Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Friss kapcsolatban miért erőlteti mindenki a közös kasszát?
Minden ilyen tartalmú kérdésnél azt látom, hogy közös kassza, közös kassza, közös kassza... Aki meg nem ért egyet - és ezt civilizált formában közli - azt leszólják, leszavazzák.
Tegyük fel, összeköltözök valakivel mondjuk 5-6-7 hónapnyi "járás" után, és egyből dobjuk össze mindenünket, ami van? Mert szerintem ennyi idő arra elég, hogy felületesen megismerjem, hiszen még mindig nem tudom, hogy milyen lesz vele együtt élni. Aztán ha ő gondol egyet, talál mást, rájön az 5perc vagy eleve olyan szándékkal kezdett velem, és leemeli a pénzt a közös bankszámláról, akkor mi van? Nem véd még házasságban sem a törvény, nemhogy élettársi kapcsolatban.
Én ezt a közös kassza dolgot elavultnak tartom. Régen működött, amikor egy kereső volt a családban, a férj. Az asszony főzött, takarított, mosott, gyereket nevelt, amihez reális volt a közös kassza. De most, hogy a nők is dolgoznak, önálló keresetük van, mi értelme ennek?
Találkoztam olyan érvvel, hogy hatalmas a bérkülönbség, és ezért. Az öregek érve erre annyi volt, hogy "suba subához, guba gubához".
Csak emberi hangnemben megírt válaszokat várok. Köszönöm.
Én veled értek egyet, kérdező. Elsőre szerintem se jó egyből mindent bedobni a közösbe. Tekintve, hogy lakva ismerszik meg legjobban az ember, összeköltözés után még bármi lehet.
Össze lehet dobni közösen egy havi "keretet", amiből a közös dolgokra fordítanak. Így van közös kassza is, de privát költőpénz is.
Ráér a teljesen közös kassza akkor ha tényleg komolynak ígérkezik a kapcsolat, gyermekvállalás, meg egyebek.
De amúgy én azt vettem észre, hogy változatosak a válaszok, éppen kik válaszolnak rá. Van hogy tényleg nagyon a közös kasszát preferálják már egyből, de van, hogy pont azt tanácsolják többen, hogy ne legyen (még) közös.
Közös kassza híve vagyok. Egyáltalán nem elavult ez, csak te gondolod ezt sajnos.
Közös élet, közös teherviselés, közös számlák, közös bevásárlás, közös étkezés, közös háztartás, közös ruhamosás...stb.
A házimunkát is kutya kötelesség megosztani!!!
Én pedig úgy gondolom, hogy a mai világ nagyon egocentrikus, ezért lett elterjedt a külön kassza, mert még ezzel se vállalnak közös felelősséget a párok egymásért.
Ha már összeköltözöl valakivel, ott minden közös. Ha nem lenne közös, akkor mi értelme a közös életnek? Semmi.
Kérdező, én is értem a dilemmádat. Elárulok valamit, én 23 éve férjnél vagyok, és mindig is volt és van külön bankszámlám. Még fiatalasszony koromban mondta egyik kolleganőm, hogy így csináljam, és megfogadtam. Nem azt mondom, hogy tízmilliók, de olyan 1-2 M van rajta, aztán ennyi.
Amúgy én azt, hogy közös bankszámlára van irányítva mindkét fizu, azért nem értem, mert akkor mi van az ajándékozással? Mármint egymás ajándékozásával. Rögtön látja a mobilján a másik fél, ha kp. felvét volt, vagy vásárlás volt valahol (pl. egyik ismerősöm képtelen volt egy mobiltelefont megvenni a férje szülinapjára ezért, mert oda a meglepetés, ha rögtön csipog a férj mobilja, hogy a Telekomnál vásárlás volt, 150 ezerért.
Az a teljesen, totál, mindenhogyan közös, csak közös kassza nekem sem tetszik.
#15 Neked is kiemelten megköszönöm a választ, mert bár némileg ellentétes véleményen vagyunk, kulturáltan fogalmaztad meg, mit gondolsz a témával kapcsolatban.
Ugyancsak köszönöm azoknak, akiket nem emeltem ki a válaszomban, de szintén normálisan tudták leírni a mondanivalójukat.
Szerintem nem azért kérdezi a Kérdező, hogy önigazolást nyerjen, csak tudni szeretné a motivációt.
De most ki fogtok nevetni, én is tudni szeretném, pedig nem vagyok már mai csibe.
Mi a motiváció akkor, ha közös az egész? Engem motivál, hogy ami a költségek után (amit persze közösen fizetünk), ami marad, arról dönthetek: veszek rajta könyveket, vagy minden hónapban veszek valami új ruhát, vagy beiratkozok agykontroll tanfolyamra, vagy elvégzek egy könyvvizsgálói tanfolyamot, vagy félreteszem nyaralásra.
Szóval bennem van egy ilyen, lehet, hogy "önzés", hogy ami maradt a fizumból, arról hadd döntsek én.
(Hangsúlyozom, a férjem nagyvonalú, segítőkész és jószívű, de nekem mégis így kerek, hogy nem az a totál közös kassza.)
De: 22 éves lányomék most házasodnak nyáron, és ők teljesen közös kasszán lesznek. Egy bankszámla, két kártyával, szerencsére mindketten átlag felett keresnek.
Én szeretem ezt a kérdést boncolgatni, jól tette, hogy kiírta a Kérdező.
12-nek: Az említett fórumtársnak 828 a bruttója, az 550 nettó.
Vőlegényem mérnök, neki is ennyi a nettója, nem olyan elrugaszkodott az, ilyenen nem kellene fennakadnod. (És ő is netezhet néha munkaidőben:)
Hát szerintem is az a jó, ha van egy közös kasza, amibe bedobják a felek a rezsit meg a kaját, de nem kell mindent. Másfelől én rábíznám a barátnőmre az összes pénzem is mert tudom, hogy nem herdálja el. Szóval szerintem azért erőltetik ezt a teljes közös kasszát, mert ez tényleg nem teher vagy félelem, ha megbízol a másikba.
A te példád is gyakorlatilag bizalmatlanságról szól, hogy mi van ha lelép a pénzel, mert gondol egyet. Persze logikus még az elején ez valamennyire, de hát eleve olyannal kell kezdeni akiben bízni lehet. A megtakarításoknak meg lehet külön számla szóval max 1 havi bért nyúl le, ha mégis ilyen történne.
Szóval a nagy közös kassza elán a fordított érvelésből jön szerintem. Megbízol a másikba -> nem gond a közös kassza. Ergo, ha nem akarsz közös kasszát -> nem bízol meg a másikba. Hát...végül is van benne valami.
Szerintem van némi fogalomzavar a témával kapcsolatban. A közös kassza nem jelenti azt, hogy mindkettejük fizetése egyazon számlára érkezik. Ezt én sem preferálnám, pedig nálunk az “ami enyém az a tied is” elv működik.
Nálunk pl. én fizetem a rezsit, a párom meg a bevásárlásokat. De ha esetleg fordítva sikerül azzal sincs baj. Ahogy azzal se, ha adott hónapban a párom nyitva hagyta a csapot és 20ezres vízszámlát csinált, vagy épp a boltban nekem a drágábbik termék kell és nem a tesco gazdaságos.
Konkrét szabályaink nincsenek, nálunk minden olyan természetesen alakult így, mondjuk mi mindent őszintén meg tudunk egymással beszélni, bár anyagiak miatt még sosem volt vitánk.
Párom pl. szereti a márkásabb, drágább ruhákat, ha szeretne valamit, akkor szól róla, de nem engedélyt kér(!!!), cserébe én is megvehetek bármit, nem szól bele, hogy most minek kellett X ezerért szempillaspirált venni stb. Viszont van egy megtakarítási számlánk, amire rakunk félre minden hónapban (abból megyünk nyaralni stb.), de ebből sem szokott probléma lenni, hogy ki mennyit.
Szerintem a jó kommunikáció a lényeg (nem csak a pénzügyekben) és onnantól nem számít, hogy kinek hova érkezik a fizetése.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!