élnem, s eléggé ragszkodó vagyok, ami állitólag még tetszik bennem. De mégse olyan amit ígért. Csak szenvedés mellette, de lépni nem tudok, elvett tőlem minden lehetőséget. Én még várnék vele. Ha visszacsinálnám, nem költöznék össze vele idő előtt, hanem úgy ahogy én szerettem volna, de elkövettem egy nagy hibát, bíztam benne. Várnék pár évet, összeköltözés, s ha működik a dolog, egy év után eljegyzés, majd esküvő. Nekem nincs, de neked van választásod, gondolt át. S ha mégis eljegyzést választod, van még visszaút, de ne hagyd h befolyásolja az életedet
2010. aug. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!