Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Csak szerintem gáz valakit a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak szerintem gáz valakit a "párom"-nak szólítani?

Figyelt kérdés

Engem valahogy zavar ez a "párom"-ozás. 10 éve még senki sem mondta, úgy, ahogy a "szép napot"-ot meg a "bocsi"-t sem. Egyszerűen ezek olyan gagyik...


A tiniknek barátjuk, barátnőjük van, a felnőtt, értelmes embereknek meg házastársuk, feleségük, férjük, menyasszonyuk, stb...,


Párja csak a zokninak van.


2017. dec. 8. 16:23
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
14%
Én se szeretem a "párom" kifejezést, nem használom soha.
2017. dec. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
79%

Én értem, miről beszélsz. Persze mostanra már én is megszoktam ezt a kifejezést, hisz’ az utóbbi 5-8 évben már nagyon sokan használják, de először nekem is furcsa volt. :) Nekem nem is a zokni, hanem a vadon élő állatok ugrottak be róla, mondjuk a gepárdok, meg a madarak, akiknek ugye párjuk van, szóval ja, nagyon fura volt... de mondom, meg lehet szokni. :) A nyelv, szóhasználat az egy ilyen dolog, folyamatosan alakul, változik, stb... ezt a “párom” kifejezést pl (szerintem) az hívta életre, hogy ugyebár mostmár nem “divat”, nem “muszáj” házasodni, anélkül is lehet boldog kapcsolata, családja az embernek - amivel szerintem nincs is semmi baj, viszont igenis “kellett” egy ilyen szó, ami kifejezi, hogy mondjuk nem pár hónapja járogató, hanem komoly kapcsolatban élő emberekről van szó, szóval a kapcsolati forma elterjedésével kellett egy ezt megfelelően kifejező szó is, ami a “párom” lett.

Most nagyon le leszek pontozva, de engem mára már csak az zavar, amikor a kamaszok mondogatják két hét ismerkedés (nem, nem kapcsolat...) után, hogy párom. Na azt még nem tudom hova tenni. x)

2017. dec. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
10%
Én egyetértek a kérdezővel. Emberek, manapság nincs párotok, csak éppen ti vagytok soron!
2017. dec. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
91%

Én 60 éves múltam, és már gimiben is használták a párom megnevezést, akik régebben együtt voltak.

A napszaknak megfelelö köszönés meg bocs/bocsi is teljesen általános volt akkoriban is - pedig legalább 40-45 évvel ezelöttröl van szó.

2017. dec. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
88%
10 éve?? 20 éve is használták. :D Mondjuk akkor többször az "uramat" vagy "zasszonyt", de szerintem meg az a gáz.
2017. dec. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
77%
Pedig a "párom"nál kevés szebb kifejezés van egy kapcsolatra. Mert pontosan azt fejezi ki, mint a zokni meg a párja. Vele vagy igazán teljes, együtt kell lennetek, mert egyszerűen így a helyes, minden ezt erősíti. Ő a "másik feled" (azért az idézőjel mert nyilván egyedül is teljes értékű ember vagy). Ennél szebb dolog nem létezik, pont ezért annyira találó a "párom" kifejezés.
2017. dec. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
19%
16, ezzel egyetértek. Pont ezért nem kellene használni a párkapcsolatok többségében. Egy gyönyörű szó megszentségtelenítése.
2017. dec. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
36%

#16 ez egy jó gondolat, nekem nem jutott eszembe így gondolni rá. Mostanra már számomra is társult egyfajta romantikus felhanggal/érzéssel, de csak mert olyan sokat hallottam már. :)

Eleinte tényleg csak egy ilyen érzelemmentes, vadállatokra használatos szóként hallottam pl. természetfilmekben, szal nekem nehezebb volt átállni. De mára már a huszonéves lányomnak is “párja” van, szóval azt hiszem sikeresen “asszimiláltam” a dolgot. :)

2017. dec. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem is az, de nem a zoknis fa$$ág miatt. Egyszerűen "elinflálódott" az értéke. Mint a jó reggeltnek, a jó napotnak. A párom jelentésileg nagyon szép, mint akár az esküvői fogadalom, de mivel minden suttyó használja már elcsépelt szókörnyezetben, így már groteszk. "A párom néha megver?", "A párom le dagadt disznózott és megalázott?:((" és hasonló kérdéseknél érzem azt, hogy a párom szó már nevetséges. Mindenkire ráaggatja a sok barom, nincs már "kitüntetett értéke". Olyan ez mintha a 2,3,4,5 érdemjegyekre, mindre azt mondanánk, hogy kitűnő. Így már jelentését veszti, mert bármelyik lehet a négyből. Páromozni is minden szerencsétlen elkezd 2 hét múlva az elfuserált kapcsolatába.

Barátnőmmel csak gúnyos hangnembe használjuk itteni kérdéseket parodizálva és jókat nevetünk.

2017. dec. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
48%
Na hát akkor ennyi erővel ne is hívjuk sehogy azt, akivel együtt vagyunk csak a keresztnevén... Férjem? Feleségem? Ugyan már, a legtöbb embernek élete során van minimum 2-3. A házasság már nem jelent komoly kapcsolatot. Barátom? Barátnőm? Ezt is minden kapcsolatban használják. Szerelmem? Az elején mindenkinek az nyilván, majd elmúlik. Élettársam? Na oszt'? Attól még szétmehetnek. Marad a Józsi meg a Kati. Ne is utaljunk rá akkor, hogy valakivel együtt vagyunk, minek, nincs értelme... Semmi logika nincs abban, amivel itt a legtöbb ember dobálózik.
2017. dec. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!