Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Megkérte a kezem. Igent mondjak?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megkérte a kezem. Igent mondjak?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy kicsit fura, mert az ilyet tudni szokta az illető, és ha elbizonytalanodik, az nemet jelent, de én mégis kíváncsi vagyok kívülállók véleményére.


2 és fél éve vagyunk együtt, ő 25 éves, én 21 vagyok. Mindketten az elsők vagyunk egymásnak. Nagyon nagyon szeretem, tisztelem, becsülöm, mint ember, ő tökéletes számomra, és tudom, hogy rábízhatom az életemet, céljaink közösek. Villamosmérnök, tehát az anyagiakat is tudja biztosítani, nagy családot szeretnénk mindketten. DE: mivel előtte soha nem volt senkim, nem tudom, hogy milyen a szerelemnek az az oldala, mikor bármilyen őrültségre képes vagy a másikért, nem tudom milyen egy igazi fellángolás, szenvedélyes szerelem, mert nekem rögtön ez jutott. Egy nagyon tartalmas, komoly, de inkább tiszteleten, mintsem vad érzelmeken alapuló kapcsolat. Nekem ez így most jó. De a körülöttem lévők azt mondják, hogy előbb-utóbb kíváncsi leszek, hiányolni fogom ezeket, és 30-as éveimben fogom "kitombolni" magam, akkor fogok másfele kacsingatni.


Mindenkinek van/lesz tombolós időszaka?

Hülyeség lenne igent mondani, hozzámenni, és huszon-pár évesen családot alapítani? (én fogom eldönteni, csak véleményekre vagyok kíváncsi)


2011. szept. 10. 12:49
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:

Hangsúlyozom: nekem most ez így jó, és (lehet, hogy fura ennyi idősen) gyerekeket szeretnék, meg boldog családot.


De sajnos láttam olyan példákat, hogy egy 10 éves házasság ment tönkre azért, mert nem tombolta ki magát az illető, és csalta a házastársát. Ettől ijedtem meg, mert nem tudom, hogy ez törvényszerűen bekövetkezik-e.

2011. szept. 10. 13:04
 12/40 anonim válasza:
100%

Szerintem mondj igent! Én 25 vagyok, 9 éve vagyunk együtt a férjemmel, tavaly házasodtunk össze 2,5 év együtt élés után, és van egy 6 hónapos kislányunk!

Szerintem nincs mindenkinek tombolós korszaka, legalábbis nekünk nem volt! A férjem 32 éves. Nagyon szeretjük egymást!

Sok boldogságot kívánok nektek!

2011. szept. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
83%

26-L egyedülálló!


Bírom az ilyen tanácsokat...nincs párod, ergo nem vagy szerelmes, kinek s milyen jogon mondod, hogy ne menjen férjhez...???!

És mi van ha valaki huszonévesen akar férjhez menni? Mindennek megvan az ideje, mint a szalmakalapnak. Pl. férjhez menni huszonévesen ideális, ahogyan gyereket vállalni is 30 év alatt KELLENE...Ez a fene nagy "modern" világunk az amiben vagány szinglinek lenni és "kiélni" magunkat...

Sajnálom ha Te nem érzed át a házasság lényegét, és neked "elb.szná" az életedet a huszonévesen kötött házasság. Más, pl. én jól fogom érezni magam a huszonévesen kötött házasságomban (az első komoly kapcsolatom) és nem fogok válni...

Nem is értem, miért van ennyi megkeseredett házasság gyűlölő ember. Őszintén az én ismerőseim körében a házasság egy nagyszerű intézmény, egyetlen közeli ismerősöm, barátom, rokonom sem vált még el...tehát nincs mitől félnem...

Persze mostanában nem divat átgondolni azt a mondatot, hogy "Gazdagságban, SZEGÉNYSÉGBEN, egészségben és BETEGSÉGBEN"-akkor meg könnyű válni...

Hogy a karrierre és a pénzre most ki se térjek...

2011. szept. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
54%

Ha gondolkodni kell ezen a kérdésen, akkor ne mondj igent.

Huszonpárévesen férjhez menni és családot alapítani egyébként, nem hülyeség. Legalább még egy kapcsolatra szükséged lenne ahhoz, hogy könnyebben lehessen dönteni.

Akármennyire is jó a mostani párod, valamilyen szinten mindig ott lesz a kérdés, hogy egy másik pasi milyen. Ezt te érzed, hogy hosszabb távon mennyire fog befolyásolni. 25F

2011. szept. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
78%

Sajnállak, hogy egy tökéletes kapcsolatban vagy, de tudod eléggé becsülni, és egy-két ellenérv máris elbizonytalanít.

Hidd el, ennél jobbat nem nagyon fogsz kapni, akivel ennyire szeretnétek, tisztelnétek egymást. A tomboló érzelmek meg általában nem a tartós házassághoz szoktak vezetni.


Mindenesetre nem csak a bizonytalankodás, de a zsenge korod miatt is mondom, mindenképp várjatok még éveket a házassággal. Legalább addig, mire képes leszel megbecsülni Őt.

(Ő a férfi, őt jobban kellene, hogy hajtsák a hormonok, ő mégsem bizonytalanodott el, hanem megkérte a kezed... Ne mondd el neki, mit érzel, mert nagyon megbántanád)

2011. szept. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
77%
figyelj hülyeség,hogy hiányozni fog a tombolós időszak nem tudom milyen hogy hiányozna,én hozzámentem ahhoz a férfihoz akinek adtam a szüzességem,elsők voltunk egymásnak napról napra jobban szeretjük egymást,egyikünknek sem hiányzik hogy mással legyünk,mindent együtt próbálunk ki,nekünk ez így nagyon jó,tapasztalunk meg,viszont ha bizonytalan vagy inkább ne menj hozzá 22L
2011. szept. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
84%

Én biztos várnék még. Fiatal vagy,nincs tapasztalatod.. tudod egy kapcoslatból,gyerek nélkül bármikor ki lehet lépni,de a házasság (számomra) szent. Persze vannak akik ebből is sportot üznek,és hozzámennek minden adandó férjjelölthöz,aztán elválnak ,hurcibálják a gyerekeket,5 felé fizetnek gyerektartást stb

SEMMI de SEMMI hátrányotok nem lesz abbol ha vártok még 2 évet (csak hasamra ütöttem) ,viszont ha nem vártok abbol nagy gondok lehetnek. Nem értem,miért akarnak a fiatalok ennyire sietni mindennel...ráértek még.

2011. szept. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
44%

Az igazi szerelmet nem lehet ilyen könnyen elbizonytalanítani.


Úgyhogy én már el se hiszem, hogy te igazán szeretnéd a barátodat.


Menj, éld ki magad, aztán tanulj saját károdon, de az is lehet, neked tényleg ez kell.

2011. szept. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 A kérdező kommentje:
Pont azért bizonytalanodtam el, mert a házasság nekem szent. Lehet, hogy naiv vagyok, de én úgy gondolom, ha egyszer hozzámegyek valakihez, akkor addig vele maradok, amíg meg nem halok. Ha azt merném hinni, hogy "majd ha nem fog tetszeni 20 év múlva, akkor elválunk" akkor 100%, hogy most azonnal ebben a pillanatban hozzámennék, mert Őt akarom. De az a tudat, hogy ez a döntés számomra ennyire komoly, igenis elgondolkodtat, még akkor is, ha nagyon szeretem őt.
2011. szept. 10. 13:26
 20/40 anonim ***** válasza:

"DE: mivel előtte soha nem volt senkim, nem tudom, hogy milyen a szerelemnek az az oldala, mikor bármilyen őrültségre képes vagy a másikért, nem tudom milyen egy igazi fellángolás, szenvedélyes szerelem, mert nekem rögtön ez jutott. Egy nagyon tartalmas, komoly, de inkább tiszteleten, mintsem vad érzelmeken alapuló kapcsolat"



http://www.youtube.com/watch?v=iWOyfLBYtuU&list=FLMkRnzOM-Ra..


Hallgasd meg ezt a számot,mi jut róla eszedbe?

2011. szept. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!