Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Ti hogy jöttök ki anyagilag...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti hogy jöttök ki anyagilag együttélésnél?

Figyelt kérdés

Nem tartom magam rossz beosztónak, de egyszerűen elfolyik a pénz. Illetve - őszinte leszek, emiatt bűntudatom is van - zavarnak az aránytalanságok is.


Leírom a mi helyzetünket:

Én 230-260 körül keresek, műszakfüggő; párom 160-180-at.

Neki baromi sok kintlévősége van, szülők kedvéért vállalt hitel, magának telefon, laptop, ilyesmik, szóval a közösbe átlagban olyan 60-at tud betenni.

Nekem diákhitel + mobilnet/telefon van, a kettő olyan 35-40ezer Ft, a bérlet 10ezer, meg időnként vannak plusz kiadásaim, pl magándokihoz járok nődoki/endokrin, fogamzásgátló, ezen felül kontaktlencsém van, de ezek ugye nem minden hónapban kellenek, 3-4-6 havonta általában.


Szóval mondjuk párommal együtt van olyan 240-250ezer Ft pénzünk a lakásra. Albérlet+rezsi 90 körül van, 30-35-ért szoktunk nagybevásárlást csinálni (nyilván függ attól is, mennyire fogy a vegyiáru pl.). Ha meg ugye nekem vannak a plusz kiadásaim, az jön még rá ezekre.

A maradék meg úgy... elfolyik. Elmegy a mindennapos bevásárlásokra (elfogyott a kenyér, kell még valami a vacsihoz), meg ilyesmikre.

Más ezeket hogy tudja megfogni? Ha nem is minden nap, de igyekszem azért főzni, hogy legyen ebéd, ha dolgozunk, meg veszünk otthonra szendvicsnek valót, abból viszünk, ha tudunk, hogy ne a büfében kelljen drágán vásárolni. Nem járunk moziba, strandra, nem utazgatunk, gyorsétterem is max egyszer-kétszer van egy hónapban. Hol lehetne még spórolni? Mások hogy csinálják, hogy egész fizetéseket félre tudnak tenni? :/

Rengeteg megy el főzésre is, én ugyan elvagyok egy hétig szendvicsen, míg egyedül éltem is kaján spóroltam mindig, de azt mégse mondhatom a páromnak sem, hogy ne egyen, ha éhes. Egy kiló hús az két étkezés nálunk, max három...


(Próbálkoztam azzal, hogy forintra írtam, mire költünk, de az meg állandó konfliktust szült, hogy elszámoltatom a páromat még egy kávéról is. Nem ez volt a cél, de így érezte.)


Próbálom legyűrni a rossz érzésemet ezzel kapcsolatban, de valahol bennem van az is, hogy többet keresek, magamra (magunkra) mégsem jut. Régen is gond volt, hogy sosem jártunk sehova pénzhiány miatt, azért váltottam munkát, hogy ezek megoldódjanak. Most duplaannyit keresek, a fizetés mégis csak addig tart, amíg mindent befizetünk, luxus vagy megtakarítás esélytelen... És tudom, hogy nem a párom tehet róla, hogy keveset tesz a közösbe, de mégis egyre jobban zavar.



2017. aug. 14. 10:51
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
Uhh, most nézem, baromi hosszú lett. Köszönöm annak, aki végigolvassa.
2017. aug. 14. 10:52
 2/28 anonim ***** válasza:
85%

mi a rezsit felezzük, a többiben nem közösködünk

a bevásárlást felváltva fizetjük

szerintem ti párod hitelével úsztok el

amiket írsz kiadásokat, az a bevételetekhez képest nem óriási

egyébként meg szemet szúrt nekem is, hogy párod keveset ad bele a közösbe

hiába nem tehet róla, de számomra ez nem férne bele

úgy vagyok vele, hogy mindenki költse a saját pénzét

2017. aug. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
33%
írj össze mindent. de konkrétan minden forintot amit elköltötök, írd le hogy mire, és a hónap végén nézd át, rá fogsz jönni, hogy hol megy el a pénz. amúgy nálunk mindenki fizeti a saját cuccait, a gyerek dolgait meg a kaja ilyenek az közös, 50%-50%, keresettől függetlenül.
2017. aug. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Hát pedig csak azt lehet, írni szépen mindent meg gyűjtögetni a blokkokat. Legalább 1-3 hónapig, aztán szépen leülni és megnézni, hogy mi az ami tök fölösleges. 100ezer forint azért nem tűnik csak úgy el. Párod ne játssza a sértődékeny gyökeret, hanem legyen felnőtt, ez mindkettőtök érdeke. Hogy lesz így saját lakásotok? Vagy mi lesz ha hirtelen kell valamire sürgősen, elromlik a hűtő, mosógép akármi.

Vagy amit még lehet, nyitni kell egy számlát és oda minden hónapban mikor megjön a fizu betenni egy fix összeget és ahhoz nincs nyúlkapiszka. És akkor az az összeg máris nem fog nyom nélkül eltűnni, és szép lassan gyűlik majd ott.

2017. aug. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Mi összesen kb. 400-450-et keresünk havonta, nem nézzük, hogy ki, mennyit ad bele, minden teljesen közös. Minden 1000 Ft feletti vásárlást felírunk, így hónap végén látjuk, mennyi a plusz / mínusz, és hogy miből adódott.
2017. aug. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem marad, mert szinte őt is te tartod el.

Pár hónapig írjatok minden kiadást (igen, a kávét is), így jobban látszik majd, hogy ki mire költ.

Esetleg kereshetne valami másik, jobban fizető munkát, vagy másodállást.

2017. aug. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

A külön számla megvan, de mégis mindig hozzá kell nyúlni hó végére. :( Max egy tízes, ha szokott maradni.


Egyébként most pont ennek a kapcsán keseredtem el, bejött egy plusz kiadás, de az minimum 50-60ezer Ft. Azt megint csak az enyémből tudjuk kifizetni. Sose jutunk egyről a kettőre így. :(

2017. aug. 14. 11:17
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is kéne nyitni egy számlát ,arra minden hónapban tesztek közösként ugyanannyit ,amennyit jónak láttok és azt lehet gyűjtögetni vagy vésztartalék vagy ilyesmi. De akkor ahhoz tényleg ne nyúljatok minden hülyeségért.

Akár mind a ketten elmentek a bankba vagy akár államkincstárhoz lehet pár hónapos/éves lekötéseket csináltatni és akkor arról közösen döntötök ,kertek tanácsot az ott dolgozóktól.

2017. aug. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Úgy szokták csinálni, hogy az albi és rezsi fele-fele, mindenképpen, nálatok az 45, ha a párod 60-at tud fedezni, akkor ott még marad 15 neki, ami pont jó, mert elég a havi nagybevásárlás felezésére. És akkor itt ő neki vége is van. Akkor amit igaziból még ráköltesz, az a havi összes kaja, kávé, stb.

Tehát te eteted, és te zsebpénzeled őt.

Ez átmenetileg lehet megoldás, a baj nem az, ha egy idieg ennyit tud keresni, beadni a közösbe, hanem az, ha nem is törekszik ebből kijönni.

Nálunk pont ugyan ez van, pedig már házasok vagyunk, hogy én egyre jobban keresek, és a férjem ezt látva nem motivált, hanem elkényelmesedik, és olyanokat pedzeget, hogy kilép a munkából ,mert unja, és nem is keres állandó állást, mert majd elleszünk azzal, hogy ő termel otthon zöldséget, stb.- és néha majd dolgozik valamit! Gyerekeink is vannak, és totál ki vagyok rajta borulva, mert a házunkon regneteg építeni való van, a gyerekeknek szeretnék külön szobát biztosítani 5-6 év múlva legkésőbb, ehhez picit nagyobb házat kellene vennünk, így is a házunkon lévő kics adósságot is egyedül rendeztem, pedig én 5 évig voltam gyesen a gyerekekkel, mégis megodlottam a babák mellett, hogy mielőbb kijöjjünk belőle.. szóval sajnos ezek a dolgok megméregezik a kapcsolatot, én is ott tartok, hogy mivel szépen szóltam, többször is, a női érzelmeimre is hivatkoztam, a gyerekek jövőjére is, de mivel nem akar engedni, én ott artok, hogy ha kilép a munkahelyéről, nem fogom eltartani, akkor én le kell lépjek a gyerekekkel, még ha nehéz is lesz, mert más konflikuts nem nagoyn van, max az, hogy gyerekekkel is nyilván ugyan ilyen arányban szinte mindent én csinálok, háztartás az enyém, magamra nem jut pénz, de ő magára irreálisan költ. Az én szandálom 2500 Ft-os, az övé 20.000 Ft-os, és minden hónapban megjutalmazza magát ilyen módon, én nem tudom, mert a gyerekeknek én veszem a ruhát, cipőt, ovis cuccot, mindent. Azért írtam le ilyen részletesen, egyrészt, mert pont ezen puffogok magamban tengap óta, másrészt, hogy lásd, hogy nem jó az ilyen kapcsolat, ha a másik fél részéről nincs rá ambíció, hogy növekedjen anyagilag, résztvállaljon, mert az a vége a házasságban, ami nálunk. Jogos, hogy nem vagy elégedett, ha nem tudjátok megbeszélni, még most keress hozzád hasonlóbb párt, míg nincs házasság, gyerek, mert utána nehéz..

Sajnos mi nem éltünk együtt esküvő előtt, csak 1-2 hónapot, és ezek a dolgok nem jöttek ki.

2017. aug. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

"A külön számla megvan, de mégis mindig hozzá kell nyúlni hó végére."

De ne nyúljatok hozzá! Tegyetek úgy mintha az a pénz nem lenne. Ha már egyébként megvetetek és kifizettetek minden szükségeset és kötelezőt, akkor nincs is miért hozzányúlni. Ha elfogyott a havi keret, akkor abból tessék gazdálkodni ami már van. Másképp sose juttok sehova. Szigorúnak kell lenetek önmagatokhoz, mert másképp nem megy.

2017. aug. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!