Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Ti hogyan látjátok a közös...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti hogyan látjátok a közös kassza dolgot? Szerintem csak egy plusz konfliktus forrás.

Figyelt kérdés

Adott egy pár akik együtt élnek, saját lakás, a rezsi stb megy felesben. De ugyanígy látom házasságban is. (de ott minden közös, tudom bla-bla-bla.) A fizut nem dobják össze, mindkét fél keres amennyit keres. Ha gond van vagy bármi akkor természetesen a másik kisegíti a másik felet. Étterem néha az egyik fizet néha a másik, kaja: ha van ideje mindkettőnek akkor akár együtt bevásárolni vagy mindketten beugrunk egy Tescoba vagy akárhova és megvesszük magunknak amit épp kívánunk. Mert ebben nem egyezünk mindig, ő csirkés, én halas. Szerintem természetes hogy nem kívánhatjuk minden egyes nap ugyanazt mindketten. Szívesen elkészítem neki a kaját, nem erről van szó. Akkor a hobbik, ruha, egyebek. Ha összedobnánk az összes bevételt akkor ha pl. ő kevesebbet keres abban a hónapban és én már a 10. cipőmet veszem 2 héten elül akkor lehet nem tetszene neki, vagy szólna. Vagy ha én keresek kevesebbet és szintúgy ő venné a 10.et akkor lehet szólnék. Nem arról van szó hogy nincs pénz, de nem akarunk a megtakarításokhoz nyúlni. Ha abban a hónapban nem annyira jó a bevételem akkor nem szórom és kész. Ilyesmik. Nem egyszerűbb így. Ami közös azt közösen, ami saját azt állja mindenki maga.


25N, 28F


2017. márc. 19. 18:41
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Jah félreértés ne essék, ha nem ér rá bevásárolni magának és mondja hogy vegyek már csirkét vagy paradicsomot vagy akármit akkor megveszem neki a boltban. Nem fogom kifizettetni vele és fordítva ugyanígy.
2017. márc. 19. 18:48
 2/15 anonim ***** válasza:
43%
hülyeség.. addig meg főleg, míg nem vagytok házasok.. utána meg még inkább.
2017. márc. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%

Házasságban SEM? Mi a fene?


Mi 6 éve vagyunk együtt, abból 4 éve házasként. EGY, KÖZÖS BANKSZÁMLÁNK VAN. Megbeszéltük hogy a házasság előtt szerzett vagyonunk maradhat külön, saját számlán, de amikor összeházasodtunk akkor nyitottunk egy új, közös számlát, amire jön a fizu és amihez csak egy kártyánk van pl (ami mindig otthon van és az viszi el, akinek kell).


A nem ételre/lakhatásra való költéseket pedig le kell ülni és megbeszélni. Ez olyan rohadt nagy dolog?


Az a baj hogy a mai világban a legtöbb ember még mindig ott tart, hogy nem hajlandó a kapcsolatban semmit sem feláldozni a korábbi szingli életéből az együttélés érdekében. Mindenki ugyanúgy akar élni (ugyanazokkal a hobbikkal, költésekkel), ahogy a kapcsolat előtt is élt egyedül. Tudjátok az együttélés pont arról szól, hogy (anyagilag is) áldozatokat hozunk

30/N

2017. márc. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

2, válaszoló veled nem értek egyet alapból, de köszönöm a választ. És mégis hogyan találjátok ki hogy kinek kell az a bankkártya? lehet egy számlára kérni 2-t is de reagálok ) Spontán vennék valamit online, a párom tárgyal 3 óráig és akkor várjak? Ok nem a világ vége... de lehet 2 óra múlva már vezetek vagy nem jó vagy akármi.


Mi megbeszéltünk mindent, mi jól vagyunk, köszönjük. Én felettem egy kérdést hogy kinél hogyan miért van mert furcsállok dolgokat és kíváncsi vagyok. Talán hallok ötlet amiből nyerhetek.



Az utolsó bekezdésedet nem értem. Nyilván az ami nem fér bele neki, féltékeny lenne akkor azt abbahagyom. De ő teniszezem és úszom, ő focizik, most ezzel mi a gond? Csinálja nyugodtan, vannak közös hobbik is.

2017. márc. 19. 19:42
 5/15 kíváncsicska ***** válasza:
98%
Nekünk is egy bankszámlánk van 2 kártyával.Onnan megy a házhitel,rezsi.Aztán mivel egyikünk sem költ felesleges dolgokra iszonyat nagy összegeket így nem számoltatjuk el egymást.Persze elmondjuk,hogy drágám parfűmöt vettem,vagy egy autós töltőr,de nem elszámoltatás gyanánt.Viszont ha valami komolyabb dolgot akarunk venni,akkor azt előre megbeszéljük.Úgy gondolom,amikor 2 felnőtt összeköltözik akkor célszerűbb a közös kassza.Ha gyerek lesz akkor mit csináltok?Megállapodtok hogy egyik hónapban te veszel pelenkát a másikban ő?És ha beteg lesz gyógyszer kell neki?Akkor mi alapján döntitek el ki veszi meg a gyógyszert?Persze nem feltétlen szükséges az egy bankszámla,hogy ez megvalósítható legyen.
2017. márc. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
94%

Mi pl. egy elég komplex Excelt használunk, ami leírva durván hangzik de élőben hihetetlenül jobbá tette az életem és a spórolási szokásaim.


Mi még nem vagyunk házasok de ha azok leszünk is folytatjuk ezt a rendszert.

Most úgy néz ki hogy alapvetően egy online excelben van 4 munkafüzet - 1 az én költéseimnek, 1 az övének, 1 fix kiadásokra és 1 összesítő, ahova mindkettőnk megtakarítása belefolyik, jelezvén, hogy egy közös cél (saját ház) felé dolgozunk.


Ki vannak számolva a kötelező költések, illetve kötelező félretett összegek (pl. nyaralásra) és mindketten magunknak megadhatunk 1 hónapban egy spórolni kívánt összeget.

A fájl ezután levonja az aktuális fizudból a költést + spórolást és megad egy napi limitet. Persze lehet ezt túllépni ha kell vmi, de utána kompenzálni kell.


Ezt a jövőben is könnyű lesz folytatni, csak ott már 1 munkafüzeten nézzük az össze keresetet, kiadást és spórolni valót. És ha költenénk, hát, megbeszéljük.


Az a baj a félig külön kassza nem működik hosszú távon. Mi van ha te munkanélküli lesze hosszabb távon vagy lebetegszel, GYESre mész? A közös kassza bizony, nagy felelősség, de egy közösen épített élet alapja.

2017. márc. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
3, Köztünk gyerek nem lesz. De ahogy írtam ami közös az közös, a gyerek meg közös, nem?
2017. márc. 19. 21:03
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

20 eve kozos kassgan vagyunk, egy szamlank van egyetlen bankkartyaval, a kartya le van fenykepezve igy online barmikor barmelyikunk tudja hasznalni

mukodik a dolog es soha nem volt vitank emiatt

2017. márc. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
95%
Soha többé nem lennék vkivel külön kasszán! 3-4 hónapig felesben fizettünk mindent majd az exem észrevétlenül kihúzott ebből.... fizette a rezsit ugyan de az tizede volt annak (csak viz és villany volt amit kellett fizetnie!!) amit kajára és egyebekre költöttünk. Mikor jött az első gyerek akkor is maradt ez a felállás mert volt időszak hogy nem volt semmi keresete aztán néha ugyan újra, de el is vitte a céges járulék. Nem ragozom, évekig ment végül mindent én fizettem én autómmal járt stb. úgyhogy most ott tartunk hogy amit ő vett véletlenül (tűzhely, mosógép, 1-2 kisebb bútor) azt a sajátjának tekinti mig amit én vettem együttélés alatt az közös és azert nem adja oda. Persze én voltam a b...f...sz hogy ezt hagytam!!!
2017. márc. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Áh de nem értitek, én napi 50e ft-nál kevesebbet nem költök, de inkább 100körül. Ő ia néha többet de általában 20körül
2017. márc. 19. 21:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!