Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Lányok-Nők! Ha arra kérne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok-Nők! Ha arra kérne most a párod hogy legyen gyerek, akkor elleneznéd és nem akarnád. Vagy pedig lennél annyi kedves hogy a párod kedvéért egyből azon lennél hogy teherbe ess? Szeretnéd annyira hogy ne mondj ellent?

Figyelt kérdés
2016. okt. 26. 19:23
1 2 3 4 5 6
 51/57 anonim ***** válasza:
0%
Ha tudnád ki vagyok inkább mennél aludni :D
2016. okt. 27. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 anonim ***** válasza:
88%

Engem édesanyám 42 évesen szült. Semmi bajom. Utána lett még egy öcsém, volt minden szar vizsgálat, azt mondták nem fognak kifejlődni a végtagjai, Down-szindrómás lesz. Semmi baja, makk egészége, okos.


Nővérem 38 volt. Egészséges ikrek.


Az angol tanárom 40 aztán 43. Két egészséges kisfiú


Az utcában egy házaspár szintén 40 fele közeledett. Mindkettő gyerekük egészséges.



Szerintem felesleges jönni a kimutatásokkal, előfordul gebasz minden korosztályban. Az egyik barátnőm 20 évesen hozott világra egy beteg babát.


Visszatérve a kédésre, nem. Ha egszer szülök, az azért lesz mert MINDKETTEN akarjuk. Ha csak az egyik fél akarja, a másiknak ez áldozathozatal lesz, annak pedig semmi értelme. A gyerekvállalást élvezni kellene, nem pedig kényszernek érzeni, ne adj isten "szívességből" megtenni :D


Jelenleg se én se a párom nem vágyunk gyerekre, kutyus után nézünk az épp elég nagy felelősség :)

Ha egyszer lesz gyerekünk, valószíbüleg harmincon túl leszünk már jócskán. Ha pedig nem lesz.. hát nem biztos hogy rossz döntés lesz, elnézve a földünk túlnépesedését.


25/N

2016. okt. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 anonim ***** válasza:
24%
A föld túlnépesedik. Miközben a civilizációnkat megalapozó fehér emberek kihalnak. Köztük elsőkként a magyarok :)
2016. okt. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 anonim ***** válasza:
És ha a fehérember nekiáll szaporodni, az megoldja majd a népességproblémát? Vagy kevesebb gyerek fog születni az elmaradottabb részeken?
2016. okt. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 anonim ***** válasza:
26%

Kicsit szerintem túl nagy feneket kerítetek ennek a kérdésnek. :)

Egyrészt valóban millió statisztika van arra vonatkozóan, hogy a kor előrehaladtával hogy lesz könnyebben veszélyeztetett a terhesség. Ez tény.

Statisztikáktól függetlenül nagyon sok gyerek születik egészségen. Ez is tény. De a statisztikák valamin csak alapulnak. :)

Másrészt pedig, a gyerekvállalás (meg úgy általában az életének az irányítása) mindenkinek a saját döntése. De a felelősségteljes döntéshez nem baj az, ha tud az ember a fenti - nem mérvadó - statisztikákról.

Mert ha csak homokba dugja a fejét valaki, akkor az nem különb attól, mikor a kamaszlány óvszer nélkül orrba-szájba, mert "vele úgysem történhet meg".

De igen. Megtörténhet. Ahogy a beteg gyerek születése is. Ezzel tisztában kell lenni. Ha pedig ismeri az ember ezeket az alapvető biológiai dolgokat (mert ezeket kb. 10 osztályban tanítják humán bioszon), akkor onnantól teljesen és kizárólag az ő felelőssége, hogy mennyire veszi őket a figyelembe.


Ez alapján a gyerekvállalás is önálló döntés - amibe pedig természetesen beletartoznak mérlegelési okként nem csak az orvosi kockázatok, hanem a korábban emlegetett anyagi, környezeti okok. Manapság egyiket sem lehet a másik fölé emelni, mert egyaránt fontosak - de fontosak. Mindegyik.

2016. okt. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 anonim ***** válasza:
67%
A gyerekvállalás egy életre szóló dolog. Ha én nem akarom, nem fogom bevállalni senki miatt. Főleg, hogy a nőknek ez sokkal nagyobb kockázat és teher. Ez egy közös döntés nem csak annyi, hogy "nem mondok ellen"! Hát hol élünk, a középkorban? Aki pedig azzal érvel, hogy "ha szeretsz akkor megteszed" az nem érett az apaságra! Ez egy baromi gyerekes érv.
2016. okt. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 omba ***** válasza:

Elég életidegen ez a kérdés, nekem van négy gyerekem, két kapcsolatból, de valahogy egyik se úgy lett, hogy az egyikünknek eszébe jutott, a másik meg megtette ezt a "szívességet" .

Nem is nagyon értem, hogy hogy lehetne azt úgy?

Egy párkapcsolat az valami közösség, nem? Főleg ilyen kulcskérdésben.

2016. okt. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!