Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Megkérte a kezem. Igent mondjak?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megkérte a kezem. Igent mondjak?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy kicsit fura, mert az ilyet tudni szokta az illető, és ha elbizonytalanodik, az nemet jelent, de én mégis kíváncsi vagyok kívülállók véleményére.


2 és fél éve vagyunk együtt, ő 25 éves, én 21 vagyok. Mindketten az elsők vagyunk egymásnak. Nagyon nagyon szeretem, tisztelem, becsülöm, mint ember, ő tökéletes számomra, és tudom, hogy rábízhatom az életemet, céljaink közösek. Villamosmérnök, tehát az anyagiakat is tudja biztosítani, nagy családot szeretnénk mindketten. DE: mivel előtte soha nem volt senkim, nem tudom, hogy milyen a szerelemnek az az oldala, mikor bármilyen őrültségre képes vagy a másikért, nem tudom milyen egy igazi fellángolás, szenvedélyes szerelem, mert nekem rögtön ez jutott. Egy nagyon tartalmas, komoly, de inkább tiszteleten, mintsem vad érzelmeken alapuló kapcsolat. Nekem ez így most jó. De a körülöttem lévők azt mondják, hogy előbb-utóbb kíváncsi leszek, hiányolni fogom ezeket, és 30-as éveimben fogom "kitombolni" magam, akkor fogok másfele kacsingatni.


Mindenkinek van/lesz tombolós időszaka?

Hülyeség lenne igent mondani, hozzámenni, és huszon-pár évesen családot alapítani? (én fogom eldönteni, csak véleményekre vagyok kíváncsi)


2011. szept. 10. 12:49
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
37%

Csak hogy a saját példámat írjam le. Én is úgy mentem férjhez néhány évvel ezelőtt, hogy szerettem a férjemet, tiszteltem. De nem volt az az őrült lángoló szerelem. Kicsit idősebb voltam mint te. Most négy év után, mikor már gyerek is van. Jött valaki, akinél érzem azt a szenvedélyest szerelmet, akiért bármilyen őrültségre képes vagyok, megvan az az igazi lángolás... Csakhát ugye ez a dolog mostmár nem ilyen egyszerű. Nem hagyhatok itt csapot-papot. Ha újrakezdhetném nem mennék férjhez.


Ja és a másik dolog ami ellene szól, ha már gondolkozni kell rajta, az szerintem már rég rossz.

2011. szept. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
100%

Utolsóra reagálva:

A hosszú házasévek alatt szerintem mindenki esik kisebb nagyobb kísértésbe.

Aki ennek nem tud ellenállni, tényleg ne házasodjon.

2011. szept. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
100%
nekem is a jelenlegi párom volt az első az életemben. 1 év után is igent mondtam volna neki, és neked is ezt javaslom. Bár a te döntésed. De ha eddig nem hiányzott, nem is fog.
2011. szept. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 L.L.M. válasza:
igen
2011. szept. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 A kérdező kommentje:
Átgondoltam a dolgot, és igent mondtam. Ettől kezdve ezen már nem fogok gondolkozni, hogy jól tettem-e, gondolkoztam előtte eleget.
2011. szept. 11. 11:45
 36/40 anonim ***** válasza:

Remélem minimum annyira sikerül mint nekem 28 éve:))))

Legyetek nagyon boldogok.

2011. szept. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
Szia. Elöre nem tudhatni, hogy mi vár ránk, azt tedd amit a jelen pillantban szeretnél. Ne gondolkodj azon hogy most mások mit tennének, ha mindig a másikat néznénk régen rossz lenne. Azért van az, hogy mindenkinek van saját élete, saját döntései. És gondolj bele a párod helyzetébe is, ha ö 25 éves és neki te voltál az elsö, éés rádásul megkérte kezedet, nagyon szerethet téged :) Sok boldogságot
2011. szept. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:

Engem a lánykérés körülményei érdekelnének.Ő megkérte a kezed,átnyújtotta a gyűrűt,te pedig azt mondtad,hogy még nem tudom drágám,ezt át kell gondolnom,holnap válaszolok?Vagy hogy zajlott?Neki hogy magyaráztad el,hogy miért nem vágod rá azonnal,hogy igen? Nem volt csalódott?

Beszéltél a kételyeidről? Neki nem fordult meg a fejében,hogy most már soha többé nem lesz más nője?

2011. szept. 15. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 A kérdező kommentje:
Nem ilyen nagy meglepetés volt, inkább megbeszéltük. Neki is elmondtam mindent, mondta, hogy nyugodtan gondoljam át, és inkább mondjak nemet, ha úgy érzem, hogy még nem készültem fel rá. A lényeg, hogy nekem ehhez tényleg idő kellett, és tényleg át kellett gondolni, mert nem kis döntés, akármilyen szerelmes is az ember. Reméljük minden rendben lesz:)
2011. szept. 16. 14:52
 40/40 anonim válasza:
Kedves Kérdező! Szívből gratulálok. Ma akadtam rá a kérdésedre, és úgy érzem, le kell írnom Neked ezt: A férjemmel mi is elsők és egyetlenek voltunk/vagyunk egymásnak, igazi kamaszszerelem. 7 év után 25 évesen kérte meg a kezem, a legjobbkor.Nem habaoztam, igent mondtam, de néhány héttel később a barátoktól azt kaptam vissza, hogy bár örülnek, félnek, hogy mi lesz velünk, mert nem tomboltuk ki magunkat és a többi. Szégyen vagy sem, elbizonytalanodtam. De látva azt a hatalmas örömet a páromon, hogy igent mondtam, és ahogy eddig sosem látott boldogsággal küzdött egy közös célért (az esküvőszervezéskor), rájöttem, hogy egy majom vagyok, és bárki bármit mond, engem csak irigyelni lehet, hogy ilyen kapcsolat a mienk. Nem csalódtam, csodaszép Vele élni (korábban nem éltünk együtt), és olyan plusz lökést adott a kapcsolatunknak, hogy kimondtuk, Ő hozzám, és én Hozzá tartozom, hogy most tán még jobban szeretem, ha ez lehetséges, mint az elején, amikor a lángolós kezdés volt. Más ez a szerelem, de sosem cserélném fel egy új, "bizsergetősre" ahogy mondják, mert nekem Ő Vele már megvolt a bizsergetős rész is, és minden pont emiatt olyan szép.
2011. szept. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!