Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Megkérte a kezem. Igent mondjak?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megkérte a kezem. Igent mondjak?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy kicsit fura, mert az ilyet tudni szokta az illető, és ha elbizonytalanodik, az nemet jelent, de én mégis kíváncsi vagyok kívülállók véleményére.


2 és fél éve vagyunk együtt, ő 25 éves, én 21 vagyok. Mindketten az elsők vagyunk egymásnak. Nagyon nagyon szeretem, tisztelem, becsülöm, mint ember, ő tökéletes számomra, és tudom, hogy rábízhatom az életemet, céljaink közösek. Villamosmérnök, tehát az anyagiakat is tudja biztosítani, nagy családot szeretnénk mindketten. DE: mivel előtte soha nem volt senkim, nem tudom, hogy milyen a szerelemnek az az oldala, mikor bármilyen őrültségre képes vagy a másikért, nem tudom milyen egy igazi fellángolás, szenvedélyes szerelem, mert nekem rögtön ez jutott. Egy nagyon tartalmas, komoly, de inkább tiszteleten, mintsem vad érzelmeken alapuló kapcsolat. Nekem ez így most jó. De a körülöttem lévők azt mondják, hogy előbb-utóbb kíváncsi leszek, hiányolni fogom ezeket, és 30-as éveimben fogom "kitombolni" magam, akkor fogok másfele kacsingatni.


Mindenkinek van/lesz tombolós időszaka?

Hülyeség lenne igent mondani, hozzámenni, és huszon-pár évesen családot alapítani? (én fogom eldönteni, csak véleményekre vagyok kíváncsi)


2011. szept. 10. 12:49
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
72%
az 1. mondatban szerintem ott is van az igazság. ha nem vagy benne biztos, (és ezt GYK-n kell megkérdezned!) akkor ne.
2011. szept. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
93%
En igent mondanek a helyedben, en 28 vagyok nem volt tombolos idoszakom es nem is hianyzott.
2011. szept. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
92%
Én a helyedben igent mondanék.
2011. szept. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
82%

Nekem az jutott először eszembe, hogy ha itt megkérdezed, hogy igen-t mondj-e, akkor ne mondj igen-t...


A párom és én hasonlóan vagyunk hozzátok, 4 éve együtt, 21-22 évesek vagyunk. Engem nem érdekel, hogy elsők vagyunk egymásnak, ez az ami a kapcsolatunknak ad egy plusz érzést, amire nagyon vigyázunk...én örvendek, hogy Vele volt az első együttlétem, hogy vele voltam először párban lagziban, hogy vele éltem át az első nagy szerelem minden velejáróját. És igen, ha valamikor (remélem nemsokára) megkéri a kezemet én igen-t fogok mondani...Tombolunk mi együtt, nem kell "tomboljak" egyedül...azonosak a szükségleteink és a vágyaink, én ezen nem gondolkodok. És őszintén nem érdekel más erről mit gondol...


Egyszer nekem is volt egy ilyen időszakom (olyan 19-20 évesen) kérdeztem a páromat, hogyha megkérné a kezemet és nemet mondanék, velem maradna-e. Azt mondta NEM, mert akkor világossá válna előtte, hogy nem akarom Vele leélni az életem.


Szerintem mindegy, hogy most vagy 5 év múlva mondasz igen-t. Viszont ha most Nem-et mondasz lehet, hogy elveszíted a párodat...


21-L

2011. szept. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
92%
Majd akkor lángolnál amikor már elveszítetted.Csak akkor már késő lesz.
2011. szept. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
90%

Ez a "tombolós korszak" nem következik be mindenkinél, nálam se volt.

Ha most nemet mondasz, és tönkremegy a kapcsolat, később sokat fogsz bánkódni miatta.

A tomboló, lángoló, stb. érzelmek a RÖVID fellángolásokra jellemzőek, tartós kapcsolatot nem lehet rá építeni, és több benne a fájdalom és sírás, mint a boldogság és nevetés.


Akinek a feje irányítja az életét és nem az alteste, az nem fog harminakárhány évesen szeretőt tartani, mert ki akarja próbálni a latinlavort.

Sőt, merem állítani, hogy nem mindenki alkalmas az ilyen öt perc alatt belezúgok, ölni tudnék érte, megőrülök érte jellegű érzelmekre.


A ti érzelmeitekre LEHET egy életen át tartó házasságot építeni.

2011. szept. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
42%

Ha ezt itt megkérdezed, akkor már régen rossz. Én nemet mondanék. Persze, lehet, hogy másoknak nem volt olyan korszaka, hogy bulizni meg pasizni akart, de neked lehet, hogy lesz...az is ezt mutatja, hogy már eszedbe jutott és gondolkodtál rajta. Később is eszedbe fog jutni, vágyni fogsz rá, viszont ha férjes asszony leszel akkor érdekes lesz megvalósítani a vágyaidat...

Szintén 21/L

2011. szept. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
84%

Én 54 éves vagyok, és soha nem volt tombolós időszakom. Ha nemet mondasz, akkor örök életedben bánni fogod, és azon fogsz agyalni, hogy milyen lett volna ha hozzámész.

Soha nem lehet arra alapozni, hogy mi lesz 10 év múlva. Még a leglángolóbb szerelmek is elmúlhatnak, viszont a ti kapcsolatotok eltarthat életetek végéig is.

2011. szept. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem hülyeség az elsőhöz hozzámenni, már bocsi. Én nem hiszek abban, hogy egy emberrel egész életedben működni fog. Lehet, hogy most még igen, de életed végéig? Már most sincs az a lángolás, akkor később? Persze jöhetnek azzal, hogy a nagymamám is 14évesen ismerte meg a nagypapám és 80évesen is együtt vannak. De ne felejtsük el, hogy más világ volt és abból sem tudunk azért pontosan mindent. Szerintem még várhattok az esküvővel egy pár évet, abban nincs semmi. Ettől nem kell szakítani. És ha később is vele képzeled el, akkor hajrá! De én pl. rohadt unalmasnak élném meg. Nekem "kevés" ha van valaki és számíthatok rá mindenben, szeretjük egymást, de nincs az a lángolás. Persze nem vagyunk egyformák, de azt tanácsolom, hogy nem kéne elkapkodni.
2011. szept. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
36%

Meg varjatok mindketten. Nagyon fiatalok vagytok.

Szamodra egy kerdesem van: Hova akarsz menni 21 evesen? Normalis vagy? Felsz hogy elkesel? El akarod baszni az egesz huszoneveid hazassagban?

Nem tudom egyesek hogy tudnak ilyen korban hazassagon gondolkozni. Legyunk komolyak......!!!


26L (egyedulallo)

2011. szept. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!